Parengė: Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė: Janina Matutaitė
Fotografijų autorius: Leonas Garbačauskas

Charizmatiška, jauna, veikli trijų asmenų šeima pageidavo, kad interjero dizainerė Janina Matutaitė jų 61 m² „Ozo namų“ gyvenvietėje esantį butą paverstu jaukiu ir šviesiu. Kad kiekvienas daiktas turėtų savo vietą, kad būtų didelis valgomasis stalas ir erdvios virtuvės bei poilsio zonos.


Atsižvelgusi į šeimininkų meilę achromatiniams ir turkio tonams, dizainerė sukūrė interjero koncepciją, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka spalva ir linija. Buvo stengtasi, kad visame būste vyrautų balta, o kiti atspalviai ją papildytų, kai kur – kontrastuotų ir pabrėžtų. Dizainerės teigimu, balta spalva – tai oras, švara, gaivumas, pilka – neutralumas, žalsvai mėlyna – pusiausvyra, harmonija. Kiekviena interjero detalė pasirinkta neatsitiktinai. Šviestuvai, baldai, raštai, linijos suteikia savitumo, dinamikos ir, svarbiausia, atlieka savo funkcijas. Tiesios linijos, šviestuvai, skirtingi lubų lygiai suskaido erdves ir pabrėžia jų organiškumą. Netaisyklingos audinių, sienų apdailos medžiagų linijos suteikia minkštumo ir jaukumo. Tad interjero dominantė – linija. Ja buvo siekiama sukurti savitą būstą, pabrėžti jo charakterį, tačiau neapsunkinti nebūtinais elementais.

Janina Matutaitė įsitikinusi, kad mažose patalpose nereikia bijoti raštų, tamsių tonų – svarbu parinkti jiems tinkamą vietą ir, nepamirštant bendros stilistinės idėjos, meistriškai įlieti į visumą. Balta ir kitos šviesios spalvos bei blizgūs paviršiai geriausiai atspindi šviesą ir optiškai padidina erdvę. Taip pat ją puikiai praplečia veidrodžiai, tačiau reikia itin kruopščiai apgalvoti jų vietą ir, žiūrėti, kas juose atsispindės. Netinkamai parinkta vieta gali suteikti daugiau chaoso nei naudos. Be to, derėtų vengti masyvių baldų ir itin didelių kontrastų.

Dizainerė pataria įrengti gerą apšvietimą, nes jis sukuria didesnės patalpos įspūdį. Apšviestos lubos visada aukštėja, apšviesta siena tolsta, o akcentinių šviestuvų išryškintos detalės suteikia erdvei gylio bei subtilumo.

Interjero galerija>>

Projektas dalyvauja konkurse: „Metų interjeras / Auksinė paletė'16“