Namas iš Aeroc blokelių - Interjeras.LT

Anot statybos specialistų, šiandien didžioji dalis žmonių domisi, kokios energetinio naudingumo klasės bus jų namas. Deja, aukštesnės nei C klasės namą statosi retas. Taip yra dėl to, kad žmonės C klasę, kuri pagal šiandien galiojančius teisės aktus yra privaloma, traktuoja kaip aukščiausią. Nors ji – žemiausia riba, kurią privalu pasiekti.

Nuo 2020 m. visi naujai statomi gyvenamieji namai turės atitikti A, A+ arba A++ energetinio naudingumo klasę. O tai reiškia, kad visi namai turės būti energetiškai efektyvūs – juose mažomis energijos sąnaudomis pasiekiama jauki ir komfortiška temperatūrą tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Lietuvoje sparčiai populiarėjantys akytojo betono blokeliai AEROC puikiai tinka tokių namų statybai.

Mažos šildymo sąnaudos – realu

Pagrindinis akytojo betono pranašumas, išskiriantis šią statybinę medžiagą iš gausos kitų – didelė šiluminė varža. Poringa akytojo betono struktūra turi 10 kartų didesnę šiluminę varžą negu įprastas skaldos betonas ir nuo 2 iki 4 kartų didesnę varžą negu keraminės ar silikatinės plytos. Taigi gyvenant tik iš akytojo betono pastatytame A klasės name šildymo sąnaudos lyginant su tradiciniu C klasės namu bus gerokai mažesnės.

Energetiškai efektyvų A klasės gyvenamąjį namą galima pastatyti naudojant šilčiausius Lietuvoje AEROC EcoTerm Plus 500 akytojo betono blokelius. Būtent toks namas buvo pastatytas Estijoje, Saremų salose, Kuresare mieste. Visa namo antžeminė dalis pastatyta iš akytojo betono produkcijos AEROC, o papildomas šiltinimas naudotas tik grindų ir stogo konstrukcijose.

Jeigu šis namas (165 m² šildomo ploto) stovėtų Lietuvoje, per metus vienam kvadratiniam metrui ploto šildyti būtų sunaudojama vos 25 kWh energijos. O tai yra 1240 Lt per metus (skaičiuota remiantis dabar galiojančiomis centralizuoto šildymo kainomis – 0,3 Lt/kWh). Tokio pat dydžio (165 m² šildomo ploto) C klasės namo kvadratiniam metrui ploto šildyti būtų sunaudojama vidutiniškai 150 kWh energijos (remiantis SPSC pastatų energinio naudingumo sertifikavimo duomenimis). Taigi šildymo sąnaudos per metus siektų 7425 Lt. Kaip matome, skirtumas akivaizdus. Metams bėgant jis tik dar labiau didės.

Kiti akytojo betono pranašumai

Itin aukšta šiluminė varža – anaiptol ne vienintelis akytojo betono pranašumas. AEROC produkcijos paklausos augimą lemia ir kiti kriterijai, kurie yra svarbūs statant energetiškai efektyvų namą, tokie kaip ekologiškumas, naudojimo patogumas, stiprumas.

Pagrindinė akytojo betono žaliava yra cementas, kalkės ir smulkiai maltas kvarcinis smėlis. Tai visiškai natūralios medžiagos, todėl laikui bėgant neišsiskiria jokių kenksmingų dalelių.

Nepaisant didelių išmatavimų AEROC blokai yra lengvi ir juos itin paprasta mūryti. Visų blokų galuose yra įdubos. Mūrijant vieno bloko galas su įduba yra sujungiamas su kitu bloku lygiu paviršiumi. Klijai tepami tik ant plokščiojo blokų paviršiaus. Užbaigus eilę susidarę tarpeliai sujungus blokus užpilami klijais. Dėl labai lygaus akytojo betono blokelių paviršiaus klijų siūlės būna tik 2 mm pločio, todėl šalčio tiltai nesusidaro.

AEROC blokai yra pakankamai atsparūs gniuždymui. Todėl naudojant tik akytojo betono blokelius galima statyti 3 aukštų namą. Statant didesnio aukštingumo pastatą turi būti naudojamos papildomos konstrukcijos.

Kaip matome, akytojo betono medžiaga puikiai tinka tiems, kas namą statosi patys. Nereikalingi sudėtingi instrumentai ir prietaisai.

Energetiškai efektyviam namui keliami aukšti reikalavimai. Juos geriausiai įmanoma pasiekti naudojant tarpusavyje derančias ir kokybiškas medžiagas. Ne paslaptis, kad geriausiais tarpusavyje dera vieno gamintojo produkcija. Tik, žinoma, nereikia pamiršti, kad energetiškai efektyvus namas – tai ne tik sienos. Tai ir kokybiški langai, durys ir kiti svarbūs namo elementai. Taip pat nevalia pamiršti, kad didelę įtaką turi ir kokybiškas darbų atlikimas. Tad jeigu namą stato samdomi specialistai, labai svarbu yra aktyviai dalyvauti statybų procese.

www.aeroc.lt