Žalia spalva simbolizuoja gamtą, pavasarį, šviežumą, gerą savijautą ir harmoniją

Žalią spalvą galite naudoti praktiškai visur – dažant sienas, renkantis baldus, kilimus, užuolaidas ar interjero detales.

Geltona spalva žaliai suteiks dar daugiau šviesumo ir šviežumo, ja galite dekoruoti virtuvę ar valgomąjį kambarį

Žalia spalva turi gausybę atspalvių – nuo elektrinės žalios iki tamsios chaki. Savo namams rinkitės tokią, kuri jums patrauklesnė

Vieną sieną, kuri bus kambario ašis, nudažykite žaliai, o likusias tris – kita, prie žalios derančia spalva. Derančias spalvas galite lengvai rasti dažų paletėje – išsirinkite pagrindinę žalią, o kitą spalvą rinkitės iš šalia esančių

Užtrukęs pavasaris ne vieną mūsų tikriausiai verčia jaustis melancholiškai ir mieguistai. Nėra ūpo dirbti, imtis namų ruošos, puoštis ir bendrauti. Mūsų akys ir širdys pasiilgusios žalumos, laukiam pabundančios gamtos, o tuo pačiu ir įkvėpimo. Gal faktas, kad žmogus beveik pusmetį nemato žalios spalvos, ir nėra pagrindinė tokios savijautos priežastis, tačiau nėra ir paskutinėje vietoje. Juk ne veltui žalia spalva simbolizuoja gamtą, pavasarį, šviežumą, gerą savijautą ir harmoniją. Tad kol laukiam pirmųjų medžių pumpurų, savo dalią galime palengvinti žalią spalvą „apgyvendinę“ namų interjere.

Žalia spalva turi gausybę atspalvių – nuo elektrinės žalios iki tamsios chaki. Savo namams rinkitės tokią, kuri jums patrauklesnė. Šią spalvą galite naudoti praktiškai visur – dažant sienas, renkantis baldus, kilimus, užuolaidas ar interjero detales. Dauguma žalios spalvos atspalvių yra patogūs tuo, jog jie nėra tepūs, o atvirkščiai – daugiau maskuojantys. Žinoma ir čia reikia turėti saiko, negalima visų namų „nudažyti“ žaliai. Jei, tarkime, norite žalių sienų, nebūtina viso kambario dažyti ar tapetuoti vienodai. Vieną sieną, kuri bus kambario ašis, nudažykite žaliai, o likusias tris – kita, prie žalios derančia spalva. Derančias spalvas galite lengvai rasti dažų paletėje – išsirinkite pagrindinę žalią, o kitą spalvą rinkitės iš šalia esančių. Prie žalios sienos galite priderinti panašaus atspalvio užuolaidas. Turėkite omenyje, jog didesnių plotų padengimui netinka ryškiai žalia spalva, rekomenduotina rinktis neintensyvų atspalvį.

Jei žalių namų įvaizdį norite susikurti nekeisdami sienų spalvos ir baldų, tuomet pasitelkite mažus akcentus: pervilkite sofos pagalvėles žaliu gobelenu, parinkite žalios spalvos ar margą su žaliu atspalviu kilimą, ant stalo patieskite žalias servetėles, galbūt pritaikysite ir žalią šviestuvą, įsigykite kambarinių gėlių.

Reikia pastebėti, jog žalia gaunama sumaišius mėlyną ir geltoną spalvas, tad jei į būsto interjerą šalia žalios norite įvesti daugiau spalvų, rinkitės vieną iš jų. Žalios ir mėlynos spalvų derinys bus šaltesnis, tinkamas miegamojo kambariui ar svetainei. Geltona spalva žaliai suteiks dar daugiau šviesumo ir šviežumo, ja galite dekoruoti virtuvę ar valgomąjį kambarį. Jei žalia spalva padengsite didesnius plotus, juos naudokite kaip foną baltos spalvos baldams ar interjero detalėms. Šis kontrastas išryškins ir suteiks žaliai spalvai charakteringumo.

Taigi, improvizavimo galimybės yra beribės, žalių atspalvių paletė plati, tad būkite drąsūs. Žinoma, jei su žalia spalva namuose susiduriate pirmą kartą, eksperimentus pradėkite nuo mažų detalių. Taip galėsite rasti savo žalią.

Ieva Saplinskaitė

INTERJERO FABRIKAS