Privatus gyvenamasis Nr. 34 2016

#svetaine

Šalis: Lietuva

„Namas ant kalno“

Erdviame 200 kv. ploto name gyvena jauna ir aktyvi keturių asmenų šeima. Savininkai mielai sutiko įrengti modernų ir minimalistinį – šiuolaikinį interjerą. Name persipina egzotiška džiunglių nuotaika su urbanistiniu miesto griežtumu. Ją pavyko sukurti pasitelkus įvairių rūšių minimalistinius augalus bei betono ir metalo tekstūras. Šių namų ašis – siena, matoma iš kelių taškų: svetainės, virtuvės ir lipant laiptais į antrą aukštą. Ji dekoruota ypatingai, padengta veidrodžiu, pastatyti modernus augalų laikiklis, o jame įtaisyti samanomis apsiūti, įdomių augalų vazonai. Tai nėra dekoratyvūs žydintys augalai, tiesiog nesudėtingai prižiūrima žaluma.

Moderniam interjerui ryški augmenija suteikia šilumos ir romantikos. Įdomus žalumos motyvas nustebina kylant į antrą namo aukštą įspūdingais, lyg ore kabančiais, laiptais su stikliniu turėklu. Lipant jais akį patraukia per visą sieną besidriekiančios veidrodžių ir natūralių samanų juostos. Šis miškuose paplitęs augalas atsikartoja ir vonios kambarių sienose.

Lyg kontūras kambariais vingiuoja slapta juoda linija: grindjuostės, durų, langų ir laiptų rėmai, virtuvėje – juodi apšvietimo įrenginiai – šis sprendimas namams suteikia griežtumo ir statikos.

Svetainę, vonios kambarius ir miegamąjį sieja originalios grindys – akmens masės plytelės, visiems svečiams keliančios nuostabą, nes iš tiesų atrodo lyg natūralios ąžuolo grindys. Jų nepabijota atsižvelgiant į grindinį šildimą.

Savininkų pageidavimu pirmame aukšte atsirado modernus židinys ir didžiulis akvariumas, virš jo įrengta įspūdingą geometrinę figūrą, kuri tampa dekoru ir optiškai atskiria svetainės bei valgomojo zonas.

Namuose jaučiamas prielankumą moderniam interjerui, nespalvotai paletei, taip pat skoningoms glamūro detalėms: veidrodžiams, aksomo audiniams, blizgiems paviršiams, kurie suteikia interjerui dramatiškumo.

Fotografijų autorius: Leonas Garbačauskas.