WELL – vandens efektyvumo etiketė: naujas standartas padės apsispręsti perkant

WELL vandens efektyvumo etiketė

GEBERIT potinkinis WC bakelis UP320

 

Naujasis Vandens naudojimo efektyvumo ženklas WELL (angl. Water Efficiency Label) gali padėti vartotojams ir užsakovams pasirinkti efektyvius, vandenį taupančius vandens maišytuvus ir kitus sanitarinius vonios kambario prietaisus.

WELL ženklas paremtas tais pačiais kriterijais kaip ir elektrinių buitinių prietaisų energijos naudojimo lygį nustatanti klasifikacija ir žymėjimas. Ši vandens efektyvumo lygio etiketė atlieka ir tokią pačią funkciją – suteikti galutiniam pirkėjui informaciją, ar jo pasirinktas santechnikos prietaisas yra taupus ir efektyvus gaminys.

WELL ženklą sukūrė ir produktų įvertinimą atlieka Europos Sąjungos sanitarinių prietaisų gamintojų sąjunga “EUnited Valves”. Pagrindinis šio ženklo tikslas – atkreipti dėmesį į aplinkos tausojimą ir paskatinti atsakingai vartoti vandens resursus, renkantis tik efektyvius prietaisus. WELL gaminių klasifikacija yra paremta nuostata, kad tinkami produktai turi būti pagaminti pagal galiojančias europines normas (EN). Be to, skirtingai vertinami namų vartotojams ir visuomeninėms patalpoms skirti sanitariniai prietaisai: namams skirti gaminiai privalo ne tik taupyti vandenį, bet ir užtikrinti komfortą vartotojui. Viešųjų erdvių produktų klasifikacijoje svarbiausia yra vandens taupymo ir higienos reikalavimų įvykdymas.

Geberit jau sertifikavo savo produktus pagal WELL standartą

Tik patvirtinus naująjį “EUnited valves” organizacijos sukurtą WELL ženklo sistemą, Geberit produktai buvo klasifikuoti pagal naująjį standartą.

WELL namų sektoriaus ženklą gavo UP320 potinkinis WC bakelis, efektyviai nuplaunantis unitazą su labai mažu vandens kiekiu. Šis produktas buvo įvertintas 4 iš 4 galimų žvaigždučių ir gavo aukščiausią A kategoriją. Taip pat keturiomis žvaigždutėmis ir aukščiausia kategorija buvo įverintas inovatyvusis Geberit Monolith sanitarinis WC modulis.

WELL viešųjų erdvių ženklą su 6 iš 6 galimų žvaigždučių įvertinimu ir A kategorija gavo potinkinis WC bakelis UP320 kartu su HyTronic/Mambo bekontakte WC vandens nuleidimo sistema. Tokį patį įvertinimą gavo ir Geberit sensoriniai ir pneumatiniai pisuarų vandens nuleidimo mechanizmai. WELL Viešųjų erdvių ženklu taip pat buvo įvertinti ir vandenį taupantys HyTronic sensoriniai vandens maišytuvai.

Karolis Bacevičius

Geberit techninis ir prekybos konsultantas

 

www.geberit.com