Viešbutis – galerija

Projekto autoriai: Małgorzata ir Wojciech Żółtowsky
Vieta:
Staviguda (Stawiguda), Lenkija
Įgyvendinta:
2015 m. 
Tekstas:
Gintautės Kisieliūtės
Design hotelTM
grupės narys


Šildančiu smėliu ir svetingomis vandens pramogomis viliojantis šiaurės rytų Lenkijos viešbutis yra puiki pramogų vieta ne tik vasarą, bet ir šaltuoju sezonu, kai ežeras užšąla ir pavirsta čiuožykla, o apylinkės tampa puikiomis pėsčiųjų trasomis. Poilsiavietė tinkama gyventi visus metus, o jaukus interjeras padeda prisitaikyti prie gamtos sąlygų. Atvykus vasarą, čia galima tingiai žvejoti, šildytis saulėje, plaukioti kajakais, maudytis.

 


Vietos menininkai Małgorzata ir Wojciech Żółtowsky buvo įsitikinę, jog  Wulpińskie ežero krantinėje įsikūręs unikalus viešbutis dėl šių priežasčių taps traukos centru visais metų laikais. Be to, jį norėta paversti meno galerija. Nepaliesta gamta ir įvairi veikla joje tapo tik dalimi pramogų: kitos linksmybės laukia viešbučio, kuris nėra tik nakvynės vieta, viduje. Čia atsispindi įdomiausi menininkų talentai ir gebėjimai, intriguojantys visus kūrybos puoselėtojus bei gerbėjus. Viešbučio įkūrėjai norėjo suburti dinamišką bendruomenę, pristatyti naujus autorius, kūrinius, plėsti žmonių akiratį.

 

 

Menas, natūrali laukinė gamta ir daugybė aktyvių pramogų – tai derinys, pritraukiantis gana savitą auditoriją – tokią, kuriai ne prie širdies pasyvus poilsis. Žinoma, čia tvyro giedra ramybė ir atsipalaiduoti skatinanti atmosfera, tačiau viešbučio idėja buvo puoselėti ne tik kūną, bet ir sielą. Būtent todėl siūloma didžiulė veiklų ir potyrių amplitudė. Elegantiškame restorane tiekiami gardūs gastronomijos šedevrai, o SPA vandens procedūros padeda atsigauti po ilgos, nuotykių kupinos dienos.

 

 

Interjero dizainas perteikia pagrindines savininkų idėjas – natūralumas, šiltumas bei originalumas. Medienos gausa priartina prie gamtos, o unikalūs rankų darbo baldai primena išmanius žaislus-konstruktorius, sudarytus iš daugybės detalių. Baldų gamybai pasirinktas medžio masyvas, natūralūs žemės tonų gobelenai, stiklas. Labai vengta ir stengtasi nenaudoti neekologiškų medžiagų, tokių kaip klijai, lakas, mat norėta šią vietą paversti sveikatingumo centru, taigi kenksmingoms priemonėms vietos nerasta. Apdailinant viešbučio fasadą laikytasi vietinių tradicijų, todėl išorė dengta balintos medienos lentelėmis. Jos ir tapo atspirties tašku visam interjerui. Šlaitinis stogas ne tik apsaugo nuo sniego pusnių, bet ir vizualiai sumažina stambių gabaritų pastatą ir suteikia jam žaismingesnį, ne tokį grėsmingą įvaizdį.

 

 

Iš viso viešbutyje yra 41 kambarys. Jų plotas svyruoja nuo 23 iki 50 m². Mažesni kambariai turi balkonus bei lauko židinius arba terasas, o erdvesni siūlo didesnę svetainės zoną bei darbo stalus. Glotniai apdorota modulinių baldų mediena, priderinta prie stambių, netašytų rąstų, dekoratyvaus tinko, kiek glamžytų lininių užuolaidų bei šmaikštaus grindų dekoro, suformuoja darnaus, harmoningo interjero įvaizdį. Visur išlaikoma ta pati koncepcija – natūralios apdailos medžiagos, subtilumas, jaukumas. Kai kuriuose numeriuose įvaizdis atrodo kiek elegantiškesnis ar prabangesnis, tačiau didžiausias dėmesys buvo skiriamas perdirbamiems, rankų darbo produktams, taip pat vengta standartinių sprendimų ir kičo. Unikalius baldus pagamino patys viešbučio savininkai, menininkai Małgorzata bei Wojciech Żółtowsky. Jų netgi galima įsigyti pagal užsakymą!

 

 

Svarbiu elementu tapo viešbučio erdvių, patalpų išdėstymas, nes nenorėta sukurti tiesiog jaukaus interjero. Čia siekta suformuoti harmoningą atmosferą, kad būtų galima rasti ne tik jaukių, nuošalių, bet ir bendravimą skatinančių kampelių. Savininkai pageidavo, jog svečiai patys pasirinktų, kaip leisti laiką, tačiau stengtasi, jog viešbučio erdvės skatintų tiek atsipalaiduoti vienumoje, tiek domėtis menu ar trokšti pamatyti apylinkes, išbandyti vandens pramogas. Skirtingos zonos padrąsina atvykėlius visur jaustis komfortiškai ir namo grįžti ne tik pailsėjus, bet ir pasisėmus vietinės energijos.

Viešbutis Hotel Gallery69 – tai ne tik viešnagės namai, bet ir puikus pavyzdys, kaip suderinti meilę gamtai, menui ir baldų gamybai. Panūdę savo patirtį perduoti kitiems, Małgorzata bei Wojciech Żółtowsky įkūrė teminį viešbutį, kuriame su aistringu užsidegimu skleidžia savitą ideologiją ir gyvenimo būdą.

 

Daugiau nuotraukų:

 

Žurnalas: „Centras“