Janina Matutaitė

Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 61 m2

Butas „Ozo namų“ NT projekte Vilniuje

Jaunos, veiklios trijų asmenų šeimos būsto vizija siejosi su tvarka, šviesa ir ramiais tonai, eliminuojant spalvų, raštų ir medžiagų disharmoniją. Kiekvienas daiktas – estetiškas, funkcionalus ir savo vietoje. Tokius pagrindinius interjero tikslus galėjo išpildyti tik dominuojanti balta spalva- šviesos, švaros, ramybės ir sėkmės spalva, kuri puikiai atsiskleidžia esant natūraliam apšvietimui. Kitos spalvos naudotos labai saikingai, tik baltai papildyti ar įnešti tam tikros nuotaikos.

Interjere kiekviena detalė pasirinkta neatsitiktinai. Šviestuvai, baldai, raštai, linijos suteikia interjerui savitumo, dinamikos ir atlieka savo funkcijas. Tiesios linijos, akcentiniai šviestuvai, skirtingi lubų lygiai zonuoja erdves ir pabrėžia linijos organiškumą. Netaisyklingos linijos audiniuose, sienų apdailos medžiagose suteikia interjerui minkštumo ir jaukumo.

Pagrindinė buto erdvė nedaloma, o koridoriaus zona dinamiškai pereina į poilsio, valgomojo-virtuvės zoną. Tam vėl naudojamos linijos. Sukurta dekoro sienelė su veidrodžiai, kurie atspindi šviesą, praplečia erdvę ir veda mus į svetainės zoną. Ši erdvė nedidelė, o šeima pageidavo ir funkciškos virtuvės, ir valgomojo zonos, ir poilsio erdvės. Todėl buvo nuspręsta, jog dvi zonas dalins ilgas, bet lengvas stalas. Siekiant neuždaryti perspektyvos iškart įėjus, stalo atramai buvo panaudotas grūdintas stiklas, kuris leido sukurti lengvumo pojūtį. Virtuvės zona labai lakoniška – tik balta spalva ir jokių pakabinamų spintelių. Vietoje jų – graži akmens masės modernių plytelių siena su aiškia tekstūra. Uždegus akcentinį apšvietimą, ji tampa visos erdvės subtiliu dekoru. Visi šie elementai leido išlaikyti švarios erdvės pojūtį.

Kiek kitoks spalvinis spendimas pasirinktas miegamojo erdvei. Čia dominuoja neutrali pilka spalva, kuri persipina su baltos spalvos akcentais. Linijų motyvas čia taip pat išlieka, tik linijos subtilesnės, minkštesnės, atsirandančios augalų motyve, tekstilėje. Taip išlaikomas modernus, švarus interjeras su romantikos prieskoniu.

Mergaitės kambariui pasirinktas spalvingesnis koloritas, suprojektuoti lengvesni baldai. Erdvėje atsiranda daugiau detalių, kurios suteikia vaiko erdvei žaismingumo, tačiau interjero koncepcijos nepakeičia.

Publikacijos:

Nuotraukos: Leonas Garbačauskas