Privatus gyvenamasis Nr. 237 2017

Apie projektą:

Pagrindinis autorius: „HEIMA architects“
Bendraautorius: Povilas Žakauskas
Šalis: Lietuva
Plotas: 80 m2

Gyvenamasis namas Akmenytėje

Pirma užduotis, kurią reikia įveikti,  kuriant interjerą – tai teisingai suplanuoti erdves. Šiame 80kv.m name ypatingai svarbu patalpas sudėlioti kuo racionaliau, kad kiekvienas užimtas grindų plotas turėtų pagrįstą paskirtį ir būtų tinkamai naudojamas kasdieniniame gyvenime ir buityje. Interjere naudojamos natūralios medžiagos – medis, betonas. Kadangi už lango atsiveria miškas ir gamta, medžio motyvai naudojami ne tik sienų apdailai, bet ir baldų fasadams. Grindys paliekamos betoninės, kaip atsvara ir neutrali masė medžio akcentams. Virtuvėje lubos taip pat yra medinės, jos pratęsiamos ir į terasos erdvę. Taip sukuriamas vientisumas tarp virtuvės ir terasos zonų, ypatingai vasaros metu, kai terasa naudojama pilnavertiškai. Plytelės vonioje šiltai pilko atspalvio su nelygiu paviršiumi. Vonia integruota į plytelėmis dengtą baldą ant kurio pastatomas praustuvas. Taip sumažinama atskirų elementų patalpoje.

English:

Decent spaces play the key role when creating such interior. In this 80 sq.m. single family house every single square centimeter must serve it‘s inhabitant‘s everyday needs and be as utilitarian as possible.
Interior mainly consists of natural surfaces such as concrete, wood and glass. Trees and natural surounding visible through most of the windows determined that wood or veneer surfaces are used for  furniture, doors and some wall finishings.  Concrete floor works as a background for freestanding wooden objects or plank walls. Ceiling over the kitchen area is also covered with planks so it forms a continuation from the outside terrace ceiling. Bathroom is covered with rough textured grey tiles. Bathtub is integrated into one block covered with tiles and holding the basin.

Fotografijų autorius: Povilas Daugis.