Tekstą remdamasi ASCER medžiaga parengė Agnė Fabijūnė

Lapkričio pabaigoje ASCER būstinėje jau 21 kartą susitikusi kompetentinga „ASCER 21st. Tile of Spain awards“ architektūros ir interjero dizaino konkurso komisija, kuriai pirmininkavo Ericas Parry, gavo išties nelengvą užduotį – išrinkti šių metų nugalėtojus architektūros, interjero dizaino ir studijų baigiamojo darbo kategorijose. Konkursą, kurio tikslas yra skatinti ispaniškų plytelių naudojimą architektūroje ir interjero dizaino projektuose, rengia Ispanijos keraminių plytelių gamintojų asociacija ASCER, o remia Endesa, Autoridad Portuaria de Valencia ir PwC Spai. 

Vasario 28 d. per parodoje „Cevisama 2023“ vykusią tarptautinę spaudos konferenciją, kurią suorganizavo ASCER – Tile of Spain, ir buvo pristatyti šio 21-ojo konkurso nugalėtojai. 

Projektas: Social housing in Ibiza

Autoriai: Ripoll-Tizón architects studija

Nuotraukos: José Hevia

Komisiją sužavėjo aukšti šio projekto architektūros standartai. Čia tradicinės išvaizdos glazūruotos akmens masės plytelės naudojamos tiek dėl puikaus estetinio vaizdo, tiek dėl ilgaamžiškumo. Plytelės atlieka ir dekoratyvinę funkciją: išryškina ir užpildo tuščias erdves taip, kad architektūra galėtų būti organizuojama aplink tuščią vidinę erdvę.   

NUOTRAUKOS: https://tileofspainawards.com/current-edition/architecture/social-housing-in-ibiza/

Projektas: Avila. Planning an empty space

Autoriai: ALL AROUND LAB (Noelia de la Red, Jordi Ribas)

Nuotraukos: José Hevia

Komisija pabrėžė, jog projekto išskirtinumas – minimalus medžiagų ir estetinių resursų naudojimas. Keraminės plytelės buvo pasirinktos grindims ir baldų apdailai. Jos suteikia vizualinę darną visam projektui ir tuo pat metu garantuoja ilgaamžiškumą. 

NUOTRAUKOS: https://tileofspainawards.com/current-edition/interior-design/avila-planning-an-empty-space/

Projektas: Rampant architecture. The town and the home

Autoriai: Marta Millanes Sánchez iš Toledo School of Architecture

Komisija šį darbą gyrė dėl keraminių medžiagų naudojimo. Jos – tarsi tarpininkas, sujungiantis skirtingus namų kelius. 

NUOTRAUKOS: https://tileofspainawards.com/current-edition/fdp/rampant-architecture-the-town-and-the-home/