Žurnalas „Interjeras.lt pataria“ 2014 m. Nr.3

 • Įdomybės;
 • Spalvotas architektės Gitanos Valavičiūtės pasaulis;
 • Dailininkas Artūras Šlipavičius-Šlipas: „Lietuvos meno galerijos man per ankštos“;
 • 6 drąsūs spalviniai sprendimai miegamuosiuose;
 • Stilingas interjeras jaunai šeimai;
 • Geriausias 2013 m. „Tautos“ pripažintas interjeras;
 • Interjero apdailos namuose - išskirtiniai sprendimai kiekvienam;
 • Oro kondicionieriai: visa tiesa apie tai, kaip tinkamai pasirinkti ir naudoti;
 • Kaip apšviesti loftą?;
 • Unitazas be bakelio;
 • Medinių grindų inovatoriai iš Švedijos;
 • Stebuklingos vasaros akimirkos gamtoje;
 • Fotoreportažas iš seminaro „Inovacijos interjere“;
 • „Interjeras.LT“ rekomenduoja plečia ribas.
Interjero autorė Gitana Valavičiūtė
Spalvotas architektės Gitanos Valavičiūtės pasaulis
Parengė Agnė Jakubonė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus, Butauto Barausko

Architektė, baldų projektuotoja Gitana Valavičiūtė pernai sukūrė interjerą, už kurį „Metų interjero/Auksinės paletės 2013“ konkurse pelnė „Geriausio spalvinio sprendimo“ prizą. G. Valavičiūtė, šešiolika metų kurdama interjerus, visuomet daug dėmesio skiria spalvoms, jų deriniams, todėl ir šis prizas jai netapo labai didele staigmena, nes architektė jo jau seniai laukė ir tikėjosi.

Straipsnyje rasite architektės mintis apie spalvas interjere, jų svarbą, įtaką ir atsakingą pasirinkimą.

Dailininkas Artūras Šlipavičius-Šlipas

Dailininkas Artūras Šlipavičius-Šlipas: „Lietuvos meno galerijos man per ankštos“
Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus

Vis daugiau laiko užsienio meno renginiuose praleidžiantis dailininkas Artūras Šlipavičius- Šlipas jau daugiau kaip trisdešimt metų kartu su žmona Ara ir trimis sūnumis – Ąžuolu, Perkūnu ir Vėju – gyvena jaukiame bute Rudaminoje.

Tik grįžęs iš pasaulinio lygio meno mugės „Artexpo“ Niujorke, Artūras išvyko į Penzos meno simpoziumą Rusijoje. Nors laisvo laiko menininko darbotvarkėje beveik nėra, jis sutiko pasikalbėti apie tai, kas šiuo metu jam svarbiausia, o Ara Šlipavičienė vaišino pyragu ir maloniai pasidalino namų interjero paslaptimis.

Interjero autoriai – Aurėja Šlančė ir Marius Šlančius, www.a3d.lt

Stilingas interjeras jaunai šeimai
Interjero autoriai – Aurėja Šlančė ir Marius Šlančius, www.a3d.lt
Parengė Agnė Jakubonė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus
Užduotis – sukurti išliekamąją vertę turintį interjerą jaunai šeimai.

Architektai Marius Šlančius ir Aurėja Šlančė, praėjusiais metais „Metų interjero/Auksinės paletės 2013“ konkurse pristatė keletą interjero projektų, iš kurių vienas buvo – 77 kv. m. viršutiniame daugiabučio bute įrengtas interjeras jaunai šeimai.

Kaip atskleidė architektai, šio interjero užsakovai pageidavo interjero, kuris turėtų išliekamąją vertę, o ateityje butą būtų galima pelningai parduoti. Atsižvelgdami į užsakovų pageidavimus, architektai nesivaikė vienadienių mados tendencijų ir sukūrė jaukią, modernią aplinką, panaudodami tokius buto vertę didinančius sprendimus.

Interjero autorė – Elžbieta Skunčikienė, www.dekorostudija.lt

Tautos pripažintas interjeras
Interjero autorė – Elžbieta Skunčikienė, www.dekorostudija.lt
Nuotraukos – Monikos Gečaitės
Parengė Agnė Jakubonė
Užduotis: sukurti jaukų ir šiltą interjerą jaunai šeimai.

Tai ypatingas dekoratorės Elžbietos Skunčikienės sukurtas interjeras, konkurse „Metų interjeras/Auksinė paletė 2013“ pripažintas geriausiu „Tautos interjeru“ ir pelnęs specialų prizą už geriausią vonios kambario sprendimą. Galima būtų teigti, kad iš beveik 100 konkurse pristatytų privačių interjerų, šis labiausiai atspindi lietuvių visuomenės skonį ir lūkesčius interjero srityje. E. Skunčikienės nuomone, šis interjeras visuomenę labiausiai galėjo sužavėti, nes yra elegantiškas, funkcionalus ir tuo pat metu paprastas bei neįpareigojantis. „Man pavyko sukurti labai jaukų ir daugelio skoniui priimtiną interjerą, nes jis nėra perkrautas detalėmis, spalvomis. Tai tiesiog mielas šeimyninis, šviesus ir stilingas būstas“, – pasakojo dekoratorė, kuriai šis įvertinimas buvo netikėtas, bet įpareigojantis.

6 drąsūs spalviniai sprendimai miegamuosiuose
6 drąsūs spalviniai sprendimai miegamuosiuose
Parengė Agnė Jakubonė

Interjero dizaineriai vis dažniau paneigia posakį, kad lietuviai – pilki kaip cepelinai – ir jų interjeruose dominuoja tik šviesūs, pasteliniai atspalviai. Nors šviesūs spalviniai sprendimai itin populiarūs miegamuosiuose, tačiau jie priimtini ne visiems. Drąsūs interjerų dizaineriai, atsižvelgdami į užsakovų pageidavimus ir jų gyvenimo būdą, vis dažniau laužo nusistovėjusius standartus ir eksperimentuoja miegamuosiuose naudodami ryškias spalvas bei kontrastingus jų derinius. Pateikiame jums 6 Lietuvos interjero dizainerių ir architektų darbus, pristatytus „Metų intrejero/Auksinė paletė“ konkurse, kuriuose atsispindi jų ir užsakovų drąsa rinktis netradicines ryškias spalvas miegamuosiuose. Gal pažvelgę į šiuos pavyzdžius ir jūs panorėsite kažką pakeisti savo miegamuosiuose.