Art Deco stiliaus prisitaikymas šių dienų interjerui.

Art
 Deco stiliaus prisitaikymas šių dienų interjerui.

Art
 Deco stiliaus prisitaikymas šių dienų interjerui.

Art
 Deco stiliaus prisitaikymas šių dienų interjerui.


Pirmojoje straipsnio dalyje aptarėme XX a. labai populiaraus ir tarsi fenikso iš pelenų šiandien atgimusio stiliaus pagrindinius faktus bei identifikavimo interjere principus. taigi šioje straipsnio dalyje beliko pristatyti Art Deco prisitaikymo XXI-ąjam amžiui istoriją.

Prisitaikymas šių dienų interjerui

Dėl savo eklektiškumo, įvairiapusiškumo šis stilius aktualus ir XXI a.. Sekant interjero dekoro ir baldų mados tendencijas, galima drąsiai teigti, kad šiandien Art Deco vėl labai populiarus ir mėgstamas stilius. Baldų gamintojai eksponuoja Art Deco bruožų turinčius gaminius, o architektai ir interjero dizaineriai pateikia šio stiliaus projektus. Jis populiarus tiek Europoje, tiek Amerikoje. Tik štai Europoje madingos ryškios spalvos: juoda, raudona, taip pat ryškūs kontrastai, o Amerikoje vyrauja kiek švelnesnės, pastelinės spalvos.

Šiais laikais stilius tapo prieinamas platesniam ratui žmonių. Gamintojai tapo lankstesni ir gali sukurti Art Deco stiliaus manierų turinčius gaminius iš pigesnių medžiagų.

Paskutiniaisiais metais Milane vykusioje bienalėje Art Deco stiliaus baldų ir interjero koncepcijos klasikinių baldų paviljonuose susilaukė didelio lankytojų dėmesio. Kai kurių gamintojų bandymai „kopijuoti“ šį įvairiapusišką stilių sukelia šypseną, bet daugelis eksponuoja aikčioti verčiančius baldus, bei interjerus.

Žinoma, šiuolaikinis Art Deco, skiriasi nuo istorinio stiliaus. Vienas iš pakeitimų – tai, kad baldai jau pritaikyti šių laikų vartotojui. Pavyzdžiui, minkšti baldai gaminami didesni, komfortiškesni. Tačiau tokių baldų kaina tikrai nėra mažesnė, nes siekiant pagaminti norimo rezultato Art Deco baldą, reikia įdėti brangaus rankų darbo. Tačiau tokio stiliaus baldų vertė ilgalaikė, ypač kai baldas randa sau skirtą vietą skoningai įrengtame interjere.

Viename interjere gali „susitarti“ skirtingų laikmečių daiktai, interjero elementai, kas pastaruoju metu ypač madinga. Svarbiausia, kad įvairių istorinių stilių samplaika būtų sukurta saikingai, randant skoningą santykį tarp įvairiausių stilių daiktų, nenukrypstant į kičą.

Šiais laikais, kai informacijos yra labai daug, tikrai nėra sudėtinga susikurti širdžiai artimą, jaukų interjerą pačiam. Tačiau susikurti funkciškai gerai išplanuotą, stilingą ar madingą interjerą, geriausiai gali padėti profesionalus interjero dizaineris, architektas ar antikvaro kolekcionierius. Reikia suprasti, kad tokio stiliaus kaip Art Deco, ar kito madingo istorinio stiliaus daiktai reikalauja atitinkamos erdvės, interjero. Jie turi būti deramai eksponuojami, prižiūrimi ir vertinami.

Įmonėje „Ar Studio“:

  • Baldai gaminami atsižvelgiant į naujausias mados tendencijas;
  • Gamybai naudojama tik aukščiausios kokybės visų rūšių mediena;
  • Siūlomos įvairių egzotinių medžių lukštų inkrustacijos, dirbtinio arba tikro aukso bei sidabro paviršių dengimas;
  • Gamybos procesas apjungia šiuolaikines technologijas ir senąsias medžio apdirbimo bei baldų gamybos tradicijas;
  • Dizaineriai pasiūlys ir suprojektuos interjero, baldų koncepcijas, bei padės rast sprendimus pagal kiekvieno skonį ar norą;
  • Komandoje dirba ilgametę patirtį turintys profesionalūs meistrai, dizaineriai, kurie kiekvienam norinčiam padės sukurti ir įrengti jaukų, stilingą ir funkcionalų interjerą.

Daugiau informacijos www.arstudio.lt

Susiję straipsniai:

Art Deco atgimimas XXI a. interjere (I dalis)