Viešnagė ąžuolo glėbyje

Projekto autoriai: Brownlie Ernst and Marks (Keith Brownlie, Christianas Ernstas, Jamesas Marksas) 
Vieta: Holdičas (Holditch), Jungtinė Karalystė 
Įgyvendinta: 2017 m. 
Plotas: 35 kv. m 
Nuotraukos Sandy Steele-Perkins 
Tekstas Gintautės Kisieliūtės


Architektūros konkursas RIBA vertina ne tik miesto, bet ir gamtos architektūrą. Visišką privatumą bei unikalią patirtį siūlantis dviaukštis namas, įsitaisęs seno ąžuolo viršūnėje, atvykėliams leidžia susilieti su gamta, pabėgti nuo civilizacijos ir grožėtis natūralumu miško apsuptyje. Siekiant sukurti kuo malonesnę aplinką, namelio viduje galima rasti visa, prie ko esame pripratę kasdieniame gyvenime, o interjerą galima pavadinti netgi savotiškai prabangiu. Tokios viešnagės kaina nakčiai kainuoja nuo 390 svarų.

 


Ilgaamžės, tvarios apdailos medžiagos, suderintos su prašmatniais interjero elementais ir jaukia užmiesčio namelio atmosfera, žadina malonias emocijas ir suteikia didžiulį komfortą. Nepaisant 12 metrų aukščio, pagrindinė pramoga čia nėra gėrėjimasis panorama, veikiau jau vandens procedūros. Bendrojoje patalpoje, prie lango, stovi didžiulė varinė vonia, šalia įsitaisęs fotelis. Centrinė patalpos ašis – židinys. Terasoje stebina sūkurinė vonia, skirta karštoms SPA procedūroms, kuriomis galima džiaugtis net vėsiu oru, o  šaltuoju sezonu visada galima rinktis čia pat, tarp medžių šakų, įrengtą sauną, o atgaivai – balkone įtaisytą šaltą lietaus dušą.

 

  

 

Itin kokybiški ir prabangūs santechnikos prietaisai tampa blizgiais interjero akcentais, nes visa kita – pagaminta iš medžio. Bendrą vaizdą paįvairina nebent skirtingai pritaikyta mediena, pavyzdžiui,  fasado sienas dengiančios skaldytos malkos suteikia paviršiui mirguliavimo įspūdį ir padeda pastatui dar labiau užsimaskuoti. Medienos plokštelės dengia plokštumas lyg žuvies žvynai. Liauni neskaldyti rąstai vietomis atlieka tai dekoro, tai techninę funkciją, o skirtingos lentų klojimo kryptys leidžia suformuoti įdomesnį medienos tekstūros piešinį fasade.

 

 

 

Vyrauja kieti paviršiai, tačiau bendras vaizdas išlieka jaukus. Dėl tos pačios priežasties itin išryškėja poilsio zona – erdvi dvigulė lova, užklota minkštu kailiu. Pro virš jos esantį langą smagu skaičiuoti žvaigždes prieš užmiegant ar gėrėtis lapų mirgėjimu. Kadangi teritorija itin atoki, langų nedengia jokios užuolaidos. Šitaip suteikiama galimybė grožėtis bei stebėti laukinį gyvenimą ir pasijusti jo dalimi. Ne veltui estetiškai bei įdomiai pateiktas nedidelis statinys konkurse sukėlė daugiau susidomėjimo nei mūriniai, didžiulio ploto bei sudėtingų konstrukcijų miesto pastatai. Ko gero, ne vienam kartais norisi ištrūkti iš miesto ir pabėgti nuo jo keliamo triukšmo ten, kur patogu ir ramu...

Daugiau nuotraukų:

                           

Žurnalas  „Centras“