Vasaros pradžioje namų apdailos centre „Unideco“, įsikūrusiame Verkių g. 44, Vilniuje, pristatytas unikalus, kol kas analogų Lietuvoje neturintis specializuotas bendradarbystės centras (angl. hub), skirtas architektams ir interjero dizaineriams. Pasak „Unideco“ atstovų, taip prekybos centre buriama industrijos bendruomenė – apdailos ir interjero medžiagų salonai, interjero dizaineriai ir architektai. O iš to daugiausia naudos gauna namus įsirengiantys žmonės, vienoje vietoje randantys ne tik būtiniausių medžiagų, betir gaunantys profesionalių interjero specialistų konsultacijų.

Karolina Jurgulytė

Visame pasaulyje paplitusi HUB’ų kultūra, sujungianti kūrybingus žmones ir skatinanti inovacijų sklaidą, – nebe naujiena ir Lietuvoje. Pirmasis bendradarbystės centras buvo įkurtas 2010 m. Vilniuje, tačiau netrukus tokios erdvės ėmė steigtis ne tik sostinėje, bet ir kituosešalies miestuose. Vis dėlto namų apdailos centre „Unideco“ veikiantis HUB’as – vienintelis specializuotas bendradarbystės centras Lietuvoje, o pagrindinė naujojo projekto mintis – po vienu stogu suburti interjero specialistus, prekybos centre esančius 33 apdailos bei interjero salonus ir klientus .Projekto autorių nuomone, toks modelis užtikrins našų darbą ir leis optimaliai paskirstyti laiką. Naujasis bendradarbystės centras yra 33 kv. metrų ploto, už stiklinės pertvaros įkurtos 6 darbo vietos, visiškai aprūpintos ne tik reikiamais darbo baldais, internetu, spausdintuvu, bet ir profesionaliu kavos aparatu. Šalia įrengtos daugiafunkcės 150 kv. metrų ploto erdvės, pritaikomos poilsiui ir transformuojamosį renginių zoną su visa reikiama konferencine įranga. Tad šiame specializuotame HUB’e profesionalai gali ne tik patogiai dirbti, bet ir susitikti su klientais ar net organizuoti renginius, seminarus, taip pat – konsultacijų vakarus, kurių metu architektai bei interjero dizaineriai pataria žmonėms įvairiais namų įrengimo (suplanavimo, apdailos parinkimo, derinimo ar apšvietimo bei elektros instaliacijų) klausimais. Specialistai čia taip pat buriasi į didesnius projektus, dalijasi savo įžvalgomis, patarimais su kolegomis.

Apie tokios specializuotos bendradarbystės erdvės poreikį bei teikiamus privalumus šįsyk kalbamės su dviem interjero dizainerėmis:„Unideco“ HUB’o šiuolaikiško ir nuosaikaus interjero autore Karolina Jurgulyte, kuri čia įsikūrė pirmoji, ir vizualizatore Egle Savickaite.

Kodėl (kaip) nutarėte pasinaudoti „Unideco“ bendradarbystės erdve ir jos teikiamomis galimybėmis?

K. J.: Pasinaudoti „Unideco“ bendradarbystės erdve buvo gana natūralus sprendimas, nes ją projektuoti teko pačiai. Ši vieta atvėrė daug galimybių, išplėtė ryšių, pažinčių ratą ir leido bendradarbiauti su savo srities meistrais.

E. S.: Apie „Unideco“ darbo erdves sužinojau iš feisbuko. Ilgai negalvojusi, nusiunčiau užklausą, nes jau kurį laiką dirbau namuose ir norėjau pakeisti aplinką.

Kokių naujų galimybių ši vieta jums suteikia: bendradarbiaujate su kitais interjero dizaineriais, užmezgate naudingų ryšių, susirandate daugiau užsakovų, prisistatote kaip savo srities profesionalės tam skirtoje erdvėje ir turite galimybę čia pat pademonstruoti savo žinias, padėti išsirinkti medžiagas, spalvas, įgyvendinti tam tikras interjero idėjas?

K. J.: Taip, ši erdvė suteikia visus šiuos aspektus. Vienas didžiausių pliusų šalia visų išvardytųjų yra tas, kad HUB’as įsikūręs prekybos centre. Čia gausu namų apdailos prekių parduotuvių, todėl, susitikus su klientu, galima iškart jam parodyti produktų asortimentą, iš konsultantų sužinoti apie medžiagų, šviestuvų, baldų naujoves.

E. S.: Iš tiesų tai itin patogi vieta susitikimams su klientais, nes visi pagrindiniai apdailos elementai yra po vienu stogu. Išsyk galime apžiūrėti ir pasirinkti medžiagas: plyteles, grindų dangą, šviestuvus ir kt. Taip pat džiaugiuosi HUB’e sutikusi ne vieną savo srities profesionalą – labai greitai susidraugavome ir dabar galime diskutuoti apie įvairius darbo niuansus, dalytis patirtimi. Be to, tai puiki vieta realizuoti save ir prisistatyti kaip savo srities specialistei įvairiose platformose (pvz., nemokama internetinė reklama), kurias siūlo „Unideco“.

Eglė Savickaitė

Kaip manote, kuo ši erdvė paranki, naudinga paprastam vartotojui, kuris galbūt ruošiasi namuose daryti remontą ar ketina atnaujinti konkrečią namų zoną?

K. J.: Čia atvykęs žmogus gali rasti viską nuo A iki Z, kas reikalinga namų apdailai, taip pat jis turi galimybę pasikonsultuoti tiek su konsultantais, tiek su interjero dizaineriais ir priimti tinkamiausią sprendimą.

E. S.: Paprastam vartotojui ši vieta paranki dėl to, jog čia atvykęs jis gali sutaupyti laiko ir visas būtiniausias apdailos medžiagas išsirinkti vienoje vietoje. Čia labai platus plytelių, grindų dangų, vonios santechnikos ir šviestuvų asortimentas. Be to, „Unideco“ centre yra galimybė užsiregistruoti nemokamoms interjero dizainerio konsultacijoms, kur, padedant profesionalui, galima aptarti visus rūpimus su interjero įrengimu susijusius klausimus.

Kuo „Unideco“ bendradarbystės centras išskirtinis, palyginti su kitais Lietuvoje veikiančiais HUB’ais? Ar labai jaučiamas tokių erdvių poreikis?


K. J.: Ši bendradarbystės erdvių mada nėra naujovė. Jų Lietuvoje atsiranda vis daugiau. „Unideco“ HUB’as išskirtinis tuo, kad jis skirtas būtent interjero dizaineriams ir architektams. Mano manymu, Lietuvoje itin jaučiamas tokių erdvių poreikis, todėl norėtųsi, kad ilgainiui jų būtų kuo daugiau.

E. S.: Kiek man žinoma, tai pirmoji specializuota darbo vieta interjero dizaineriams. Anksčiau teko dirbti panašios koncepcijos erdvėse, tačiau ten susirinkdavo labai plataus spektro darbuotojai. Džiaugiuosi atsiradusia galimybe šiuo metu darbuotis interjero dizaino specialistų būryje ir bendradarbiauti su šiame pastate įsikūrusiais apdailos medžiagų tiekėjais.

Nors ši bendradarbystės erdvė veikia dar visai neseniai, galbūt jau galėtumėte pasidalyti, kaip jums čia sekasi, ko tikėjotės pradėdamos, kaip tai pasiteisino (o gal viršijo) jūsų lūkesčius?

K. J.: Čia kasdien atrandu kažką nauja. Su kolegomis dalijamės idėjomis, patirtimi. Bendradarbiaujant gimsta nauji projektai, diskusijos. Taip pat nuolat tobuliname aplinką, kad būtų dar jaukiau dirbti patiems ir būtų malonu pasikviesti klientus aptarti reikalų, išgerti kavos.

E. S.: Ši erdvė labiausiai pasiteisino kaip patogi susitikimų ir darbo vieta. Be to, darbas HUB’e buvo naudingas man, kaip pradedančiai savo srities žinovei. Kadangi pagrindinis mano darbas yra kurti vizualizacijas, ši žinia greitai pasklido po „Unideco“ saloną. Jau esu sulaukusi ne vieno konkretaus užsakymo.Taip pat čia nuolat rengiami nemokami seminarai ir kiti renginiai interjero dizaineriams, kur yra galimybė susipažinti su rinkos naujovėmis, nuolat tobulėti ir užmegzti naujų pažinčių.

Daugiau informacijos: unideco.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“