Interjero dizainas Vaidos Atkočaitytės-Dališanskienės
Nuotraukos Vaidoto Darulio
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

 

Šie naujam gyvenimui prikelti interjero dizainerės Vaidos Atkočaitytės-Dališanskienės namai išsiskiria savo istorija. Dar XX a. viduryje statytame name gyveno įvairūs menininkai ir žymūs to laikotarpio veikėjai. Kuriant 124 m² erdvių konceptą, norėjosi išlaikyti anų laikų autentiką, juntamą per interjero detales ir profiliuotus dekoratyvius betoninius lubų apvadus, ir ją papildyti šiuolaikinio dizaino elementais.

 

 

Interjeras yra eklektiškas, jame persipina keletas skirtingų stilių – modernas, klasika, taip pat ir retro stiliaus elementai, kaip antai samanų žalia ar dulkėtos rožės spalva. Kaip tik sutapo, kad anuomet populiarūs dizaino akcentai madingi ir šiomis dienomis. Pavyzdžiui, mozaikinio betono (terrazzo) imitacijos plytelės ar eglutės rašto parketlentės. Pasak dizainerės V. Atkočaitytės-Dališanskienės, „norėta sustiprinti ir papildyti klasikos detales, kad jos kontrastuotų su šiuolaikiniais tūrių elementais ir moderniais baldais arba medžiagomis“.

Užsakovės prašymas – sukurti jaukius, erdvius ir funkcionalius namus. Taip pat suprojektuoti virtuvės salą, valgomąjį stalą bei per gyvenimą sukauptų knygų vietą ir įkomponuoti turimus klasikinio stiliaus šoninius staliukus. Žinoma, savo vietą namuose turėjo rasti ir šeimininkės emociškai svarbūs paveikslai. Kai kurie meno darbai padiktavo interjero spalvinę gamą. Meno kūriniai, kaip ir visas interjeras, labai skirtingi tiek savo vizualine tema, spalvomis, tiek ir stilistika, tačiau puikiai dera ir kontrastuoja interjere. Svetainėje ant klasikinės stilistikos sienos kabo modernaus stiliaus paveikslas, o miegamajame pagrindinis akcentas – betoninis tūris, kontrastuojantis su peizažiniu paveikslu auksiniame rėme.

 

 

Interjere dominuoja natūralios medžiagos: ąžuolo parketlentės, marmuras, granitas, medžio faneruotė, natūralaus lino audinio užuolaidos. Yra ir dirbtinių medžiagų: betoninis sienų dekoras, marmuro ar mozaikinio betono imitacijos akmens masės plytelės. Židinio apdailai naudotas natūralus marmuras ir mozaikinio betono imitacijos plytelės: jos atsikartoja ir kitose patalpose – koridoriuje ir vonios kambariuose. Nors interjere gausu kontrastų ir skirtingų stilių elementų, siekta išlaikyti stilistinį vientisumą ir atsikartojimą. Akcentine detale buvo pasirinktas žalvario metalas bei samanų žalios ir dulkėtos rožės atspalviai. Jis matomas knygų lentynoje ir pagal užsakymą pagamintuose šviestuvuose. Interjere vyrauja natūralūs žemės tonai: įvairūs rudos, pilkos, baltos, juodos atspalviai. Tokia natūralių spalvų gama puikiai dera prie paveikslų.

Pagrindinis modernus ir itin kontrastuojantis buto akcentas – betono tūris. Jo viduje įrengti du vonios kambariai. Nors betono tūris iš dalies įsiterpęs į miegqamojo kambarį, tačiau dėl jo žemesnio aukščio patalpose išsaugotas esamas miegamojo lubų dekoras.

Itin didelis dėmesys skirtas apšvietimui. Sumaniai parinkti švietimo įtaisai leidžia sukurti skirtingus scenarijus pagal poreikį ir funkcijas interjere. Kai kurių šviestuvų kompozicijai buvo pasitelktas žalvaris, dažytas metalas bei akmuo. Viskas buvo kuriama ir gaminama pagal individualius užsakymus.

Nuotraukų galerija:

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“