Kasmet festivalio „Dizaino savaitė“ metu vykstančios „Specialisto dienos“ iniciatyvos stebina specialistus – architektus ir dizainerius – netikėčiausiomis idėjomis: paskaitomis, konferencijomis ir nekasdieniniais susitikimais. Gegužės 3 – 5 d. „Specialisto dienos” renginiai Vilniuje, Kaune bei pirmą kartą Šiauliuose sukvietė keliasdešimt architektų, dizainerių iš Lietuvos bei užsienio ir pusšimtį svečių, besidominčių interjero ir architektūros sprendimais. Diskusijos ir pranešimai šiemet buvo išties „karšti“ – nuo ekskliuzyvinių židinių iki išmaniųjų programėlių, padedančių taupyti interjerų kūrėjų laiką. Tiems, kurie neturėjo galimybės dalyvauti renginiuose, pateikiame galimybę peržiūrėti videopranešimus.

 

 

Renginio dalyvius sužavėjo informacija apie išskirtinius ispaniškus židinius „Traforart židiniai, kaip šiuolaikinės tendencijos atspindys“. Jį skaitė kompanijos atstovė iš Ispanijos Katerina Chernyshova. Lektorė supažindino su tendencijomis, kurias bus galima pamatyti parodoje Veronoje. Ekskliuzyviniai ir dizainerių pamėgti židiniai įgaus ne tik naujų formų, bet ir pasipuoš gyvūnų kailio bei įvairiais metalo atspalviais. Lietuvoje TRAFORART gamintoją atstovauja UAB „Vilpra“.

 

TRAFORART ŽIDINIAI, KAIP ŠIUOLAIKINĖS TENDENCIJOS ATSPINDYS.
Katerina Chernyshova, Traforart atstovė (Ispanija). Violeta Jarusevičiūtė, UAB „Vilpra”. www.vilpra.lt

 

Ne ką mažiau dėmesio sulaukė Imantas Maciukevičius, kurio pranešimas „Kaip tapti mėgstamiausiu interjero dizaineriu arba nuo katalogo iki vizualizacijos“, nepaliko abejingų. Specialistas pateikė inovatyvų požiūrį į projektavimą su „SketchUp“ ir „V-ray“ programine įranga, kurių išmanus valdymas gali gerokai sutaupyti interjero kūrėjų laiką.

Bendrovė „Infoera“ konsultuoja, kaip interjerų kūrimo srityje dirbti greitai, kokybiškai, o svarbiausia – sugaištant kuo mažiau laiko.

 

KAIP TAPTI MĖGSTAMIAUSIU INTERJERO DIZAINERIU ARBA NUO KATALOGO IKI VIZUALIZACIJOS.
Imantas Maciukevičius, UAB „InfoEra“. www.infoera.lt

 

„Specialisto dienoje“ daug dėmesio buvo skirta ir baldinėms plokštėms. „Kronospan“ atstovė iš Latvijos – Anastasija Semionova – pristatė naujausias baldinių plokščių tendencijas, aptarė jų technines bei estetines galimybes. Demonstruodama įvairius plokščių atspalvių derinius, įkvėpė kūrėjus nepavargti ieškoti naujų idėjų.

 

NAUJAUSIOS BALDINĖS PLOKŠTĖS – JŲ TECHNINĖS IR ESTETINĖS SAVYBĖS.
Anastasija Semjonova, Kronospan atstovė. Laura Povilavičiūtė, UAB „Trukmė”. www.trukme.lt

 

Viešnia iš Didžiosios Britanijos – Krista Apekina – pademonstravo „Burlington Bathrooms“ sprendimus, papasakojo, kaip įprastą kasdienybę vonios kambaryje galima paversti prabanga. Išmanaus dušo sprendimus Lietuvoje atstovauja „Domus galerijoje“ įsikūrusi įmonė „Decohome“.

 

IŠMANUS DUŠAS. PAVERSKITE ĮPRASTĄ KASDIENYBĘ PRABANGA.
Krista Apenkina, Burlington Bathrooms atstovė. Didžioji Britanija. Sonata Jakštienė, „Deco Home“. www.dhome.lt

 

Daug dėmesio skirta dekoro interjere temai. Pristatymas „Natūralios medžiagos šiuolaikinio interjero dekorui“ sulaukė ypač didelio susidomėjimo Kaune. Natūralių dekoro sprendimų interjerui atstovai Lietuvoje UAB „Vegtomas“.

Peržiūrėti pranešimą >>

 

 

REKOMENDUOJAME KOKYBĘ

 

Renginio metu taip pat vyko projekto „Rekomenduojame kokybę“ gaminių vertinimas. Rekomenduojami gaminiai pažymėti rekomendaciniu ženklu „Interjeras.LT rekomenduoja“, kuris padeda vartotojams pastebėti naujoviškus ir praktiškus puikaus dizaino gaminius.

Kasmetinis festivalio „Dizaino savaitė“ projektas REKOMENDUOJAME KOKYBĘ tradiciškai vyko Vilniaus specializuotame baldų ir interjero centre „Domus galerija“. Šiemet pirmą kartą projekte dalyvavo salonai, įsikūrę Namų idėjų centre (NIC) Kaune ir Šiauliuose. Specialiai suburta kompetentinga interjero dizainerių komisija rekomendacinius ženklus suteikė 40 vertinimo kriterijus atitinkančių gaminių.

 

 

Visus projekto dalyvius rasite portalo rubrikoje „Interjeras.lt rekomenduoja.