Jau dešimtus metus iš eilės interneto portalas www.interjeras.lt rengia solidžiausią interjerų profesionalų konkursą, kuriuo siekiama skatinti interjero kultūrą Lietuvoje. Konkurse jau dalyvavo virš 200 architektų ir dizainerių. Vertinimui buvo pateikta beveik 1000 darbų. Įteikta 70 „Auksinių palečių“ – interjero dizaino „Oskarų“. Bendras visų metų prizinis fondas viršijo 100 000 Lt. Nugalėtojai kasmet vyksta į turiningas keliones.

Konkurso tikslas – išrinkti geriausius/įdomiausius 2014 metais realizuotus Lietuvos ir užsienio architektų ir dizainerių privačių, visuomeninių ir biurų interjerų projektus ir skatinti originalius, funkcionalius, tvarius ir profesionalius interjero dizaino sprendimus.

Konkursui pateikiami interjerai bus vertinami 3-jose tipologinėse grupėse-kategorijose:

 • Privatus gyvenamasis (buto, namo) interjeras ;
 • Visuomeninis (kavinės, baro, laisvalaikio centro, parduotuvės ir pan.) interjeras ;
 • Biuro interjeras ;

9 specialiosios nominacijos:

 • Geriausias spalvinis sprendimas ;
 • Geriausias virtuvės projektas;
 • Geriausias apšvietimo projektas;
 • Geriausias vonios kambario projektas;
 • Už profesionalumą;
 • Už išmaniųjų technologijų naudojimą;
 • Už lietuviško dizaino propagavimą;
 • Geriausias fotografo darbas;
 • Tautos interjeras renkamas konkurso partnerių portalo www.lrytas.lt ir www.interjeras.lt lankytojų .

Konkurso žiuri

Komisija sudaroma iš užsienio architektų ir dizainerių, kurių darbai 2014 metais buvo publikuoti žurnale „Centras“ . Komisija vertina virtualiai specialiai sukurtame internetiniame modulyje. Komisijos sudėtis bus paskelbta sausio 15 d.

Kas gali dalyvauti?

Konkurse gali dalyvauti visi Lietuvos bei užsienio architektai ir interjero dizaineriai, pateikiantys konkursui kokybiškus ir visus techninius reikalavimus atitinkančius darbus (fotografijas, aprašymus, brėžinius), kurie yra realizuoti (pabaigti) 2014 metais. Konkurso dalyviai gali teikti Lietuvoje ir užsienio šalyse realizuotus projektus; užsienio architektai ir dizaineriai konkurse gali dalyvauti tik su Lietuvoje realizuotais projektais.

Siekiant kelti konkurso profesionalumo lygį, prieš priimdami darbus į konkursą, organizatoriai vykdo pirminę kokybinę darbų ir fotografijų atranką (darbai, nepraėję atrankos, yra nevertinami). Praėję atranką darbai pažymimi raide K portale www.interjeras.lt

Kaip dalyvauti konkurse?

Dalyviai privalo informuoti apie savo dalyvavimą konkurse iki 2014 m. gruodžio 31 d., užpildydami registracijos anketą. Neužregistruoti projektai nebus vertinami.

Darbų pateikimas

Dalyviai privalo pristatyti darbus iki 2015 m. sausio 31 d. Autoriai konkursui gali pateikti iki trijų 2014 m. realizuotų interjerų fotografijas kiekvienoje kategorijoje (daugiausiai po 3 privačius, 3 visuomeninius ir 3 biurus).

1. Bendri techniniai reikalavimai: Autoriai privalo pateikti vertinimo komisijai iki 7 skirtingų zonų nuotraukų iš kiekvieno realizuoto objekto ir planą. Nuotraukos pateikiamos dviem rezoliucijomis: skirtais spaudai bei publikavimui internete.

 • Nuotraukų spaudai reikalavimai: formatai tif, jpg; nuotraukų rezoliucija – 300 dpi, minimalus dydis – 13x17 cm.
 • Nuotraukų publikavimui internete reikalavimai: formatas – jpg; nuotraukų rezoliucija – 72 dpi; maksimalus dydis – 1024x1024 pikselių; spalvų paletė – RGB.

Svarbu ! Nuotraukų pavadinimuose turi atsispindėti nuotraukų publikavimo eiliškumas ir patalpa (pvz.: 1_svetaine_Vardas_Pavarde.jpg, 2_virtuve_Vardas_Pavarde.jpg, 3_miegamasis_Vardas_Pavarde.jpg ir t.t.).

2. Informacija apie autorius. Pateikiama informacija apie save ir/arba kitus bendraautorius: vardas, pavardė, pareigos, įmonė, adresas, telefonas, www adresas, el. paštas. Prašome autorius nurodyti tvarką: kas pagrindinis autorius, kas bendraautoriai. Privaloma pateikti kokybiškas autoriaus(-ių) portretines nuotraukas.

3. Kita informacija, kurią privalo pateikti dalyviai. Konkurso dalyviai taip pat pateikia interjero aprašymą (iki 1800 spaudos ženklų), patalpų planus su nurodytu kiekvienos patalpos plotu. Taip pat privaloma pateikti interjero nuotraukose matomų daiktų (baldų, apšvietimo, aksesuarų ir pan.) tiekėjų sąrašą (įmonės pavadinimas ir gamintojas).

Informaciją apie interjero projektą ir 2-ame bei 3-ame punktuose paminėtą informaciją apie save ir tiekėjus dalyviai pateikia pildydami specialią formą, kurią el. paštu gauna po registracijos.

4. Kaip perduoti konkurso medžiagą? Visą konkurso medžiagą (nuotraukas, planus, anketą) dalyviai turi pateikti įrašytą į kompaktinį diską adresu VšĮ „Aplink tave“, Konstitucijos pr. 23B-12, 08105 Vilnius, konkursui „Metų interjeras/Auksinė paletė‘14“ arba naudojant duomenų persiuntimo svetaines (pvz.: www.wetransfer.com, www.dropbox.com ir pan.), nukreipiant duomenis į konkursas@interjeras.lt. Dėmesio: medžiaga siunčiama tiesiogiai į nurodytą el. paštą bei siunčiama atskiromis dalimis nebus priimama.

Konkurso etapai

Dalyvių registracija - iki 2014 m. gruodžio 31 d.

Darbų pateikimas - iki 2015 m. sausio 31 d.

Darbų vertinimas, viešas balsavimas internete - 2015 m. vasario 10-kovo 10 d.

Rezultatų paskelbimas ir apdovanojimų ceremonija vyks 2015 m. kovo mėn.

Konkurso darbų publikavimas spaudoje ir autorinės teisės

Konkurso dalyviai sutinka, kad medžiaga be atskiro autoriaus sutikimo savireklamos tikslais bus naudojama konkurso parodose Lietuvoje ir užsienyje, gali būti pristatyti žurnaluose „Centras“, „Interjeras.LT pataria“, dienraštyje „Lietuvos rytas“ bei interjero svetainėse www.interjeras.lt ir www.lrytas.lt, kurių lankytojams bus sudaryta galimybė balsuoti už jiems labiausiai patikusį interjerą.

Organizatoriai pasilieka teisę publikuoti konkursui pateiktą medžiagą parodose, žurnaluose „Centras“ bei „Interjeras.LT Pataria“ ir portaluose www.lrytas.lt , www.interjeras.lt , nurodant interjerų autorius bei fotografus.

#Įvykiai #Konkursai

2014-11-03