Interjeras Kristinos Pundės
Nuotraukos Antano Štrimaičio
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

Tai šviesi 120 kv. m erdvė istorinėje miesto dalyje šalia gynybinės Vilniaus bastėjos. Pro plačius išskirtinio buto, kuriam Kristina Pundė kūrė interjero dizainą, langus atsiveria kvapą gniaužianti senamiesčio panorama. 

Interjero kūrėja su užsakovais susitiko apžiūrėti buto prieš jiems jį įsigyjant. Užsakovams ypač rūpėjo, ar šeima patogiai jame tilps, ar bus galimybė suformuoti dar vieną miegamąjį. Įvertinus erdves, tai padaryti buvo įmanoma, tad stengtasi rasti galimybę suprojektuoti dar vieną vonios kambarį. Pastarasis galėjo būti ir nedidelis, tačiau turėjo būti patogus kasdien naudoti, nes šeimoje auga trys vaikai. Turint vieną vonią, penkiems asmenims ryte išsiruošti  būtų gan didelis iššūkis. Siekiant įgyvendinti šiuos sumanymus, apartamentus teko perplanuoti:  buvo panaikintas vienas galinis langas. 

Kai pirmą kartą išvydo erdvę, dizainerė buvo pakerėta vaizdų pro langus. Jai iškart gimė mintis, jog būtų puiku susieti vidų su išore, kad tarp jų atsirastų ryšys. Tuo tarpu užsakovai turėjo vieną svarbiausių norų – naudoti daug baltos spalvos. Nuo to viskas prasidėjo.

Anot projekto autorės, naujai suformuotą miegamąjį ir svetainės erdvę skiria pagrindinė šio buto ašis – apvalių formų baldas, kuris iš vienos pusės tarnauja kaip drabužinė, iš kitos pusės – kaip televizoriaus baldas, atskirtas daline pertvara. Šį baldą supa dvi stiklo pertvaros. Būtent jos leidžia atskirti erdvę taip, kad prireikus ją būtų galima vėl sujungti ir išlaikyti plačius praėjimus. Miegamąjį atribojančioje stiklinėje pertvaroje panaudotas raštuotas stiklas – moderni senų dvivėrių durų interpretacija suteikia erdvei ne tik reikiamo privatumo, bet ir charakterio bei rafinuotumo. Kita stiklinė pertvara padeda suformuoti nedidelę prieškambario zoną – stiklas čia skaidrus – kad pro langus būtų galima mėgautis nuostabiais vaizdais, o pati pertvara yra tarsi nepastebima.

Be dominuojančios baltos spalvos, svarbia interjero medžiaga tapo baldus puošiantis rusvo atspalvio ąžuolo lukštas. Pastarasis puikiai subalansuoja ir sušildo švarią, baltą paletę. Grindys kurtos kontrasto principu – tamsus šilto šokolado atspalvis atsveria baltos spalvos sterilumą. Raštuotos plytelės prieškambaryje derintos su marmuro akmens tekstūra gyvenamojoje patalpoje ir voniose. Dar vienu netipiniu sprendimu tapo vonia dušinėje. Pasak K. Pundės, toks plotmių išdėstymas nėra naujiena, tačiau lietuvių akiai jis gana neįprastas.

Visa interjero koncepcija yra moderni. Joje vyrauja šiuolaikiški sprendimai, tačiau taip pat gausu ir eklektiškų detalių bei baldų, tokių kaip raštuotas stiklas, vintažinis stalelis bei dvivėrės varstomos durys... Toks derinys erdvei suteikia žavesio bei charakterio ir ją susieja su supančia senamiesčio aplinka. Šis interjeras – tarsi lengvas senų istorinių laikų aidas.

Daugiau nuotraukų: