Žinomų žmonių kalėdinių eglučių paroda-aukcionas „Domus galerijoje“

Gruodžio 5 d., baldų ir interjero prekybos centre „Domus galerija“, Vilniuje žinomi Lietuvos žmonės pristatė savo kūrybos kalėdinius medelius. Projekte dalyvauja dizainerė Viktorija Jakučinskaitė, aktorė Gabija Ryškuvienė, dainininkas Vaidas Baumila su Egle Kernagyte-Dambrauske, Radzevičių ir Juozapaičių šeimos, žurnalistės Lavija Šurnaitė su Birute Lavickiene bei kiti kūrėjai. Kalėdiniai medeliai parodoje stovės dvi savaites, o gruodžio 19 d. juos bus galima įsigyti aukcione, kurio metu gautos lėšos bus skirtos Vytauto Kernagio fondo vykdomam projektui „Gėrio menas“. 

„Žinomus žmones pakvietėme kurti kalėdinius medžius ne šiaip sau – Kalėdų medis simbolizuoja amžiną gyvenimą. Sukurti medeliai ne tik papuoš kažkieno namus, bet ir suteiks vilties onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, – sako Vytautas Kernagis jaunesnysis. – Už aukciono metu gautas lėšas, mažiesiems ligoniukams organizuosime menines dirbtuves, susitikimus su dailininkais ir kitais menininkais. Šis laisvalaikis sergantiems vaikams labai svarbus: jis ne tik užpildo jų laiką tarp alinančių gydymo procedūrų, bet ir primena gyvenimo grožį, šilumą, palaiko svajones ir viltį išgyti“. 

Renginio metu dalyviai pristatė 12 kalėdinių medelių. Dizainerė Viktorija Jakučinskaitė savo kurtai eglutei sugalvojo net pavadinimą – „Kiškių namai“: „Eglutėje pasislėpė 20 kiškių, o išorėje matosi tik jų uodegos. Eglutė padaryta iš natūralių šakų, o viduje – šienas, kad kiškiams būtų minkšta ir šilta“. 

Įdomų sprendimą kalėdinio medžio kūrybai rado knygos „Interjero receptai“ bendraautorės Lavija Šurnaitė su Birute Lavickiene – jos eglutę sukūrė iš statybinių medžiagų: silikono, akrilo bei plokštės. „Mes Kalėdas matome kitokias, todėl ir mūsų eglutė kitokia. Nors išoriškai ji atrodo agresyvi, tačiau viduje – šilta, o tą šilumą sukuria rankų darbas. Manome, kad mūsų eglutė vietą atras kosmopolitiškų, miesto stilių mylinčių žmonių namuose“, – sako B. Lavickienė.  

Žinomų žmonių kurtos eglutės dvi savaites bus eksponuojamos baldų ir interjero prekybos centre „Domus galerija“, P. Lukšio g. 32, Vilniuje. Gruodžio 19 d. penktadienį, 16 val. visus kviečiame sudalyvauti aukcione, prisijungti prie šios gražios, šiltos idėjos ir papuošti savo namus unikaliu švenčių akcentu. Iš anksto dėkojame. 

Daugiau informacijos apie Kalėdinius renginius www.domusgalerija.lt