• Įdomybės;
 • Barbora Adamonytė: „Interjerų puošimas dizaino objektais yra pati mažiausia visos dizaino esmės dalis“;
 • Dizaineris-juvelyras Šarūnas Davainis: „Pasauliui padovanojau gintaro ir mineralų terapijos centrą su unikaliu interjeru iš gintaro“;
 • Mažo buto stebuklai: monochromiška interjero dizaino idėja;
 • Baltiškas namo interjeras: estetika, ergonomika ir funkcionalumas;
 • Didelės šeimos namo interjeras iš natūralių medžiagų;
 • Naujasis „Eurodisk Cosmo“ maišytuvas: stilius ir funkcionalumo harmonija;
 • Baltos durys interjere: modernu ir stilinga;
 • Šviesos terapija namuose: šviestuvas kaip sveikatos šaltinis;
 • Apšvieskime Kalėdas su ELMO;
 • Buitinės technikos ekspertas: svarbiausia išvalyti, o ne sutaupyti;
 • Stilingos interjero puošmenos - židiniai ir krosnelės;
 • Stiklo ir interjero studija - universalūs interjero sprendimai;
 • Medinių grindų renesansas - restauravimas.

 

 

Barbora Adamonytė: „Interjerų puošimas dizaino objektais yra pati mažiausia visos dizaino esmės dalis“

Industrinio dizaino objektų kūrėja Barbora Adamonytė savo kūriniais stebina ne tik Lietuvą, bet ir pasaulį. Šį rudenį ji gavo prestižinį „RedDot Design Concept Award 2014“ apdovanojimą už savo šviestuvą ,,SAULĖ-tekis/- ydis“. Jos darbai – funkcionalūs ir stilingi, o pati kūrėja sako, kad jau seniai nustojusi žiūrėti į daiktus, kaip į interjero puošybos elementus. Jai svarbiausia, kaip tam tikri dizaino objektai pagerina žmogaus gyvenimą ir daro jį patogesnį. Vilniaus dailės akademijos magistrantė prasitaria, kad talentas – dar ne viskas. Jis – kaip atspirties taškas veiksmui, tačiau visada reikia įdėti daug darbo. Interviu su jaunosios kartos industrinio dizaino atstove kalbamės apie pasiekimus, darbų reprezentavimą visuomenėje ir įkvėpimą kurti išskirtinius objektus.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Barboros Adamonytės

 

 

Dizaineris-juvelyras Šarūnas Davainis: „Pasauliui padovanojau gintaro ir mineralų terapijos centrą su unikaliu interjeru iš gintaro“

Verslininkas, juvelyras, dizaineris iš Vilniaus – Šarūnas Davainis – jau daugybę metų ne tik Europą, bet ir pasaulį stebina projektais, kurie neturi analogų. Jo įkurtas gintaro ir mineralų terapijos centras „Amber Relax Luxus“ – vienintelė tokia vieta pasaulyje, kurioje taikoma spindulinė-energetinė gintaro terapija. Užpatentuota naujovė remiasi gintaro ir mineralų sąveika su infraraudonaisiais spinduliais. Čia viskas iš gintaro: ir infraraudonųjų spindulių sauna, kurios suolai ir grindys iš gintaro, ir masažo stalai, kurių pagrindas gintarinis. Visas interjeras sukurtas paties Š. Davainio su žmona Viktorija Sokolova, nes jie įsitikinę, kad žino, ko iš tikrųjų reikia, ir kaip tai padaryti geriausiai. Su talentingu dizaineriu susitinkame jo terapijos centre ir gerdami „gintarinį vandenį“ kalbamės apie tai, kaip gimsta tobulos interjero idėjos ir koks žavus gali būti gyvenimas, kai laikas skiriamas tam, kas kiekvieną rytą priverčia energingai atmerkti akis naujai dienai.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos – Vlado Polikšos, Jūratės Bratikienės, Gretos Skaraitienės.

 

Mažo buto stebuklai: monochromiška interjero dizaino idėja

Architektės Mingailės Marcinės sukurtas nedidelio ploto būsto (39 kvadratiniai metrai) interjeras yra skirtas dviejų asmenų šeimai. Pagrindinė šio projekto užduotis buvo mažame bute atskleisti įdomias, organiškas bei gyvas erdves. „Užsakovus apibūdinčiau kaip itin šiltus žmones, labai stipriai mylinčius ir paisančius vienas kito nuomonės, o tai svarbu kuriant bet kokį interjerą, nes kūrėjas stipriai jaučia aplink tvyrančias emocijas.

Parengė Žydrė Dargužytė
Interjero autorė – Mingailė Marcinė.
Nuotraukos – Mariaus Žičiaus.

 

Baltiškas namo interjeras: estetika, ergonomika ir funkcionalumas

Interjero dizaineris Tomas Jasiulis sukūrė trijų asmenų jaunos šeimos namo, esančio Vilniaus miesto ribose, įvaizdį. Pats autorius nelinkęs šio būsto interjero priskirti konkrečiai stilistikai, tačiau drąsiai jį vadina baltišku arba tiesiog lietuvišku. Anot jo, apsiriboti klišėmis visada lengviausia, tačiau atėjo metas, kai lietuviai gali ir privalo kurti savitus interjerus, kurie nebūtų konkrečios stilistikos kopijos arba nepataikautų tam tikroms interjerų madoms. „Atėjo brandos laikas, kai ne tik gyvenimo supratimas, bet ir būdas leidžia mums drąsiai vadintis baltais“, – apie lietuviškos stilistikos būsto interjerą pradeda kalbėti žinomas namų erdvių stiliaus kūrėjas.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorius – Tomas Jasiulis.
Nuotraukos – UAB „Šviesos ratas“.

 

Didelės šeimos namo interjeras iš natūralių medžiagų

Penkių asmenų šeimos 178 kvadratinių metrų namo interjeras uždarame kvartale, netoli Kauno, iš karto būsto lankytojams siunčia žinią – čia viskas natūralu, todėl skoninga ir tikra. Interjero dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė prisimena, kad prieš imdamasi šio projekto, iš užsakovų išgirdo pagrindinį pageidavimą – svarbiausia medžiagų kokybė ir natūralumas, o tikslas – patogūs ir jaukūs namai, į kuriuos ir mažiems, ir dideliems malonu sugrįžti.

Parengė Žydrė Dargužytė
Interjero autorė – Gintarė Jarmalavičiūtė.
Nautraukos – Agnės Klimavičiūtės.