Praktiškas, funkcionalus ir vyriškas jaunuolių būstas

Interjero ir teksto autorė: Gintautė Kisieliūtė
Nuotraukos: Andriaus Stepankevičiaus

 

Pagrindinė projekto užduotis buvo sukurti būstą, tinkamą dviejų jaunuolių, o ateityje – galbūt ir jų antrųjų pusių patogiam gyvenimui. Stengtasi įrengti kuo praktiškesnius bei ergonomiškesnius namus. Interjero koncepcija rėmėsi ne tik estetika, natūraliomis medžiagomis, šiltais žemės tonais, bet ir vyriškumo samprata: dėl jos atsirado tamsesnių atspalvių, grubesnių tekstūrų. Norėta suformuoti būstą, kuriame funkcionaliai išdėstytos erdvės suteiktų gyventojams privatumo, o bendro naudojimo zonos skatintų bendrauti. Apdailos medžiagos, gobelenai ir audiniai pasižymi praktiškumu ir atsparumu, be to, juos lengva valyti. Atsižvelgus į būsimų šeimininkų pažiūras bei poreikius, atsisakyta gausaus dekoro ir rinktasi tik tai, kas būtina. 

 

93 m² plote suprojektuotos patalpos, reikalingos patogiam dviejų brolių gyvenimui: miegamieji, virtuvė, svetainė ir du vonios kambariai. Langų, o kartu ir šviesos gausiame bute buvo galima drąsiai naudoti tamsesnius atspalvius, tačiau ten, kur numatyti mažiau naudojami paviršiai, vyrauja šviesūs tonai ar matinė balta spalva. Blizgumo nenorėta tiek dėl praktiškumo (siekiant, kad nesimatytų pirštų atspaudų), tiek dėl estetikos – matiniai atspalviai atrodo gilesni ir sodresni, o balti – skaidresni.

Vonios kambariuose taip pat siekta maksimalaus praktiškumo. Faktūriškas, tačiau glotnias plyteles lengva valyti, o abstraktus jų raštas paslepia nešvarumus. Iškilių ir lygių paviršių dermė sukuria subtilias kompozicijas ir pagyvina plokštumas. Švelnų smėlinį sienų bei stalviršio derinio koloritą papildo betono atspalvio grindų plytelės. Didžiajame vonios kambaryje vientisumo suteikia per visą sieną besidriekiantis baltas baldas, o mažesniame – stabilumo ir struktūriškumo pojūtį sukelia tamsaus raudonmedžio baldų komplektas.

 

 

 

Didesniame miegamajame vyrauja tamsesni, pilkšvi tonai. Čia pagrindiniu akcentu tampa pagal užsakymą pagaminta didžiulė lova grafito spalvos karkasu ir tokiomis pat naktinėmis spintelėmis, o virš jų kabantys plieniniai, jaukiai švytintys šviestuvai atspindi savotišką modernaus prašmatnumo sampratą. Virš lovos įrengtas LED apšvietimas palei atitrauktas kabamąsias lubas. Kone palei visą sieną eina balta drabužinė. Šviesi spalva pasirinkta nenorint jai skirti dominuojančio baldo vaidmens. Langus dengiančios pilkos romanetės suteikia tiek elegancijos, tiek rimties.

Mažesniame miegamajame gausu šviesesnių medienos tonų bei baltos spalvos. Čia, virš lovos, lubose, taip pat įtaisytas jaukus LED apšvietimas. Pagal užsakymą pagaminta natūralių faktūrų lova bei spintelės dera su smėlinėmis romanetėmis, o toršerai sustiprina lengvumo įspūdį. Išskirtiniu interjero elementu tapo kambario šeimininko mėgstamo atlikėjo trafaretinis paveikslas.

 

  

 

Virtuvėje dera vyriškumas, tvarka ir lengvabūdiškumas. Pilkos spintelės ir tamsus stalviršis itin praktiški ir suteikia solidumo, o dryžiais puoštos, kiek spalvingesnės sienos plytelės žavi žaismingumu. Jį sustiprina virš salos pakabinta lempučių eilė. Visa virtuvės patalpa sklidina šviesos, o medžio masyvo valgomojo stalas ir kėdžių kojos sukelia natūralumo ir kokybės įspūdį.

Svetainėje išdėstyti tik pagrindiniai interjero elementai, nes visa kita – nereikalinga. Didžiulė kampinė sofa, žurnalinis staliukas, televizoriaus spintelė ir lentyna. Dekoro elementų vengta dėl  patogumo ir paprastos priežiūros. Buto estetiką atspindi vidutinio tamsumo, labai ekspresyvaus rašto grindų danga, kuri tapo dinamišku fonu kitiems dizaino elementams.  

Interjero galerija >>

 

   

 

Projektas dalyvauja konkurse: „Metų interjeras / Auksinė paletė'16“