Visuomeninis Nr. 28 2010

Kepyklėlės Šiaulių miesto centre interjero projektui, architektų ir užsakovų suformuota užduotis: sukurti šiuolaikišką, jaunatvišką, drąsų, ekonomišką interjerą su racionaliai išnaudota erdve ir svarbiausia sukurti pridėtinę vertę pačiam kuriamam produktui.

Kepyklėlės patalpos įsikūrusios pačiame Šiaulių miesto centre, pėsčiųjų bulvare, priešais gimnaziją. Ši vieta ir padiktavo interjero koncepciją - erdvė jaunatviškam gimnazistų šurmuliui.

Parinkta lakoniška ir minimalistinė apdaila - tamsia grafito spalva dažytos lubos su inžinerinėmis komunikacijomis, šviesios sienos. Akcentai sukoncentruoti į šviestuvus ir baldus. Baldams parinkta natūrali fanera, dėl savo ilgaamžiškumo, natūralumo ir minimalistinės estetinės išvaizdos. Paprastų ir aiškių formų sofos ir foteliukai su patogia minkštąja dalimi, skirti ilgiasniam pasisėdėjimui. Greitam prisėdimui suformuota dinamiškesnė kavinės zona su žaismingomis spalvoto plastiko kėdėmis.

Šviestuvai atspindi jaunatvišką, demokratišką kavinės atmosferą, bet kartu yra ir žaismingas aiškiai suvokiamas akcentas. Kepyklėlės interjeras turtingas idėjų ir netikėtų detalių, tokių kaip mokyklinis atributas - juoda lenta, kuri panaudota prekybinėje zonoje informacijos rašymui, o lankytojų tualete ant tokios sienos rašomi šmaikštūs juokeliai ar žodžiais neišsakyta padėka už skanias bandeles ir smagią aplinką, tai jaunatviškas, nuotaiką keliantis interjero elementas.

Šiuo interjero projektu sukūrėme jaukią aplinką ir komfortišką erdvę, kurią per trumpą laiką pamėgo Šiaulių jaunimas, taip sulaužydamas stereotipus, jog jaunimas gali linksmintis tik vartodami alkoholį.

Fotografijų autorius: Darius Petrulaitis.