Nuotrauka: Artūro Moisiejenko
Tekstas: Sabinos 
Daukantaitės, adcacao

Su žinoma gastronominių patirčių blogere, televizijos laidos „Kotrynos burtai“ vedėja, NEFF ambasadore Kotryna Starkiene susitikome pasakiškai jaukioje šeimos sodybos virtuvėje. Čia nuolat vykstantis maisto ruošimo procesas ištrina ribas tarp pusryčių ir vakarienių, kasdieniškų patiekalų ir šventinių desertų. Kotrynos valdose lengva susimaišyti tarp filmavimams skirto rekvizito ir šviežių turgaus gėrybių, tačiau šioje gausoje moteris tvarkosi lyg fėja – jos rankomis paprasčiausi produktai virsta viliojančiais konditeriniais skanėstais. Be vargo, iš meilės ir didelio entuziazmo... „Šią sodybos virtuvę įsirengiau taip, kad joje man būtų labai paprasta ir lengva gamint“, – pasidžiaugė namų šeimininkė. Būtent apie tai ir pakrypo mūsų pokalbis – kaip susikurti virtuvės erdvę, patogią intensyviam šeimos gyvenimui, kulinariniams Kotrynos burtams ir pasivaišinimams kompanijoje.

- Pirmiausia aš gaminu visada sau, retai kada imuosi gaminti, ko nemėgstu. Ne vienerius metus dirbau restoranų versle, tuomet pasitaikydavo visko, nes reikėjo ragauti naujo meniu patiekalus. Pavyzdžiui, labai nemėgstu kepenėlių, tačiau privalėjau žinoti, kas yra gerai iškeptos kepenėlės. Be abejo, skanaudavau, kad galėčiau pasakyti, kurios gerai paruoštos, o kurios ne. Visgi dabar gaminu tik tai, ką mėgstu valgyti pati. Žinoma, dėl to kartais nukenčia šeima. Namiškiams taip pat ruošiu maistą, todėl jie dažnai tampa pirmais mano patiekalų kritikais. Jų nuomonė man tikrai svarbi. Be to, patinka gaminti ir patiekti naujus patiekalus draugų degustacijai. Galbūt todėl mūsų virtuvėje stovi toks ilgas stalas?!

- Taip, be kokybiškų produktų virtuvėje nieko gero nenuveiksi. Tačiau prioritetą teikiu paties proceso sklandumui, mėgstu, kai viskas būna po ranka. Virtuvėje man turi būti tvarkinga ir šviesu, o tam turi įtakos ir jos erdvė, ir geometrija, langai... Be to, man labai svarbus dalykas – gera įranga. Aš pasirinkau NEFF. Tai dariau atsakingai, nes gaminu tikrai daug. Yra žmonių, kurie daug investuoja rinkdamiesi lovos čiužinį, o aš itin kruopščiai renkuosi virtuvės techniką. Ji turi manęs nepavesti, nes šalia jos praleidžiu daugybę laiko ir noriu, kad pastangos atsipirktų skanumynais.

- Žmonės labai skirtingi. Kai kuriems svarbiausias kriterijus yra estetika ir grožis. Aš renkuosi kitaip. Man atrodo, svarbu suprasti savo tikrąjį poreikį. Jeigu jūs bent kartais valgysite namuose paruoštą maistą, būtina palikti mažiausiai metrą švaraus darbastalio gaminimui, turėti pakankamai šviesos, praktiškas, lengvai nuvalomas baldų plokštumas ir grindų dangas. Esu mačiusi virtuvių, kuriose žmonės, taupydami erdvę, neįsirengia net orkaitės. Mano manymu, orkaitė kiekvieno namuose yra būtina, nes šiuolaikinėje orkaitėje gali ne tik išsikepti, bet ir greitai pašildyti, atšildyti, džiovinti, kepti garuose... Į šį virtuvės įrangos elementą tikrai verta investuoti. Man patinka, kad savo orkaitėje galiu ne tik iškart pasirinkti norimas programas atskiriems patiekalams, bet ir atšildyti šaldytus produktus ar pašildyti atvėsusius valgius.

 - Kartais man pačiai labai smalsu palyginti, kaip gamindavo anksčiau ir kaip dabar gaminu aš. Žinote, kiek seniau reikėjo laiko ir pastangų, kad, pavyzdžiui, išdžiovintum morengus? Buvo visai nejuokinga, kai močiutė neleisdavo namuose triukšmauti, kuomet kepdavo eklerai! Tos taisyklės, kurias prisimenu dabar su šypsena, buvo privalomos, norint suruošti šventinį stalą. Nenuostabu, viskas buvo daroma pasitelkiant tik patirtį ir seną dujinę orkaitę. Tinkamai pasirengti ir iškepti tortą užtrukdavo kelias paras. Dabar, turėdama visai kitas technines galimybes, tokį pat tortą iškepu per kelias valandas. Močiutė nustebtų, kaip aš paprastai, greitai, beveik magiškai atlieku kai kuriuos dalykus. Pavyzdžiui, mano naudojama „home connect“ programėlė neleidžia pamiršti, kad orkaitėje kažkas kepa, ir į telefoną atsiunčia pranešimą, kai kepimas baigtas. Anksčiau vis pamiršdavau įjungti gartraukį, o NEFF technika yra sujungta tarpusavyje, tad, pradėjus veikti kaitlentei, gartraukis įsijungia automatiškai – tai labai patogu!

Daugiau informacijos: neff-home.com

186