Virtuvė, kurioje kiekvienas daiktas turi savo istoriją

 

Skandinaviško interjero detalės virtuvėje – vienas iš būdų suteikti namams išskirtinumo. Preciziškai parinkti daiktai suteikia erdvei jaukumo ir atriboja nuo eklektikos, kuri kartais gali sukelti chaoso įspūdį. Internetinės parduotuvės bijunai-prienamo.lt specialistai pastebi, kad šio pavasario tendencijos iškalbingos: žmonės vis dažniau renkasi tokius daiktus, kurie yra ne tik stilingi, bet ir ilgaamžiai bei turintys atmintį.

Skandinaviško stiliaus virtuvė pasižymi harmonija tarp daiktų: idealių formų indai tarsi prisitaiko net ir prie išrankiausios šiuolaikinės šeimininkės poreikių. „Mynte“ kolekcijos pastelinės spalvos lengvai priderinamos prie bet kokio interjero, mat stalo dekorui galima naudoti kelių spalvų dubenėlių, ąsočių, lėkščių derinius – nuo žemės spalvų iki pastelinių rausvos ar melsvos. Šie pavasario kolekcijos indai atsparūs karščiui, tad juos galima naudoti ne tik orkaitėje, bet ir mikrobangų krosnelėje. Itin solidžiai atrodo patiekalai induose sudėti ant sendinto medžio padėklo, kuris ne tik pasitarnauja patogiam maisto patiekimui, bet ir tampa skoninga detale bendrame namų interjere.

Tiems, kas mėgsta leisti laiką vasarnamyje ar sodyboje, labai patogu naudoti emaliuotus indus, kurie yra atpažįstami, buvę kiekvienuose namuose, tačiau kartu ir kokybiškai kitokie nei prieš kelis dešimtmečius. Pavyzdžiui, minimalistinio dizaino mėlynas arbatinukas nuteikia kūrybiškai ir žaismingai, virtuvėje atsiranda gyvasties ir modernumo. Šiuos virtuvės elementus puikiai papildo pinto metalo krepšeliai, kurie taip pat labai praktiški, itin tinkami kaimo sodyboje ar lauko pavėsinėje – jie nedūžta, o jiems senstant tik dar labiau išryškėja indo istorija – namų gyventojų charakteristikos. Metalinės džiovyklos indams, stovai lėkštėms iš sendinto metalo taip pat prisideda prie vieningo vaizdo interjere kūrimo. Tiems, kurie mėgsta erdvės pojūtį interjere, rekomenduojama rinktis atviro tipo lentynas indams. Šie virtuvės elementai yra atkeliavę iš skandinaviško kaimo virtuvės.

 
   
   
         

Vakarojantiems lauke bijunai-prienamo.lt šį pavasarį pataria atkreipti dėmesį į komfortą ir apšvietimą. Juk šylant orams vis dažniau dairomės į lauką ir laukiame tų jaukių vakarų, leidžiamų terasose bei lauko pavėsinėse. Originalios idėjos, kaip vakarus lauke paversti neįkainojama šeimos ar draugų šiltojo sezono patirtimi, visada praverčia.

Jaukumo aplinkai suteikia pakabinami ir pastatomi stikliniai indai su viduje uždegtomis žvakėmis. Jie dar labiau sustiprina šeimos narių ir artimųjų bendrystę, kuria ramią, jaukią, nuoširdžią nuotaiką. Mėgstantiems ilgiau užsibūti lauke labai praverčia įvairūs pledai, kuriais galima apsigaubti nuo vakaro vėsos. O dienos metu dažnai susiduriame su iššūkiu, kaip tinkamai apsisaugoti nuo vabzdžių. Indai-širšių gaudyklės išsprendžia šią problemą akimirksniu – juos tereikia pakabinti lauke kelių metrų atstumu nuo sėdinčiųjų.

Naujiena parduotuvėje – tai stilingas ir patogus naudoti sodininko arba šeimininkės lauko stalas. Pastačius arčiau sodo ar daržo, jis tampa puikiu atributu, ant kurio patogu pasidėti įrankius, persodinti gėles į vazonus, emaliuotame dubenyje nusiplauti nuskintas daržoves ir pan. Taip pat sėkingai jį galime įkurdinti šalia terasos, verandos ar pavėsinės. Tuomet jis labai pravers šeimininkaujant lauke – čia patogu pasidėti indus, pjaustyti, maišyti salotas, verti šašlykus, pasikabinti pašluostę, įrankius, pastatyti ąsotį su gėlėmis. Tuomet stalas, prie kurio valgoma, neatrodys nuobodžiai ir pernelyg kasdieniškai.

Susiruošus į pavasarinę išvyką gamtoje, puikiai tiks pintas šaltkrepšis ar stilingas metalinis krepšelis buteliams sudėti. Juk viskas priklauso nuo kiekvieno individualaus supratimo, išmonės ir polėkio. Skandinaviškos namų detalės tinka ir moderniame, ir kaimo interjere, kur pagrindinis dėmesys krypsta į patogumą ir ilgaamžiškumą, natūralias, paprastas medžiagas.

www.bijunai-prienamo.lt