• Tapytoja Grytė Pintukaitė: „Gyvenu paveiksluose“;
 • „Algis Kriščiūnas ir dveji jo namai“;
 • „Epochų apartamentai“;
 • „Skirtingų stilių prieskoniai“;
 • „Vyriško būsto bruožai“;
 • „Vandens surinkimo trapų ir latakų parinkimas bei priežiūra“;
 • „Naudingi patarimai, kaip prižiūrėti aliejuotus natūralaus ąžuolo masyvo baldus“;
 • „Kalėdinės dovanos“;
 • „Interjero sprendimai Jūsų telefone“;
 • „Modernaus interjero akcentai“;
 • „Originalaus irterjero receptas“;
 • Paroda „ARCHzona 2017“.

Tapytoja Grytė Pintukaitė: „Gyvenu paveiksluose“

Tapytoja Grytė Pintukaitė šiuo metu išgyvena naują savo gyvenimo ir kūrybos etapą. Kaip pati sako, „dabar ypatingas perversmų savyje metas“. Moteris tiki, kad nebėra kur skubėti, – daug svarbiau išgirsti savyje esantį Kūrėją ir veikti lydimai jo įkvėpimo. Grytė maištinga, bet girdinti subtiliausius aplinkos ženklus, kurie įamžinami ir jos darbuose. Moderniuose interjeruose apsigyvenę tapytojos kūriniai aiškiai deklaruoja – nėra nieko atsitiktinio, o žmogus – ne visada gyvenimo šachmatų partijos valdovas.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio G. Pintukaitės archyvo

„Algis Kriščiūnas ir dveji jo namai“

Fotomenininkas Algis Kriščiūnas jau septynerius metus gyvena dviejose šalyse – Lietuvoje ir Ispanijai priklausančioje Kanarų saloje Fuerteventūroje. Čia žinomas fotografas kartu su šeima – žmona Jurga ir dukra Paula – ne tik reziduoja šaltuoju metų laikotarpiu, bet ir aktyviai kuria poparto stiliaus meną, įgyvendina leidybos bei fotografijos projektus. Reikėjo laiko, kol suprato, kad sala kūrybai netrukdo. Šie metai Kanaruose Algiui ypatingi dar ir dėl to, kad po ilgų svarstymų ir nuosavo būsto paieškų jis pagaliau turės nuosavybės teise priklausančią gyvenamąją erdvę, kurios interjeras gerokai skirsis nuo įprastų Pietų šalyse.

Tekstą parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukų autorius Algis Kriščiūnas

„Epochų apartamentai“

Viena sunkiausių dizainerių užduočių – „įlaviruoti“ į užsakovo nustatytą biudžetą. Darbų sąmata neretai riboja kūrybinę laisvę, tačiau atveria ieškojimų, žinių ir netikėtų sprendimų duris, už kurių slepiasi išskirtinis kūrybinio proceso rezultatas.

Interjero dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas
Tekstą parengė Ingrida Kaliukevičiūtė

„Skirtingų stilių prieskoniai“

Eklektika interjere, kas tai? Dažnai girdime frazes: eklektiškas dizainas, eklektiškos meno teorijos, eklektiška kūryba ir įsivaizduojame nenuspėjamą skirting koncepcijų kratinį, kuris gali atrodyti kaip tikras chaosas, ypač interjere. Tačiau apgalvota ir saikinga eklektika, reprezentuojanti tik tai, kas geriausia kiekviename stiliuje, padeda sukurti originalų būstą, išreiškiantį gyventojo prioritetus ir pasaulėžiūrą.

Interjero autorė Monika Noreikienė
Nuotraukų autorius fotografas Karlas
Tekstą parengė Ingrida Kaliukevičiūtė

„Vyriško būsto bruožai“

Vyriškas guolis, koks jis? Ogi labai paprastas ir funkcionalus. Jame nėra ryškių, blaškančių spalvų, lentynų, nukrautų sentimentaliomis smulkmenomis, ar estetinio chaoso. Kiekvienas objektas turi savo vietą ir prie visumos derantį charakterį. Aiškios, griežtos linijos, stilingi komponentai ir šiuolaikiškumas tampa pagrindinėmis vyriško dizaino gairėmis.

Interjero dizainerė Lina Klios
Nuotraukų autorius Leonas Garbačiauskas
Tekstą parengė Ingrida Kaliukevičiūtė

„Vandens surinkimo trapų ir latakų parinkimas bei priežiūra“

Pagrindinė paviršinio vandens surinkimo trapų ir latakų funkcija – surinkti paviršinį vandenį ir nukreipti į nuotekų vamzdyną. Taigi, viena svarbiausių trapo savybių – pralaidumas. Juk nenorime praustis stovėdami vandens klane? Absoliuti dauguma į rinką tiekiamų trapų yra pakankamai pralaidūs. Tol, kol švarūs. Kuo trapas mažesnis ir kuo siauresni nutekėjimo keliai, tuo dažniau tenka jį valyti.

„Kalėdinės dovanos“

Be vargo derinkite suomiškus ornamentus ir sukurkite jaukų bei autentišką interjerą savo namuose. Žaismingi ir lengvai interjere pritaikomi „Vallila“ dizainerių kurti raštai nepaliks abejingų! Iš skirting raštų variacijų sukurkite savo kompoziciją arba padovanokite nuostabią šventinę idėją artimiesiems.Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“