Per pastaruosius kelis dešimtmečius virtuvių furnitūra tapo aukščiausių technologijų ir „know how“ išbandymų poligonu. Naudojamos ypač tikslios metalo apdirbimo technologijos, detalės gaminamos iš aukščiausių rūšių nerūdijančio plieno, pritaikomi neįtikėtini transformacijų mechanizmai, vienu metu galintys atlikti kelis judesius. Apie tai, kokia svarbi yra virtuvės baldų furnitūra, apie jos galimybes ir ką turi žinoti kiekvienas klientas pasakoja baldų ir interjero salono „Dalia“ direktorė Dalia Markevičienė.

Ar svarbu žinoti apie baldų furnitūros galimybes?

Tai išties labai svarbu baldų gamintojui – tik žinodamas šiuolaikinės furnitūros panaudojimo galimybes, baldų gamintojas su jomis gali supažindinti ir vartotoją. Pvz., dabar madingas taip vadinamas „minkštas“ (angliškai – soft closing) spintelių stalčių užsidarymas. Tai žinodamas baldų gamintojas gali projektuoti ir gaminti spintelių stalčiukus su šia funkcija ar be jos. Tuomet ir vartotojas turi pasirinkimo galimybę.

Kodėl skiriasi baldų furnitūros kainos, nuo ko tai priklauso?

Kaina visada priklauso nuo kokybės. Žinomiausi, pripažinti baldinės furnitūros gamintojai tokie kaip „Blum“, „Hettich“, „Salice“ daug dėmesio skiria ne tik naujos furnitūros projektavimui, bet ir jos testavimui, veikimo patikimumo ir ilgaamžiškumo patikrinimui, veikimo pagerinimui, jau nekalbant apie kokybiškos žaliavos gamyboje naudojimą. Šios firmos ypač daug dėmesio skiria ir paties gaminio (atskiro furnitūros gaminio) kokybės kontrolei gamybos proceso metu. Aišku, visa tai didina gaminio savikainą. Taip pat atskiri furnitūros gamintojai dėl kokios nors funkcijos (pvz., virtuvės viršutinės spintelės durelių pakėlimas aukštyn) naudoja skirtingus techninius sprendimus, o tai irgi kartais labai ženkliai įtakoja kainą.

Iš ko galima sužinoti apie furnitūros galimybes?

Geriausia visą informaciją apie furnitūros galimybes gauti iš kvalifikuoto baldų pardavėjo, prieš projektuojant ir užsakant baldus. O vėliau jau reikia pačiam apsispręsti, kokie jūsų poreikiai, ir detales aptarti su pardavėju.

Kokias furnitūros naujienas akcentuotumėt?

Šiuo metu ypač siekiama, kad naudotis baldais (spintelių stalčiukų atsidarymas, vidinė organizacija, durelių pakėlimo mechanizmai, baldinio apšvietimo variantai, konteineriai ir pan.) vartotojui būtų lengva ir paprasta. Dar visai neseniai naujiena buvo taip vadinamas minkštas“ uždarymas. Šiandien tai jau įprasta net ir vidutinio lygio balduose. Šiandien didžiausios furnitūros naujienos – atidarymų/uždarymų sistemos, valdomos elektronikos pagalba. Ši sistema taikoma ne tik stalčiams ir durelėms, bet ir durelių pakėlimo mechanizmams viršutinėse spintelėse. Vieno piršto prilietimu dabar galima varstyti pakėlimo mechanizmus, stalčius be jokio garso. Sistemos reaguoja ir į varstymo jėgą: kuo stipriau stumiama ar traukiama, tuo mechanizmas stipriau stabdo.

Kokia baldų kainos dalis tenka furnitūrai?

Viskas priklauso nuo pasirinktos furnitūros funkcijos. Kartais technologiškai sudėtinga furnitūra (pvz., ištraukiami aukšti metaliniai konteineriai ar elektra valdomi spintelių stalčiukų mechanizmai) būna brangesnė už baldus, į kuriuos ji montuojama. Pakankamai kokybiška furnitūra sudaro apie 10-20 proc. visos baldų kainos.

Keli Jūsų patarimai tiems, kurie renkasi virtuvės baldus šiandien.

Pirmiausiai patarčiau apsispręsti, kas, kiek laiko ir kokius darbus kasdien numato atlikti virtuvėje, kur turėtų būti išdėstytos pagrindinės darbo zonos. Būtina žinoti, kokie buitiniai prietaisai reikalingi virtuvėje. Ir tik tada padedant specialistams ruošti virtuvės baldų projektą, kuriame galima detalizuoti, kaip bus išdėstytos spintelės, koks bus spalvinis sprendimas, kokia furnitūra ir kt.