Interjeras.lt pataria 2013 m. Nr. 1

 • Įdomybės;
 • Laimonas Šmergelis: daug dirbantys menininkai iš bado tikrai nemiršta;
 • Šviesa spindintys architektės Skaidros Mikalajūnienės namai;
 • Jaukių namų apšvietimo sprendimai;
 • Interjeras jaunam kosmopolitui;
 • Rašytojo namų interjeras;
 • "Luxury: kolekcija: tobulam interjerui;
 • Lietuviškos ekodailylentės padeda išlaikyti šilumą ir kuria jaukią aplinką;
 • Teisingas santecnikos gamintojų požiūris į vartotojus;
 • naujas furnitūros salonas Vilniuje;
 • Nauji WC mygtukai ir GEBERIT;
 • Kabindami paveikslus negadinkime sienų;
 • 3D plokštės - sienų dekoravimo menas;
Nuotraukos autorius Gintaras Lukoševičius

Laimonas Šmergelis: daug dirbantys dailininkai iš bado tikrai nemiršta

Nors už lango siautė žvarbus vėjas, pokalbis su profesionaliu dailininku Laimonu Šmergeliu buvo malonus, šiltas ir atviras.

Per keturias dešimtis gyvenimo metų įdomūs perversmai vyko uteniškio dailininko kūryboje. Anksčiau tapęs dramatiškus, groteskiškus ir grubius reiškinius vaizduojančius paveikslus, gimus sūnui kardinaliai pakeitė pagrindinį vaizduojamąjį objektą. Juo tapo raudonplaukis, garbanotas vaikas – žaidžiantis, besišypsantis, liūdintis, susimąstęs, mylintis. Būtent tapydamas vaikus L. Šmergelis surado tiesiausią kelią į meno gerbėjų širdis.

Nuotraukos autorius Darius Gumbrevičius

Šviesa spindintys architektės Skaidros Mikalajūnienės namai

Baltą žiemos popietę apsilankėme šviesiuose architektės, interjero dizainerės Skaidros Mikalajūnienės namuose. Čia verda idiliškas penkių asmenų šeimos ir net keturių augintinių gyvenimas. Anot architektės, balta spalva, vyraujanti namų aplinkoje, – ideali. Priklausomai nuo nuotaikos, čia lengvai galima derinti skirtingus ryškius interjero akcentus.

Jaukiai įsitaisiusios prie rusenančio židinio su S. Mikalajūniene kalbėjomės apie jos mėgstamą Provanso stilių, sienų tapybą ir šviesių namų žavesį.

Interjero autorė Liubovė Budiuk

Jaukių namų apšvietimo sprendimai

Nors nuo žiemos saulėgrįžos dienos pradėjo ilgėti, šviesiais vakarais pasigirti dar negalime, tad, norėdami gerai jaustis, didelį dėmesį turime skirti tinkamam namų apšvietimui. Tinkamai parinktas apšvietimas pagyvins Jūsų namų interjerą, suteiks išskirtinumo ir jaukumo įspūdį.

Projektuodami namų apšvietimą, turėtumėte suderinti du aspektus: estetiką ir funkcionalumą, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad skirtingos namų erdvės reikalauja skirtingo apšvietimo sprendimų. Taigi paanalizuokime, ką turėtumėte žinoti, planuodami svetainės, virtuvės ir miegamojo apšvietimą.

Interjero autorė Audronė Semaškienė

Interjeras jaunam kosmopolitui

Šio interjero autorei Audronei Semaškienei interjero dizaino kūrimas – tai ne tik profesinė veikla, bet ir gyvenimo būdas. Šioje srityje dizainerė visuomet siekia tobulumo ir kokybės. A. Semaškienė kuria modernius, tačiau jaukius interjerus.

„Didelių tikslų siekimas tapo pretekstu įkurti savo interjero studiją „Interjero fabrikas“. Kol kas studijoje dirba maža, tačiau ambicinga komanda, kurios siekis – kokybiškos paslaugos ir patenkinti klientai“, – pasakojo A. Semaškienė.

Nuotraukose matomą interjerą A. Semaškienė realizavo 60 kv. m bute Vilniaus senamiestyje.

Pagrindinė interjero idėja – išsaugoti senamiesčio jaukumo, aiškios šviesos ir šviežumo įspūdį, todėl bute jaučiama glaudi sintezė akcentų, kurie tarsi iš skirtingų laikmečių.