Artėjant šiltajam metų laikotarpiui, inovatyvūs ir akiai malonūs „žalieji“ sprendimai, tokie kaip dirbtinė žolė, augalai ir medžiai, žaliosios sienelės, tampa vis aktualesni. Žolės priežiūra – vienas iš didžiausių galvos skausmų, todėl kokybiška testuota bei pripažinta ne tik Europoje dirbtinė dekoratyvinė danga ROYAL GRASS®, gaminama Olandijoje, gali tapti reikšmingu pasirinkimu. Ji tinkama ten, kur žolė neauga ar nėra sąlygų natūraliems augalams vešėti, ar ten, kur natūrali žolė dažnai trypiama, pavyzdžiui, po vaikų sūpynėmis.


Ši danga yra nekenksminga aplinkai, perdirbama, gaminama atsakingai naudojant žemės išteklius. Kūrybiškai ją panaudojus, galima išspręsti esamas interjero ar eksterjero problemas – suteikti erdvei daugiau vitališkumo, ryškumo, netgi funkcionalumo – kartais mažo ploto apsėti natūralia žole, o paskui skirti laiko jos priežiūrai esant aktyviam gyvenimo tempui tiesiog nėra galimybių. „Žmonės vis dažniau galvoja apie praktiškus sprendimus savo namų erdvėje, kurie reikalauja kuo mažiau žmogiškųjų išteklių. Tokią dangą dažniausiai renkasi daug keliaujantys asmenys, kurie neturi laiko kas savaitę praleisti kelių valandų pjaudami žolę ar laistydami veją. Tai – sprendimas mėgstantiems praktiškumą ir kokybę bei sodrias spalvas“, – pristato įgalioto ROYAL GRASS® atstovo Lietuvoje – įmonės „Svajonių Vejos“ – vadovė Ulrika Rutkauskienė.

Dirbtinės vejos stogams, terasoms, balkonams – praktiškas sprendimas tiems, kurie daugiaaukščių pastatų erdves įpratę matyti pilkas. Šios funkcinės zonos gali nesunkiai „sužaliuoti“ – tapti laisvalaikio, poilsio ar pramogų vietomis. Kaip tai galėtų atrodyti? „Miniparkas, nuosava kavinė, kurioje jaukiai vakarus leidžiate su šeima ir draugais, vaikų žaidimo aikštelė – visa tai ir dar daugiau originalių sprendimų įmanoma pritaikyti mieste“, – konsultuoja U. Rutkauskienė.

Dar vienas inovatyvus pasirinkimas būstui – dirbtinės žaliosios sienelės. Jos atrodo itin natūraliai, o augalų nereikia keisti ir atnaujinti daugybę metų. Tai – puiki galimybė paslėpti sienos trūkumus, tarkime, nelygumus ar įtrūkimus. Tai galime daryti ne tik viduje, bet ir lauke, nes dirbtiniai augalai turi specialią apsaugą nuo ultravioletinių spindulių. „Tokias sieneles įmanoma montuoti ir vertikaliai, ir horizontaliai. Vertikalios sienelės – idealus produktas viešosioms bei komercinėms patalpoms – viešbučiams, biurams, baseinams, grožio salonams ir SPA, sporto klubams, parduotuvėms. „Joms nereikia priežiūros, o estetinis vaizdas pranoksta lūkesčius. Pastebime tendenciją, kad neretai pageidaujama „apželdinti“ ir lubas“, – pasakoja dirbtinių sienelių specialistai.

Prie šių erdvę puošiančių ir stilingai keičiančių elementų priderinus šiuolaikiškus baldus bei aksesuarus, galima sukurti tikrą poilsio ir ramybės oazę. Interjero dizaineriai atkreipia dėmesį į tai, kad vis dažniau gyvenamosiose edvėse atsiranda baldų, tinkamų ir lauko, ir vidaus erdvėms. Čia karaliauja virvė, tikmedis, aliuminis, plienas, pynimo elementai ir raštai. Nepakeičiamas vasaros laiko atributas – skėčiai nuo saulės. Ar įsivaizduojate pasirinkimą iš daugiau nei 500 modelių, kuriamų ir tobulinamų nuo 1977 metų? „Taip, tai yra realu“, – patikina „Svajonių Vejos“ komanda.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daugiau nuotraukų:

„Svajonių Vejos“ atstovaujami gaminiai – siekiantiems kurti ilgaamžę estetiką ir vertinantiems kokybę kasdieninėje aplinkoje.

Svajoniuvejos.lt, Shop.svajoniu-vejos.lt