Projekto architektai: UAB „Forma“
Interjero autoriai: „Yes. Design. Architecture“

Vieta: Didžioji g. 7, Vilnius, Lietuva
Metai: 2018

Vilniaus senamiestyje, greta Rotušės, stovi didingi Pacų rūmai. Kadaise juos valdė LDK didysis etmonas Mykolas Kazimieras Pacas. Dar tuomet šis pastatas laikytas vienu puošniausių, o šiuo metu prabangūs rūmai atgimė kaip 5 žvaigždučių viešbutis pavadinimu PACAI.

Rūmus rekonstravo architektas Saulius Mikštas su komanda. Specialistas pasakoja, kad paruošti projektą užtruko net penkerius metus. Buvo atliekami archeologiniai, polichromijos ir pastato architektūriniai bei istoriniai tyrinėjimai. Deja, architektai rado mažai domenų, kaip anksčiau atrodė vidinis kiemas, todėl dabartinis rekonstruotas kiemo apstatymas paremtas šiuolaikinės architektūros dėsniais.

Anuomet šie Baroko epochos rūmai atliko viešbučio funkciją. Juose apsistodavo LDK kunigaikštis ir Lenkijos karalius Jonas Sobieskis, Rusijos carai Aleksandras I ir Petras I. Lankėsi ir Prancūzijos imperatorius Napoleonas Bonapartas.


Vienintelis Lietuvoje viešbutis, priklausantis tinklui „Design Hotel“

PACŲ interjero projektavimo klausimą sprendė tarptautinio viešbučių tinklo „Desgn Hotel“ atstovai Vokietijoje. Konkursą laimėjo interjero dizaino studijos „Yes.Design.Architecture“ architektės Indrė Baršauskaitė ir Greta Valikonė.

Architektės rūmuose autentiką maišė su modernumu. Iš vidinio kiemo pusės matomų viešbučio fasadų apdailai kaip vertikalios žaliuzės buvo panaudotos Vokietijos gamintojo „Argeton GmbH“ keraminės lamelės „Barro“.

Įgyvendinant architektų biuro „Forma“ idėją, skirtingų pločių lamelėmis pastato fasade pavyko suformuoti arkų siluetą. Apdailai panaudotos molio keramikos lamelės išsiskiria patvarumu, ilgalaikiškumu, ekologiškumu ir antibakterinėmis savybėmis. Jos puikiai dera su kitomis viešbučio apdailos medžiagomis: variu, tinku, mūru, molio čerpėmis.

Architektės stengėsi kuo labiau išsaugoti autentiškas freskas, dažų liekanas, įtrūkius, balkius ir plytas.


Dažų kokybei – aukšti reikalavimai

Ypač atsakingai, atsižvelgiant į kokybę ir tai, kaip derės prie aiškios viešbučio koncepcijos, buvo renkami sienų ir lubų dažai bei gruntas. Istorinio laikmečio atmosferai sukurti parinkti Suomijos dažų gamintojo „Tikkurila“ matiniai sienų dažai „Joker“.

Lubų dažai „Tikkurila Siro 2“ gerai sukimba su paviršiumi ir lengvai išsilygina. Jais patogu dažyti didelius plotus. Šie dažai į atmosferą išskiria itin mažą lakiųjų junginių kiekį. Sienų dažai „Tikkurila Joker“ turi ES „Ecolabel“ ekologinį ženklą, o tai reiškia, kad jie yra saugūs žmogui ir aplinkai. Parinktos medžiagos itin patvarios, atsparios dėvėjimuisi ir plovimui. Be to, galima rinktis iš daugiau kaip 10 000 atspalvių.

Interjero autentiką papildė manieringas modernas: kruopščiai atrinkti baldai ir šviestuvai, dekoracijos. Panaudota daug medžio, žalvario, odos ir marmuro.

Taip gimsta tobulas miegas

Pagrindinis reikalavimas, renkantis viešbučio miegamųjų kambarių lovas, – aukščiausios klasės kokybė.

Tinkama atrama, laisva oro cirkuliacija, natūralus temperatūros reguliavimas ir nepriekaištingas komfortas – tai Švedijos įmonės „Hästens“ lovų išskirtinumas. „Hästens – aukščiausios klasės lovų gamintojas. Visos lovos gaminamos tik rankomis ir tik viename Švedijos fabrike.

Lovoms gaminti naudojamos tik natūralios medžiagos, kaip antai Švedijos šiaurėje lėtai augančių pušų mediena. Kita medžiaga – patvarumu išsiskiriantis linas. Jis veikia kaip puiki antistatinė medžiaga. Taip pat naudojama pati minkščiausia medvilnė, temperatūrą reguliuojanti, orui laidi vilna bei arklių ašutai. Dėl unikalių arklių ašutų savybių (pasižymi antibakteriniu poveikiu, puikiai šalina karščio ir drėgmės perteklių) „Hästens“ lovose miegantys žmonės lengvai kvėpuoja.

Šios lovos lengvai atpažįstamos, nes išsiskiria savo mėlynų ir baltų langelių raštu, naudojamu nuo 1978 m. Tai vienas pagrindinių „Hästens“ prekės ženklo elementų, lovų standarto ir kokybės ikona.

Interjero dizainerėms nedvejodamos viešbučio kambariuose pasirinko būtent šio ženklo mėlyno ir balto rašto gaminius. Šios lovos puikiai įsiliejo į autentišką viešbučio PACAI dizainą. Kartu tai tapo vienu skiriamųjų jo ženklų – prabangos ir kokybės dermės įrodymu.


Ypatinga prabanga vonios kambariuose

Architektės išrinko aukščiausius reikalavimus atitinkančią santechniką ir keramiką. Išskirtinė sanitarinės keramikos įranga visuose vonios kambariams atkeliavo iš Šveicarijos gamintojo „Laufen“. Šiai sanitarinės keramikos įrangai būdinga ne tik aukščiausia surinkimo ir pagaminimo kokybė bei išskirtinis dizainas, bet ir paprasta priežiūra.

Prabangos įspūdžiui vonios kambariuose sukurti buvo parinkti minimalistinio stiliaus, tobulų proporcijų kolekcijos „Kartell by Laufen“ kabamieji ir pastatomieji unitazai, bidė. Kai kurie gaminiai išsiskiria juodu blizgančiu paviršiumi. Tai speciali partija, kurią galite rasti tik viešbutyje PACAI.

Unikaliu dizainu išsiskiria iš apačios į stalviršį įmontuojami dubeniniai praustuvai „Pro S“ ir asimetriški ant stalviršio montuojami dubeniniai praustuvai. Tai kolekcijų „Alessi One“ ir „Palombia Collection“ gaminiai.

Taip pat viešbučiui parinkti „Living Saphir Keramik“ produktai. Ant stalviršio montuojami dubeniniai praustuvai pagaminti iš naujoviškos „SaphirKeramik“ medžiagos, kurią sukūrė „Laufen“ specialistai. Ši ypač tvirta keramika gerokai praplečia dizaino galimybes.


Netradiciniai sprendimai ir ypatinga maišytuvų kokybė

Rūmų vonios kambariuose naudoti Vokietijos bendrovės „Grohe“ „Allure“ (prabangi SPA linija) ir „Lineare“ serijų maišytuvai. Jie pagaminti pagal specialų užsakymą ir padengti ypatinga geltonojo aukso („Cool Sunrise“) spalva, naudojant PVD technologiją. Dėl šios technologijos maišytuvų paviršius išsiskiria tvirtumu, atsparumu dėvėjimuisi ir valymo priemonių daromai žalai. Parinkti maišytuvai ir dušai taupo vandenį.

„Grohe“ technologija „Silkmore“ užtikrina sklandų ir nepriekaištingą maišytuvų valdymą ir naudojimą. „Grohe“ technologija „Turbo Stat“ suteikia maksimalų komfortą prausiantis duše, o „Grohe“ dušo galvose ir galvutėse įdiegta „Dream Spray“ technologija padeda išlaikyti norimo stiprumo vandens srovę.

Viešbučio PACAI tarptautinis pripažinimas

Tarptautiniame svetingumo konkurse „International Hospitality Awards 2019“ varžėsi daugiau nei 300 viešbučių iš 21 Europos valstybės. Viešbutis PACAI laimėjo šį prestižinį apdovanojimą. Tarptautinio pripažinimo sulaukė dėl išskirtinių architektūros sprendimų, išsaugotų autentiškų detalių, unikalaus kiekvieno numerio dizaino. Taip pat dėl puikiai suderintų įvairių epochų detalių.

Projekte dalyvavo:

Fasadų keraminės lamelės – UAB „Laivorita“, www.laivorita.lt

Vonios kambarių įranga – „Grohe Lietuva“, www.grohe.lt

Vonios kambarių įranga – „Laufen Lietuva“, www.laufen.lt

Miegamųjų lovos – „Hastens Lietuva“, www.hastens.com

Interjero spalviniai sprendimai – UAB „Tikkurila“, www.tikkurila.lt

Baldai ir interjero detalės – UAB „Spekas ir ko“ – „IDN Contract“, www.idncontract.lt

Lubų ir sienų dekoravimo elementai – „Classic Line Decor“, www.classiclinedecor.com

Apdailos medžiagos iš natūralaus akmens – UAB „Arsenalas“, www.arsenalas.lt