interjeras.lt_pataria_virselis

Naujausiame numeryje skaitykite:

Vytautas Puzeras. Atėjo laikas DUOTI

Kitoks požiūris į interjerą

Paskutinė mada-gerai išsimiegoti

Išskirtiniai paviršiai interjere

Lubos-namų veidrodis

Gustavsberg funkcionalumas

Šildymas infraraudonaisiais spinduliais

Medvilnė, gyvenanti kiekvieno namuose...

vytautas_puzeras

Vytautas Puzeras: Atėjo laikas DUOTI

Vytautas Puzeras yra vienas produktyviausių ir įdomiausių dizaino kūrėjų, prieš beveik dešimtį metų startavęs kaip baldų dizaineris. Sėkmingai idėjas realizuojantis V. Puzeras jau pelnė daug nacionalinių bei tarptautinių įvertinimų. Jis – pirmasis lietuvis, pristatęs savo kūrinį Londono dizaino savaitėje, Viktorijos ir Alberto muziejuje. Šiuo metu dizaineris aktyviai gvildena Neries upės urbanizacijos klausimą. “Jaučiu, kad atėjo laikas duoti. Noriu, kad upės zona taptų žmonių susibūrimo ir bendravimo vieta. Pats mėgstu čia leisti laiką, todėl esu patenkintas, galėdamas prisidėti prie pakrantės atgaivinimo”, – atviravo V. Puzeras, pokalbiui pakvietęs susitikti tiesiog prie Neries.

Vaikštinėdami upės pakrante, šalia krantinėje dizainerio “susodintų” geltonų kėdučių, kalbėjomės apie kūrybą, dizainą, iššūkius ir didžiausius gyvenimo projektus.

indra_marcinkeviciene

Kitoks požiūris į interjerą

Sostinės senamiesčio gatvelėje įsikūrusi galerija, inriguojanti savo pavadinimu, dažną praeivį priverčia pasmalsauti. „Interjerai be saiko“! Ką slepia buvusio benediktinų vienuolyno sienoje sumontuota iškaba?

Galerijos šeimininkė, dekoratorė Indra Marcinkevičienė sutinka parodyti egzotiškose patalpose sukurtą interjerų ekspoziciją, savo pasakojimu atskleisdama pagrindinę galerijos atsiradimo idėją. „Meno kūrinys yra ne dekoracija, o labai svarbi interjero dalis, ryškiai įtakojanti bendrą atmosferą. O mene - saiko nėra“ – šypsosi dekoratorė, pakviesdama pasivaikščioti po galerijos patalpas. Po valandos viešnagės, nelieka abejonių, jog buvusio benediktinų vienuolyno skliautai sergi tikrą meno meką...

juozas_statkevicius

Paskutinė mada - gerai išsimiegoti

Posakis „grožio miegas“ atsirado ne be priežasties. Miegas arba jo trūkumas veikia visą savijautą, atsiliepia odai ir nuotaikai, energijos pertekliui ar trūkumui bei gebėjimui tvarkyti kasdienius reikalus. Trumpos tamsios dienos, ilgos naktys, jaukūs namai... Norisi kaip lokiams susirangyti savo guolyje ilgam žiemos miegui? Puikus sumanymas, nes miegas gali būti tikras jaunystės šaltinis. „Geras miegas yra kaip vitaminai. Jokios grožio priemonės tiek nepadės. Neišsimiegojęs žmogus jaučiasi kaip suglamžytas laikraštis“, – mintimis dalijasi dizaineris Juozas Statkevičius, jau kurį laiką miegantis ant čiužinio „Dormeo Memory“.

itempiamos_lubos

Įtempiamos lubos - dekoravimo laisvė

Praėjusiame numeryje pradėjome straipsnių apie įtempiamas lubas ciklą. Jau aptarėme trumpą šių lubų istoriją, glaustai įvertinome privalumus. Šiame numeryje norime daugiau papasakoti apie dekoravimo galimybes, kurias suteikia įtempiamų lubų ypatybės. Šia tema mus konsultuoja CLIPSO bei kitų gerai žinomų Europoje PVC lubų gamintojų atstovas – UAB „Studijos“ vadovas Vitalijus Golubevas bei ALTEZA įtempiamų lubų atstovo Lietuvoje, UAB „Baltic House“, vadybininkė Natalija Možeikienė.

medvilnine_tekstile

Medvilnė, gyvenanti kiekvieno namuose...

Kuo šalčiau lauke, tuo labiau ieškome jaukumo, šilumos. Malonu žvarbų rytą įsisupti į šiltutėlį chalatą, o vakare pasislėpti puriuose pataluose. Medvilninio pluošto populiarumą lemia jo minkštumas ir šiluma. Mintimis apie būtinąją namų tekstilę dalinasi bendrovės „Carre blanc“, siūlančios kokybišką tekstilę interjerui, komercijos direktorė Valdonė Šiaudikienė.

marius_dirgela_dizaino_forumas

Dizaino (Metų) pabaiga Lietuvoje

Asociacija „Lietuvos dizaino forumas“ pakvietė dizainui neabejinguosius palydėti kaip niekad dizaino įvykių turtingų metų. Šv. Jono gatvės galerijoje dūzgė dizaino ir architektūros vip‘ai, prisimindami, kas gero nuveikta šiais metais ir kas suplanuota kitiems.