Kasmetiniai konkurso apdovanojimai – 12 ,,Auksinių palečių“ – bus įteiktos trijose pagrindinėse kategorijose: privataus, visuomeninio ir biuro bei 9 specialiose nominacijose. Iškilminga apdovanojimų ceremonija primena „Oskarų“ įteikimą, kur pagerbiami ne tik nugalėjusieji, bet ir paminimi dar 2 besivaržiusieji dėl apdovanojimų. Be „Auksinių palečių“, trijų pagrindinių kategorijų nugalėtojai laimės keliones į Venecijos meno bienalę, specialių nominacijų nugalėtojai apdovanojami vertingais rėmėjų prizais.

„Konkurso išskirtinumas tas, kad darbus virtualiai vertina tik užsienio profesionalai“, – sako konkurso sumanytojas Vytautas Gurevičius. Pasak jo, tai daugiausiai įvairių pastarųjų metų tarptautinių konkursų nugalėtojai ir nominantai iš viso pasaulio. „Mums svarbu, kad vertinimas būtų objektyvus, o tai galima užtikrinti tik garantuojant visišką nešališkumą“, – pristato organizatoriai.

Šių metų vertinimo komisiją sudaro garsūs interjero architektai ir dizaineriai:

Paola Giaconia (Italija),
Adele Winteridge (Australija),
Svetoslav Todorov (Bulgarija),
Thomas Lettner (Austrija),
Guilhem Eustache (Prancūzija),
Manuela Franzen (Prancūzija),
Diego Revollo (Brazilija),
Didzis Jaunzems (Latvija),
Peter Joehnk ir Corinna Kretschmar – Joehnk (Vokietija),
Peter Ippolito (Vokietija).

Šiemet dalyvauti konkurse užsiregistravo rekordinis dalyvių skaičius.

124 interjero architektai ir dizaineriai vertinimui pateiks: 132 privačius, 40 visuomeninių ir 19 biurų interjerus. Be to, portalų lrytas.lt ir interjeras.lt skaitytojai galės balsuoti nominacijoje „Tautos interjeras“, kuri kasmet sulaukia daug diskusijų apie tai, koks interjeras yra priimtinesnis plačiajai Lietuvos visuomenei.

Konkurso idėją remia ir palaiko garsiausi Europos ir pasaulio gamintojai

Prizų „Auksinė paletė“ steigėjas ir nominacijos „Už geriausią spalvinį sprendimą“ rėmėjas – „Caparol“. Šis gamintojas įsiliejo į konkurso rėmėjų būrį šiais metais. Įmonė profesionalams tiekia aukščiausios kokybės vokiškus dažus ir kitas medžiagas vidaus ir išorės apdailai. Tai – inovatyvių, aplinką tausojančių ir sveikatą puoselėjančių sprendimų lyderis.

Privataus interjero kategorijos rėmėjas – „Quick step“, 4-erius metus remia konkursą bei rinkoje pristato išskirtinio dizaino ir aukštos kokybės grindų dangą.

Kategorijos „Geriausias biuro interjeras“ rėmėjas – žinomiausia biuro sprendimų lyderė pasaulyje, kompanija „Steelcase“, daugiau nei 100 metų kurianti ergonominius, šiuolaikinio dizaino, ilgaamžius baldus bei pažangiąsias technologijas. „Steelcase“ oficialus atstovas Lietuvoje – „Calenberg Vilnius“.

Visuomeninio interjero kategoriją remia „Barisol“– įtempiamų lubų lyderis pasaulyje.

Nominaciją „Už geriausią vonios kambario interjerą“ remia didžiausia pasaulyje sanitarinių technologijų įmonė „Geberit“. Ši Šveicarijos įmonė jau 4-erius metus remia konkursą, rinkoje pristato inovatyvių, ilgaamžiškų bei draugiškų aplinkai platų sanitarinės ir vamzdynų sistemos produktų asortimentą.

Nominacijos „Geriausias apšvietimo projektas“ rėmėjas – „Ardena“ – žinomų ir pripažintų pasaulio gamintojų atstovas Lietuvoje, šiuolaikiškas, patikimas bei stabilus partneris, galintis pasigirti ilgamete patirtimi, novatoriškomis idėjomis ir neribotomis galimybėmis; prekiaujantis įvairia apšvietimo įranga, šviesos šaltiniais, elektros instaliacijos priemonėmis.

Nominaciją „Už geriausią virtuvės projektą“ remia UAB „IE LAMINart“, kuri yra „LAMINart Group“ narė, Pabaltijo regione atstovaujanti žinomus ir inovatyvius baldams ir interjerui skirtų medžiagų gamintojus: FENIX, RESOPAL, DEKODUR, FORMICA, LAMINWOODS, TABU, OBERFLEX, PERFONET, of-stone, STONE-line, HANEX, ARPA.

Nominacijos „Už inovacijas interjere“ rėmėjas – JUNG, 3-ejus metus remia konkursą. Bendrovė jau 100 metų rinkoje pristato aukščiausios kokybės elektros instaliacines medžiagas: jungiklius, kištukinius lizdus, termostatus, radiobangų valdymą, „protingo namo“ sistemas ir daugiau nei 5000 kitų gaminių pavadinimų.

„Tautos interjero“ nugalėtoją apdovanos „Domus galerija“ – didžiausias Lietuvoje interjero ir baldų prekybos centras, išsiskiriantis kokybiškų, stilingų, pasaulyje pripažintų gamintojų prekių asortimentu. Čia įsikūrę daugiau nei 60 interjero salonų, atspindinčių naujausias mados ir technologijų tendencijas.

#Įvykiai #Konkursai

2015-02-09