(Tekstą, remadamasi ASCER medžiaga, parengė Agnė Fabijūnė)

 

Prestižinis architektūros konkursas „Tile of Spain Awards“ pasaulyje garsėja nepriekaištinga reputacija. Jį remia Ispanijos keraminių plytelių ir grindinio gamintojų asociacija ASCER, įmonės ICEX, „Endesa“ ir  „Valencia Port Authority“ . Šio renginio tikslas yra padidinti ispaniškų plytelių naudojimo architektūriniuose ir interjero projektuose žinomumą. 20-ame apdovanojimų teikimo renginyje kompetentinga žiuri anonimiškai balsavo ir išrinko nugalėtojus trijose kategorijose: ARCHITEKTŪROS, INTERJERO DIZAINOS ir STUDENTŲ BAIGIAMŲJŲ DARBŲ. 

Projektas: Centrinė Valensijos užimtumo statybos sektoriuje fondo būstinė 

Autoriai: MRM Architects’ Studio (Miguel Alonso Flamarique, Roberto Erviti Machain, Mamen Escorihuela Vitales).

Nuotraukos: Mikel Muruzabal

Komisiją sužavėjo didelio formato plytelės kaip esminis pastato fasado bruožas. Taip pat statinys sulaukė liaupsių dėl standartinių produktų pritaikymo industriniam stiliui. Visa tai sukuria tarsi išorinį kiautą, kuris remiasi švaros, tvarkos ir minimalių išteklių kriterijais. 

Nauja būstinė yra įsikūrusi industrinėje kaimo vietovėje. Siekiant išlaikyti Valensijos regiono fizinį ir kultūrinį fondą, buvo priimtas sprendimas naudoti keramines plyteles konstrukcijoje ir fasade, nes tai yra vienas iš regiono produktų gamybos flagmanų. 

 

 

Projektas: „Living in a Coderch“ 

Autoriai: Estudio Vilablanch

Nuotraukos: Jordi Folch

Konkurso žiuri gyrė šio interjero griežtumą, atspindintį José Antonio Coderch’s architektūros dvasią ir drauge pabrėžiantį pastovumo siekį. Taip pat į akis krinta sumaniai parinktos medžiagos ir skrupulingas darbas įkūnijant šį  projektą. 

Įgyvendinant projektą, buvo visiškai atnaujintas butas, esantis simboliniame Barselonos Banco Urquijo pastate. Čia jaučiama Coderch architektūros esmė susilieja su šiuolaikiniu stiliumi. 

 

Projektas: „Castilla La MaRcha. A Resort for Motivated Spain“ 

Autorius: Gonzalo López Elorriaga (Madrid School of Architecture)

Žiuri išskyrė novatorišką šio provokuojančio projekto grožį, pavadintą „Catilla la MaRacha“, kur „keraminės plytelės vaidina pagrindinį vaidmenį kelionėje iš ištuštėjusios Ispanijos į mėgstamą Ispaniją“. Projektas apima laisvalaikio ir pramogų kūrimą kurorte. Kitaip nei tipiniai įprastiniai kurortai, čia skatinama kaimo aplinka, siekiant atgaivinti apleistą erdvę Peralvilo (Peralvillo) mieste. Autorius, pabrėždamas jos vertę per veiksmingumą, kuria netradicinę programą, kuria siekiama gauti pelną ir kartu pritraukti naujų gyventojų į miestą. Projekte naudojamos tradicinio formato keraminės plytelės, tačiau visiškai naujais, pažangiais būdais. 

Žurnalas „Centras“

#Įvykiai #Konkursai

2022-10-17