Interjero dizaino ir dekoro kūrėja Elžbieta Skunčikienė papasakojo apie savo kūrybinį darbą, įkvėpimą bei bandomojo važiavimo „Volkswagen Touareg Executive“ įspūdžius.

Elžbieta, kaip Jūsų gyvenime atsirado kūryba, polėkis interjero dizainui ir dekorui?

Visa tai greičiausiai atėjo iš tėvų ir jų aplinkos – jie abu yra menininkai, tad nuo vaikystės gyvenau „meniškoje“ terpėje, šalia kūrybiškų ir kuriančių žmonių. Toks gyvenimas man atrodė ir gražus, ir šiek tiek erzinantis: žinote, tas menininkų chaosas, meniškumas, klasikiniai baldai, daug antikvarinių daiktų, paveikslų. Visąlaik svajojau: aš gyvensiu kitaip – švariai, be senienų, nereikalingų daiktų, kad mano namai būtų švarūs, šviesūs, šilti, su dideliais langais...


Nuo ko pradėjote savo, kaip interjerų kūrėjos, veiklą?

Kai baigiau studijas, su mama atidarėme interjero detalių parduotuvę, kurioje prekiavome lietuvių autorių darbais ir ilgainiui supratau, kad man visada žymiai smagiau padėti kažkam dekoruoti namus nei dirbti prie kompiuterio ir užsakymų. Kai gimė dukra, ją namuose auginau ketverius metus ir visą laiką mąsčiau, ką čia įdomesnio gyvenime nuveikus. Kartą su šeima išvažiavome į Provansą ir aš labai susižavėjau tuo regionu – aplinka ir atmosfera. Man labai patiko kiemų durys, suolai, sendaikčių turgeliai, gražūs Provanso daiktai. Supratau, kad aš norėčiau gyventi būtent taip. Grįžusi iš kelionės, sėdau prie kompiuterio ir savomis jėgomis ėmiau gvildenti įvairias interjero kūrimo programas, pradėjau visiems garsiai kalbėti apie tai, kad labai noriu kurti interjerus, kol vieną dieną gavau kvietimą iš vieno interjero salono vadovų dekoruoti jų saloną. Ir taip iš lūpų į lūpas, per rekomendacijas manęs ėmė ieškoti žmonės – tokia buvo pradžia. Visa tai atrodė kaip labai didelė avantiūra – nemokėdama, neturėdama įgūdžių bandžiau daryti tai, kas man patinka. Ir viskas pasisekė taip, kad ilgainiui pamačiau, jog viena susitvarkyti nebespėju. Ir štai jau penkeri metai, kai turiu savo interjero dizaino studiją, kurioje šiandien dirbame trise.

Suprantu, kad didžiausias įkvėpimas Jums – Provansas. Kas dar Jus įkvepia kurti?

Aš labai daug keliauju. Keliaudama atrandu įvairiausių įkvepiančių dalykų ir grįžusi namo sugalvoju ką nors nauja, įdomaus, ką galiu pritaikyti dirbdama interjero dizainere. Mėgstu senosios Europos šalis – Italiją, Prancūziją, taip pat Belgiją ir Olandiją. Pastarosiose gausu gražių parduotuvėlių, senamiesčio butikų, kuriuose vien pasivaikščiojus gaunu daug įkvėpimo, kūrybinių minčių, polėkio savo darbui. Ką jau kalbėti apie tų šalių architektūrą, namus, jų fasadus, spalvingumą, istoriją. Būna, kad savaitgaliui išskrendu į užsienį idėjų pasisemti. Gal kam atrodys keista, bet nors ir kuriu interjerus, mano pačios namuose nerastumėte nieko ypatingo – juose nemažai masinės gamybos baldų, prieš daugelį metų pirktų daiktų, kurie vis atgaivinami. O ir Provansu mano namuose jei ir dvelkia, tai labai minimaliai. Tikrai žinau, kad ateityje, kai įsirenginėsiu savo namus, tikrai samdysiu kitą interjero dizainerį, nes pati tai daryčiau turbūt šimtą metų.


Sakote, kad Jūsų namuose nerastume nieko ypatingo, tačiau žinau, kad vairuojate 2010-ųjų metų Jaguar XF – automobilį, kurio šeimininkas, sakyčiau, turėtų mėgti prabangą, įmantrumą…

Iš esmės esu itin didelė komforto mėgėja. Kasdien automobiliu važinėju iš objekto į objektą, tad automobilyje praleidžiu išties daug laiko. Todėl jei bent viena detalė jame mane erzina, kenčia visi! (Juokiasi) Jaguaras man yra ypatingas automobilis... Nors niekada nesvajojau apie tokį, turiu pripažinti, kad man patinka gražūs daikčiukai, į kuriuos ir gražu pažiūrėti, ir kurie suteikia maksimalų komfortą. Tai man labai svarbu, nes esu didelė vairavimo ir jo teikiamo malonumo mėgėja. Vairuodama turiu laiko viskam: galvoju, svajoju, mąstau, susidėlioju darbus.

Kas Jums svarbiausia automobilyje?

Man svarbi ir estetinė automobilio išvaizda, ir jo viduje jaučiamas komfortas. Jei kalbėtume apie automobilio saloną, man svarbu, kad jis būtų šviesus, ne juodas, kad automobilis ir viduje atrodytų erdvus, ne tik iš išorės. Nemėgstu sėstis į purviną automobilį, tad ir švara man jame labai svarbus aspektas – tai padeda gerai jaustis. Taip pat labai reikšmingas dalykas man yra muzika – jos automobilyje turi būti geros (žinoma, tai priklauso nuo paties) ir ji turi skambėti kokybiškai. Norėjau ir visą gyvenimą svajojau turėti automobilį su šildomu vairu, nes labai nemėgstu pirštinių! Mano svajonė išsipildė. Ir automobilio eksterjere, ir interjere mane visada žavi aptakios jo formos. Žinoma, koks nors džipas, nors ir didelis ar kartais griežtas, turi savo privalumų – į jį labai patogu įlipti ir iš jo išlipti. Tai ypač aktualu man, nes iš esmės visą laiką aviu aukštakulnius. Mano nuomone, automobilis yra įvairių detalių, kurios turi būti dermėje, visuma.

Neseniai išmėginote bandomąjį važiavimą su „Volkswagen Touareg Executive“. Kokie šio važiavimo įspūdžiai?

Tai buvo puiki patirtis. Bandymui turėjome visą savaitgalį, tad pasivažinėjome ir mieste, ir autostradoje, užmiestyje. Visų pirma labai patiko tai, kad šis Touareg yra ypač „minkštas“, lengvas, labai tikslus ir dinamiškas: jis tuoj pat padaro tai, apie ką pagalvoji, tarsi važiuotų „kartu“ su mano mintimis. Gal taip ypač vaizdžiai apibūdinsiu, bet šis automobilis man primena plaktos grietinėlės pyragą – toks minkštutis, lengvas, bet taip pat labai tvirtas ir tikslus. „Touareg Executive“ man atrodo toks universalus, unisex automobilis – moteris prie jo vairo jausis moteriška, o vyras – vyriškas. Taip pat žavi šio automobilio sportiškumas: nors nesu greičio mėgėja, šis automobilis leidžia jaustis komfortiškai važiuojant ir didesniu greičiu. Labai patiko tai, kad atsidaro automobilio stogas – jei planuočiau įsigyti šį automobilį, tikrai pasirinkčiau komplektaciją su panoraminiu pakeliamu ir stumdomu stoglangiu. Manau, kad kiekvienas šio „Touareg“ automobilio savininkas turėtų mėgti ir vertinti komfortą ir kokybę. Tai – svarbiausia.


O koks, kalbant bendrai, yra Jūsų interjero dizaino paslaugų klientas?

Dauguma mano užsakovų yra vyrai. Provanso stilistika tikrai nėra tik moteriška stilistika, kaip galbūt galima susidaryti įspūdį. Taip, šiame stiliuje yra įvairių romantiškų detalių – gėlių, vazonų, žvakių, užuolaidėlių, bet tai nėra tik moterų mėgstamas stilius. Provanso stilius, galima sakyti, yra lengvas „bardakėlis“, todėl jis tinkamas laisviems žmonėms – menininkams, keliautojams, visoms laisvos sielos, šeimyniškoms asmenybėms, šeimoms.

Žmonėms, mėgstantiems jaukumą, subtilumą ir šviesą. Visų pirma pagrindinė vizija mano darbe yra ta, kad aš kuriu namus žmogui. Kaip kūrėja stengiuosi atsiskleisti maksimaliai suprasdama žmogų, niekada klientui „nekišu“ savo minčių ir idėjų, kai jaučiu, kad jam tai nepatinka, kad tai jam kelia nemalonias emocijas. Vadovaujuosi idėja, kad turiu sukurti namus, kuriuose žmogui būtų gera ir miela gyventi, todėl privalau įsiklausyti ir išgirsti, kas mano klientui patinka, ką jis mėgsta ir vertina. Kurdama interjerus, stengiuosi kuo daugiau su užsakovais bendrauti ir juos pažinti, pajausti. Mano siekiamybė yra ta, kad žmogui visada būtų miela ir gera grįžti į namus. Mano nuomone, labai svarbu kuo daugiau su klientu bendrauti ir suprasti, kaip jis jaučiasi, kokios detalės jam sukuria teigiamas emocijas, o kurios – atbaido, griauna jaukumą. Kurdama interjerą, visada stengiuosi apsvarstyti, kokią paskirtį tuose namuose turi vienas ar kitas daiktas, ar jis naudingas, ar jis mielas klientui. Tik taip galima sukurti namų aplinką, į kurią norisi sugrįžti, kurioje gali pailsėti po dienos darbų.

„Volkswagen Touareg Executive“ kaina – nuo 58 305 EUR.

Daugiau informacijos: www.mollerauto.lt

Žurnalas: ,,cenTras"