Šiemet lankytojams duris atvėrusio Vilniaus Lazdynų baseino statybų projektą valdžiusios Vilniaus vystymo kompanijos statybos valdymo vadovas Gediminas Paukštys sako, kad tai buvo vienas svarbiausių ir techniškai sudėtingiausių kompanijos įgyvendintų projektų, kurio sėkmę, nepaisant visų kliūčių, lėmė prie jo dirbusios komandos patirtis, kompetencijos ir derybiniai įgūdžiai. Tad kuo ypatingas moderniausias Baltijos šalyse baseinas, kokią vertę jis sukūrė miestui ir kokios pamokos išmoktos jį statant?

Gediminas Paukštys

Išsiskiria pažangiais sprendimais

Lazdynų baseinas laikomas moderniausiu Baltijos šalyse. Ir ne veltui – jame įdiegti pažangiausi inžineriniai ir technologiniai sprendimai. Komplekse įrengti du aukščiausius tarptautinius vandens sporto federacijos „World Aquatics“ reikalavimus atitinkantys baseinai – olimpinio dydžio – 50 m ilgio plaukimo baseinas su dešimt plaukimo takelių ir nardymo baseinas su aštuoniais 25 m ilgio takeliais ir specialia oro pagalve. Šalia pastarojo įrengtas vienintelis toks Lietuvoje 10 metrų aukščio bokštas šuoliams į vandenį ir 7 tramplinai. 

Projektą įgyvendinusios bendrovės Vilniaus vystymo kompanija statybos valdymo vadovas G. Paukštys sako, kad baseinas yra aukščiausio lygio, o Vilnius gali didžiuotis tokį turėdamas. Jis pažymi, kad tokios apimties ir sudėtingumo projektas bei iššūkiai, kuriuos teko įveikti jį įgyvendinant, įmonei suteikė vertingos patirties ir leido išmokti ne vieną svarbią pamoką.

„Įgyvendinant tokio didelio masto projektus, ypač kai prie jų dirba skirtingų valstybių specialistai, labai svarbu išsiaiškinti ir sutarti aiškias sąvokas bei apibrėžimus, kuriuos visi proceso dalyviai vienodai suprastų. Tam reikia daug bendrauti su komandos nariais ir projekto partneriais. Tik tuomet, kai visi dalyviai vienodai supranta reikalavimus ir užduotis, galima tikėtis projekto sėkmės. Be to, reikia atkreipti dėmesį į statybos objektams ir procesams skirtingose valstybėse keliamus skirtingus techninius reikalavimus“, – sako G. Paukštys.

Užtikrina lankytojų saugumą ir taupo išteklius

Abiejų baseinų vandens cirkuliaciją, švarą ir tinkamą temperatūrą užtikrina trys automatizuotos sistemos. Baseinų vanduo ruošiamas aštuoniais etapais, iš kurių septyni yra skirti vandens filtravimui ir valymui. 

Automatizuoti sprendimai padeda užtikrinti ir lankytojų saugumą. „Pirmą kartą Baltijos šalyse įdiegta išmanioji skendimo prevencijos technologija gelbėtojams praneša apie baseino dugne net ir vos keletą sekundžių nejudančius objektus, o pažangi legioneliozės profilaktikos sistema leidžia išvengti šios ligos protrūkių“, – sako bendrovės statybos valdymo vadovas.

Komplekse taip pat įrengta kol kas vienintelė tokia Lietuvos baseinuose automatinė dušų sistema su šilumos atgavimo įrenginiu, padedančiu taupyti energijos išteklius. Reguliuoti baseinų gylį leidžia kilnojami dugnai, o tiksliam sportininkų rezultatų fiksavimui naudojama moderni „Swiss Timing“ sistema, kuri atitinka atitinka Pasaulio tarptautinė plaukimo federacijos (FINA) keliamus reikalavimus.

„Negana to, Lazdynų baseinas atitinka aukščiausius tarptautinius vandens sporto šakoms keliamus reikalavimus – tai vienas geriausių baseinų Baltijos regione“, – priduria G. Paukštys.  

Motyvavo projekto reikšmė miestui

Anot bendrovės statybos valdymo vadovo, iššūkiai, su kuriais susidurta vystant Lazdynų baseino projektą, įmonę ir kiekvieną prisidėjusį darbuotoją išmokė išskirtinio atsakingumo, parodė, kaip svarbu nestandartinėse situacijose nepamesti krypties ir atkakliai judėti link tikslo. G. Paukštys džiaugiasi, kad pavyko įgyvendinti dar vieną vilniečiams reikšmingą projektą, kuris padės užtikrinti aktyvesnį ir turiningesnį miestiečių gyvenimą bei taps visai šaliai svarbiu sporto objektu.

„Nuo pat pradžių jautėme, koks šis objektas svarbus ir laukiamas ne tik Lazdynų bendruomenės bei visų vilniečių. Dėl to komanda dėjo itin daug pastangų, kad visi iššūkiai būtų įveikti, o projektas sėkmingai įgyvendintas. Itin pravertė ir ankstesnė dalies komandos narių patirtis dirbant prie didelių tarptautinių projektų“, – pažymi G. Paukštys.

Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant Vilniaus miesto savivaldybei ir Vidaus reikalų ministerijai. Lazdynų baseino projekto vykdymu rūpinosi Vilniaus vystymo kompanija, o pagrindinis baseino rangovas buvo bendrovė „Panevėžio statybos trestas“.

135

#NT rinka

2023-05-11