Interjero dizainerė Justė Žibūdienė pranašauja skandinaviško minimalizmo eros pabaigą lietuviškuose interjeruose, nes jie tampa labai panašūs vieni į kitus, dizainerių darbai vienodėja. Švari, daiktais ir detalėmis neparauta erdvė išlieka patraukli, tačiau ne visada, atsiranda daugiau spalvų, formų ir faktūrų.

Baltos sienos, juodi interjero akcentai ir medinės grindys, pasak dizainerės, jau vakarykštė diena. Į madą grįžta marmuras, granitas, riešutas, lengvos, ne tokios griežtos formos ir netgi retro stiliaus elementai. Interjerai pamažu vėl apsikrauna daiktais, atsiranda spalvos – visi žali atspalviai, ypač madinga pastelinė mėtinė, šviesiai rožinė. Atsigręžiama į 6-7 – ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį, vėl ateina gilesnės, šaltesnės spalvos, smaragdinė žalia arba jos pasteliniai atspalviai, bordo, tarakotos. Grįžta ir visi geltonieji metalai ir jų spalvos – aukso, vario, žalvario. Vonios kambaryje šias tendencijas ryškiausiai atspindi maišytuvai, įvairios rankenėlės ir vandens nuleidimo mygtukai.

Funkcionalūs interjero akcentai

TECE vandens nuleidimo plokštelių asortimentas dizaineriams leidžia kurti bet kurio stiliaus interjerą, nuo ultra modernaus, minimalistinio, iki retro. TECEloop vandens nuleidimo mygtukų kolekcijoje galima atrasti ir šiandien madingas spalvas bei formas. Ši kolekcija – tai modulinė 104 skirtingi derinių sistema, sudaryti iš 8 skirtingų mygtukų ir 13 plastikinių bei stiklinių dangtelių rinkinio. Stikliniai dangteliai, specialaus tvirtinimo rėmelio dėka, montuojami lygiai su sienos paviršiumi. Jie atrodo tarsi būtų sienos dalis. Rėmelio gylis reguliuojamas pagal sienos dangos storį, nuo 5 iki 18 mm, o prireikus net iki 36 mm. Išmėginti derinius ir pasirinkti tai, kas patinka, galima internete sukurtoje platformoje: configurator.tece.com

Spalvų įvairove pasižymi ir kita kolekcija – TECEsquare. Viena ryškiausių vandens nuleidimo plokštelių joje – aukso spalvos mygtuko ir juodo stiklo dangtelio derinys. Visus derinius taip pat galima išbandyti internete: configurator.tece.com

Technologijų įtaka dizainui

Žibūdienė pastebėjo, kad technologijos stipriai įtakoja interjerų dizaino sprendimus. Visos detalės mažėja, plonėja, jos slepiamos sienoje, stengiantis neapkrauti erdvės. Matomų techninių detalių lieka vis mažiau ir mažiau.

TECE produktus interjero dizaineriai mėgsta dėl jų funkcionalumo ir minimalistinio dizaino, suderinamumo. Bet kuri pasirinkta vandens nuleidimo plokštelė tinka bet kuriam šio gamintojo vandens bakeliui.

Minimalistinis stilius ir švarus dizainas būdingas ne tik plokštelėms, bet ir dušo latakams. Tobulas, pasak jos, yra latakas su įklijuojama plytele. „Tai vienas mėgstamiausių produktų, kurį dažnai naudoju projektuose. Vizualiai labai estetiškai atrodo, jo beveik nesimato. Akmens mases plytelės lygiai išsipjauna ir gražiai susileidžia”, – pasakojo dizainerė.

Vonios kambario interjero dizainą, pasak jos, lemia ne tik medžiagos ir dekoro elementai. Šioje erdvėje ypač svarbu, kaip išdėliojami prietaisai. Yra keletas technologinių sprendimų ir universalių taisyklių, kurios padeda kurti estetišką, jaukų interjerą. Visų pirma – racionali prietaisų vieta ir atstumai, kad prie jų būtų patogu prieiti. „Kartais naudojame TECE surenkamų sienelių konstrukciją, statomą viduryje kambario. Iš vienos jos pusės gali būti montuojamas praustuvas, iš kitos – unitazas. Pastarajam vietą reikėtų parinkti taip, kad vos pravėrus duris jis nekristų į akis. Dušo zoną galima daryti didesnę, sienelių dėka jos nebūtina sprausti į kampą, bet galima įrengti prie galinės sienos. Kai dušo nuotėkoms dedame lataką, grindų dangai nebūtina rinktis mozaikinių plytelių, pakankamas nuolydis suformuojamas su didesnio formato plytelėmis, kuriomis dengiamos visos kambario grindys.Taip sukuriame vizualiai vieningą ir didesnę erdvę”, – patarė J.Žibūdienė.

Su visais TECE produktais ir technologiniais sprendimais galima susipažinti nuolat veikiančioje ekspozicijoje, biure Vilniuje, Verkių 34B.

„Mūsų informacinio biuro durys atviros kiekvieną darbo dieną. Bet kuriam žmogui, kai jis įsirenginėja namus, svarbu savo akimis pamatyti, paliesti daiktus, kurie taps interjero dalimi. Dauguma tik taip suvokia proporcijas, spalvas ir atspalvius. Iki šiol ne visada buvo galima pamatyti TECE produktus, teko rinktis iš paveiksliuko kataloge ar internete. Dabar vienoje vietoje turime visą gamyklinę produkciją. Žmonės gali pasižiūrėti, kaip atrodo ir veikia bet kuris santechnikos ar vandens inžinerinės įrangos prietaisas, sužinoti, kaip juos teisingai sumontuoti”, – pasakojo bendrovės „TECE Baltikum” komercijos direktorius Regimantas Mikučionis. Pasak jo, kompanija, kurdama produktus, apgalvoja visas detales, kad prietaisais būtų patogu naudotis, o juos montuoti būtų nesudėtinga.

Daugiau informacijos: www.tece.com