Vieta: Torontas, Kanada
Įgyvendinta: 2017 m.

Tekstas: Gintautės Kisieliūtės
Design HotelsTM grupės narys

Kai kurių viešbučių vardu teigiama, esą šie buria bendruomenes, tačiau retas tampa kūrybos ir bendruomenės centru, varomąja jėga, stiprinančia svečių ir kaimynystės gyventojų bendrystę bei ryšius. Toronte, unikaliame XIX a. pastate, įsikūręs Drake viešbutis traukia lankytojų dėmesį eklektiška, nuolat atnaujinama, dinamiška vizualinio meno scena, parodų pristatymais, performansais ir kaskart vis kitokia kūrybos programa. Vos įžengus į pastatą, žvilgsnį prikausto didingi variniai laiptai. Juos supa ekspresyvi modernaus meno ekspozicija, sukurianti energijos ir šurmulio pojūtį, mat aplink ją nuolat sukiojasi smalsūs svečiai ir vietos gyventojai. Šis kūryba besižavinčių žmonių judėjimas netrukus buvo pastebėtas ir garsiame Vogue žurnale Toronto’s West Queen West bendruomenė įvardyta kaip antra šauniausia bendruomenė pasaulyje.


Devyniolikos miegamųjų ir vienų apartamentų viešbutis išsiskiria gyvos muzikos vakarais, sveikatingumo programomis, kūrybinėmis studijomis, artistų paskaitomis, jogos pamokomis ir įvairiomis kitomis veiklomis. Čia galima rasti didžiulę miegamųjų įvairovę – nuo 9 iki 35 m² ploto. Visi kambarius užsisakę svečiai gauna nemokamą galimybę naudotis jogos studija ir dviračių klubu su dviračių saugojimo vieta. Pastate vyrauja unikalus interjero dizaino stilius. Modernia atmosfera alsuojančios erdvės papildytos varinėmis detalėmis, mediena, odos gaminiais, ryškiaspalviais gobelenais, turtingos istorijos (tiek senesnės, mums nepažįstamos, tiek pastarųjų dešimtmečių) motyvų.

Trijų aukštų pastatas sujungė praeities užuominas su šiuolaikiniu menu, o eklektiška išraiška padėjo sukurti jaukų, savitą butiko stiliaus interjerą, kuriame vienos erdvės gali atrodyti itin prabangios ir elegantiškos, o kitos – labai buitiškos, grubios. Tokiu principu siekta suteikti ne tik estetinį malonumą svečių akims, bet ir patirtis, juntamas visu kūnu, – juk tokios išlieka atmintyje daug ilgiau. Spalvingi, ryškūs gobelenai ir audiniai interjere maloniai dera su natūraliomis medžiagomis, kaip antai juodu granitu, medžio masyvu, stiklu. Retro baldai puošia kiekvieną miegamąjį: siekta jį sukurti kaip unikalų mažą pasaulėlį viešbučio viduje, dekoruotą vis kitokiais meno kūriniais.


Apatiniame viešbučio aukšte yra atviras baras, kuriame sukurtos kelios skirtingo pobūdžio zonos: dviviečiai staliukai, jaukūs kampai šeimoms ar poroms, suapvalinti minkštasuoliai bičiulių būriui ir eilė stalų, kuriuos galima sustumti didžiulei kompanijai. Neutralų medinį baro baldą ir jo fone esančią raudonų plytų sieną supa itin ryškių spalvų elementai, pabrėžiantys nuotaikingą atmosferą: ryškiai geltonos plieninės baro kėdės, siuvinėti audiniai su įvairiais šmaikščiais užrašais, samanų spalvos minkštasuoliai.

Palypėjus į viešbučio kavinę, galima pajusti kiek subtilesnę nuotaiką – čia pagrindiniu ir pačiu efektingiausiu interjero elementu tampa rudų aptrupėjusių plytų siena, puošta metaliniais rakandais, klasikiniais paveikslais, elnių ragais. Nepaisant daugybės detalių, erdvė neatrodo perkrauta, nes visa jos siena ir net lubos yra įstiklintos.


Kai kuriuose miegamuosiuose sienų apdailai pritaikytos senos plytos arba mediena, o kituose – kiek elegantiškiau sienas dengia ornamentais puošti tapetai. Bendra kambarių nuotaika panaši – drąsios, ryškios spalvos, derinamos su tamsiomis. Taip pasiekiama puiki pusiausvyra ir sukuriamas gyvo, tačiau nevarginančio stiliaus interjeras. Visur parinkta ryški, kone oranžinė, mediena, suskambanti tiek prie šviesių, tiek prie tamsių atspalvių. Ryškiaspalviai geometrinėmis formomis, raštais ar piešiniais marginti kilimai perteikia kūrybišką nuotaiką, o šmaikštumo suteikia kiekviename kambaryje ant lovos svečių laukiantis minkštas, žaislinis rankų darbo herojus. Dušo kabinos, įrengtos tiesiog priešais lovas, nuteikia vėjavaikiškai ir nerūpestingai.

Originalus, meniškas ir dinamiškas viešbučio interjeras aiškiai parodo savo poziciją ir kviečia neabejingus, kūrybiškus žmones prisijungti bei patyrinėti pasaulį per žaismingą požiūrio prizmę. Netikėti spalvų ir apdailos medžiagų sprendimai ir šmaikštūs interjero elementai, provokuojantys meno kūriniai viešbutį Drake išskiria iš pilkos masės pernelyg rimtų interjerų. Juk ypač keliaujant norisi patirti kažką nauja ir spalvinga!

Nuotraukų galerija:

Žurnalas Centras