Žmogų supanti aplinka buvo gražinama nuo seniausių laikų. Pastatai, sienos, namų fasadai − išskirtinumo ir originalumo paieškų išraiškos vieta. Kūryba buvo pagrindinis variklis, lėmęs, kad ieškojimai, kaip papuošti savo gyvenamąją aplinką, nuėjo ilgą kelią. Todėl šiandien galime rinktis tai, kas geriausia pasiekė mūsų laikus.

Trumpa istorija

Ši technologija buvo naudojamas jau senovės Egipto architektūroje kaip dekoravimo priemonė. Technikos populiarumą lėmė jos patvarumas, – Venecijos tinku, gamintu iš kalkių ir marmuro, dekoruotos sienos netrūkinėjo ir buvo apsaugotos nuo pelėsio. XVII a. garsus italų architektas Andrea Palladio prikėlė šį metodą iš užmaršties ir „dovanojo“ jį statybai bei architektūrai.

Estetika

Venecijos tinkas naudojamas norint suskurti individualų interjerą, įkvėpti patalpoms gyvybės. Šis tinkas yra universalus – juo galima dekoruoti sienas, lubas, židinius, laiptus, kolonas. Dekoravimas yra meno forma, taigi interjero nereikėtų perkrauti dekoro detalėmis. Dekoravimas suteikia galimybių išlaisvinti vaizduotę ir sukurti ką nors išties unikalaus, atsižvelgiant į kiekvieno kliento finansines galimybes.

Apdailos technika

Dekoravimas Venecijos tinku yra sudėtinga technologija, − šiuos darbus vertėtų patikėti tik specialistams. Tinkas tepamas plonu sluoksniu mentele, paskui poliruojamas. Venecijos ir akrilo tinkas ilgam papuoš Jūsų aplinką ir suteiks stilingumo bei elegancijos, − pasijusite lyg gyventumėte Italijos rūmuose.

Lietuvoje Venecijos tinko technologija dirba SPECO meistrai, kurių galimybes verta pažiūrėti www.speco.lt