Klasikinį stilių taip pat galima vadinti nesenstančiu ar tradiciniu. Šis stilius yra struktūrizuotas ir subalansuotas, turtingas aksesuarais, tekstūra ir apdaila. Tačiau neapsigaukite! Yra šiuolaikinių šio stiliaus variantų, kurie puikiai tinka modernesnio tipo namams.

Klasikinis interjeras vadovaujasi paprastomis taisyklėmis, kurias galite pritaikyti savo būsto įvaizdžiui. Pateikiame pagrindinius klasikinio dizaino elementus, kurie jūsų namams suteiks nesenstančios elegancijos.

Privalomi dekoro elementai

Klasikiniam interjerui yra privalomi šie dekoro elementai: 

Statulėlės;

žvakidės;

šviestuvai;

stiuko lipdiniai;

paveikslai;

veidrodžiai. 

Rinkdamiesi klasikinio interjero dekoracijas, turite atkreipti dėmesį į jų išvaizdą. Ji turėtų būti solidi ir santūri. Įmantrios, kruopščios aksesuarų linijos suteikia siekiamą rafinuotumo ir prabangos įspūdį. 

Kad pasiektumėte griežtumo ir elegancijos įspūdį, rinkitės gaminius iš porceliano, antikvarinius daiktus, paveikslus, skulptūras ir kokybiškus veidrodžius meniškame karkase. Pasak dizainerių, paveikslai su peizažais ir portretais, taip pat aksesuarai iš bronzos ir marmuro tapo neatsiejama klasikinio stiliaus interjerų dalimi.

Vienspalvis, bet drąsus

Jei pasirinkote klasikinį interjerą, turėtumėte pasirūpinti, kad spalvinė gama būtų rami, be ryškių atspalvių, dažniausiai smėlio ir kreminių tonų, tačiau gali būti ir išimčių. Klasikai svarbu jaustis turtingai, iškilmingai, grakščiai. Tai galima padaryti naudojant pastelinius atspalvius. Taip pat tinka visos neutralios šiltos spalvos, pavyzdžiui, smėlio, alyvuogių, rudi atspalviai ir šių spalvų derinys.

Žaidimai su raštais

Nuo gyvūnų kailių dėmių iki taškelių, nuo linijų iki gėlių žiedų – puikiems raštams nėra jokių sezoninių apribojimų! Maišydami raštus vienoje aprangoje, kaip ir vienoje patalpoje, atskleisite savo spalvingą asmenybę. Nesvarbu, ar turite išsirinkę vieną mėgstamiausią raštą, ar dievinate maišyti kelis raštus vienus su kitais, nebijokite to pritaikyti ir klasikiniame interjere.

Lubų ir grindų apdaila

Klasikiniame interjere daug dėmesio reikia skirti lubų ir grindų apdailai. Medžiagos turėtų būti tik aukštos kokybės. Lubų apdailai rekomenduojama naudoti modeliną, tapybą, frizus, iš kurių galima sukurti tikrą meno kūrinį. 

Priklausomai nuo kambario paskirties, apdailai galite naudoti kolonas ar puskolones. Jos suteiks kambariui rūmų apartamentų didingumo. Puikus dizaino papildymas gali būti židinys, išklotas baltu marmuru.

Klasikiniam interjerui – klasikinė apranga

Jei jau įrenginėjate namus pagal klasikos gaires, nepamirškite pasirūpinti ir savo apranga. Elegancijos įspūdis bus sugadintas, jeigu išdailintame kambaryje nuolat būsite su nutrintais treningais. 

Tad pats metas prisiminti klasikinius aksesuarus. Be abejo, kalbame apie perlus. Katy Perry, Angelina Jolie, Scarlett Johansson, Keira Knightley ir kitos garsenybės perlų vėrinius derina su šiuolaikiniais drabužiais, kad sukurtų modernų, klasikinį įvaizdį. Perlai yra klasikinis bet kurios papuošalų kolekcijos priedas, nes jie įkūnija rafinuotą eleganciją. Be to, tokie dirbiniai iš „Aukso Sala“ nepaprastai paglosto veido spalvą.

Smulkios detalės

Klasikos stilių galite padaryti dar patrauklesnį, papuošdami erdvę keliais gražiais aksesuarais, tačiau nepersistenkite. Galite rinktis tokias dekoracijas kaip vazą su viena gėle, didelį paveikslą ant sienos ir keletą geometrinių raštų pagalvėlių.

Kalbant apie langus, galite palikti juos neuždengtus, kad į kambarį patektų daugiau saulės šviesos. Tačiau jei nesinori akinančios šviesos, galite įrengti minimalistines langų uždangas.

Neoklasikinis stilius

Neoklasikiniai namai primena nesenstančią, elegantišką ir istorinę estetiką. Šis interjero dizaino motyvas turi tam tikrų bendrų bruožų su kitais namų stiliais, įskaitant graikų ir romėnų. Tokiuose dekoro elementuose kaip vazos, statulos ir paveikslai vaizduojami graikų mitologijos motyvai, o prieangiai turi masyvias simetriškas kolonas, įkvėptas graikų ir romėnų architektūros. 

Sienas puošia dideli senoviniai veidrodžiai, apsupti puošniais paauksuotais rėmais. Neoklasicistiniuose namuose įprastos akmeninės arba marmurinės grindys. 

Interjero spalvos yra šviesios ir subtilios – mėlynos, kreminės, pilkos, geltonos ir žalios. Juoda ir aukso spalvos naudojamos kaip drąsūs kontrastingi atspalviai. 

Baldai paprasti, pagaminti iš tamsaus medžio. Grindis dengia persiški kilimai, o užuolaidoms ir patalynei naudojami sodrūs brokatai, aksomai, prabangūs damaskiniai šilkai ir medvilniniai audiniai.

#Naudingi patarimai #Dekoras

2022-07-25