Ilgesnė virtuvės baldų eksploatacija – vienas iš aktualiausių klausimų ne tik naujakuriams, bet ir tiems, kurie galvoja apie pokyčius savojo būsto interjere. Į ką reiktų atsižvelgti renkantis baldus, jei norite, kad jie kuo ilgiau neprarastų pirminės išvaizdos?

Virtuvės baldų gamintojai pataria atkreipti dėmesį į šiuos dalykus: netaupyti furnitūrai, pasirinkti tinkamą stalviršį, tinkamai valyti baldų paviršius, pagalvoti, ar pasirinktą stalviršį bus galima atnaujinti.

Daugeliui žmonių kyla klausimas, ar taupyti renkantis furnitūrą. Baldų gamintojai akcentuoja, kad šioje srityje labai svarbu nesuklysti. „Mat nuo to, kokie baldų mechanizmai – stalčių bėgeliai, lankstai ir t.t. – bus pasirinkti, labai priklauso baldo eksploatacijos terminas. Svarbu pasidomėti, kokia garantija teikiama furnitūrai – kai kurie furnitūros gamintojai siūlo netgi 20 m. garantiją“, – patikina nestandartinių baldų gamintojos UAB „Alsotana“ atstovai.

Neabejotinai svarbiausia virtuvės sudedamoji dalis – stalviršis. Gaminant virtuvės baldus, dažniausiai naudojami aukšto slėgio laminatu dengti stalviršiai, kurių paviršiai atsparūs ne tik karščiui, bet ir drėgmei. Jei pirmenybę teikiate išskirtinumui, estetikai ir higienai, patartina rinktis dirbtinio akmens stalviršius. Pastarieji neturi sudūrimo žymių, neįgeria drėgmės, lengvai atnaujinami. Nors dirbtinio akmens stalviršiai labai patvarūs, vis dėlto nerekomenduojama jų paviršių valymui nenaudoti aštrių kempinių ir stiprios koncentracijos valiklių.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad baldų paviršiams valyti yra nemažai priemonių: tiesiog reiktų pasirinkti tinkamiausią ir baldo paviršius bus kaip naujas daugelį metų. Jei įvyktų taip, kad baldai prarastų savo pirminę išvaizdą, svarbu prisiminti, kad visos jų detalės gali būti keičiamos. Vis dėlto dažniausiai atnaujinamas stalviršis – juk tai dažniausiai naudojama vieta virtuvėje. Dažnai atsitinka taip, kad baldų paviršius visiškai naujas, o stalviršis – jau sudėvėtas. Tiems, kurie pasirenka lengvai atnaujinamus stalviršius, ši problema tampa nebeaktuali.

www.alsotana.lt