Autoriai: architektūros studija „Plazma“
Vieta: Vilnius, Lietuva
Plotas: 1608 m²
Metai: 2016
Tekstas: Tomas Milkamanavičius

Menų viešbučio koncepciją pasirinkę projekto užsakovai suformulavo architektams užduotį parengti interjero projektą, kurio pagrindine ašimi taptų lietuvių menininkų kūriniai. Bendrų užsakovų ir architektų diskusijų metu buvo pasirinkta gausi meno rūšių paletė, atskleidžianti lietuvišką kultūrą plačiu spektru. Bendrosiose erdvėse ir kambariuose karaliauja freska, tekstilė, skulptūra, tapyba, instaliacija ir gatvės menas. Turtingai meno kolekcijai akompanuoja suvaldyta ir šiuolaikiška architektūra, pasižyminti stipriai išreikštais art deco bruožais.


Vienoje seniausių Vilniaus miesto gatvių įsikūręs viešbutis „Artagonist“ lankytojus pasitinka išskirtine lietuvių menininkų darbų kolekcija. Paveldosauginiame pastate suprojektuotas interjeras išsiskiria savitu dizainu ir pažangiais technologiniais sprendimais, nors pagrindinė projekto idėjinė ašis – unikali lietuviško vaizduojamojo meno kūrinių ekspozicija.

Sukurti šiuolaikinį interjerą istoriniame name architektams buvo didelis iššūkis. Laviravimas tarp paveldosaugos reikalavimų ir naujų medžiagų bei architektūrinės išraiškos formų, taip pat lietuvių kūrėjų darbų įdiegimas ir art deco stiliaus inspiracijos – baziniai elementai, ant kurių buvo statoma projekto koncepcija.

Interjere akį traukia ne tik gausi meno kūrinių įvairovė, bet ir eklektiška medžiagų ir paviršių paletė. Istorijas pasakoja iš dalies atskleisti plytų, tinko bei kiti autentiški paviršiai, taip pat akcentais paverstos medinės santvarų konstrukcijos. Tapybiškus potėpius primenanti minkšta koridorių danga pagal spalvos indikatorių leidžia orientuotis aukštų altitudėse. Grakštūs geometrinių formų baldai ir įstiklinti vonios kambariai leidžia pajusti istoriniame kontekste alsuojantį šiuolaikiškumą. Viešbučio svečias vedamas keliais skirtingais naratyvais, kurie paverčia viešnagę prasminga ir žaisminga pažintimi su Vilniaus miesto istorija bei kultūra.

Svarbus iššūkis architektams buvo patalpose vizualizuoti meno kūrinius. Bendrą koncepciją jaučiantys projektuotojai mėgino rasti būdus ją perteikti užsakovams. Abipusis dialogas ir aktyvūs kūrybiniai ieškojimai lėmė plačią meno kūrinių žanrų įvairovę. Viešosiose erdvėse karaliauja freska, o kambariuose įkurdinti skulptūros ir tapybos darbai.

Esminiu, viešbutį reprezentuojančiu meno kūriniu tapo Jurgio Tarabildos freska. Atriume, už recepcijos stalo, nutapytas kūrinys siekia kelis pastato aukštus. Tai pirmas objektas, pasitinkantis į viešbutį atvykusius svečius.

Pilies gatvės gale esančiame viešbutyje įrengtos išmaniosios energijos ir apšvietimo valdymo bei oro kokybės kontrolės sistemos suteikia komfortą svečiams ir stipriai pagerina personalo darbo sąlygas. Išmaniuoju telefonu arba laikrodžiu svečiai gali atsirakinti savo kambarį, taip pat turėti prieigą prie bendrų viešai prieinamų viešbučio erdvių. Be to, sistema leidžia valdyti kambaryje esančius buitinius prietaisus.

Viešbutis „Artagonist“ vasario 17–18 d. Kijeve vykusiame tarptautiniame viešbučių konkurse „International Hospitality Awards 2017“, kuriame varžėsi daugiau nei 300 žymiausių viešbučių, laimėjo pagrindinį prizą.

Daugiau nuotraukų:


Projekte dalyvavo:

Kieteji baldai – pagal interjero autorių projektą, pagaminti UAB „Idėjų parkas“ www.idejuparkas.lt

Minkštieji baldai – UAB „Subtilitas“ www.subtilitas.lt

Kiliminės dangos – UAB „Ogrinda“ www.ogrinda.lt

Meno kūriniai atrinkti „ The Rooster Gallery“ www.roostergallery.eu