Frankfurto parodoje ISH buvo pristatyta nauja, unikali AXOR Edge maišytuvų kolekcija, kurią sukūrė garsus prancūzų dizaineris Jeanas Marie Massaud. Šiuose gaminiuose puikiai dera architektūriška forma, savo tūriu primenanti šiuolaikinio, asimetriško pastato maketą, ir ypač tiksli metalo apdirbimo technologija. Gamintojas naudojo metodus ir technikas, taikomas brangakmeniams apdirbti ir graviruoti. Tikslus 45 laipsnių kampo šlifavimas kartu su AXOR FinishPlus poliravimo technologija leidžia išgauti ypač tikslius smulkiausių detalių mazgus. Tokį maišytuvą ne tik malonu liesti, bet ir kasdieną matyti savo namuose, nes jis – tarsi papuošalas. AXOR maišytuvas neabejotinai papuoš bet kokį, net ir prašmatniausią, vonios kambarį. Serijos gaminiai pritaikyti vonioms, bidė ar praustuvams, taip pat dušo termostatų moduliams, visada stilistiškai derės tarpusavyje ir taps kiekvieno dėmesį traukiančiais akcentais.


Iš pirmo žvilgsnio masyvus AXOR Edge susmulkėja į atskiras detales, kurios patraukia dėmesį preciziškai suformuotais kampais ir geometrine paviršiaus apdaila. Dėl gausaus briaunų skaičiaus ji suteikia gaminiui nepakartojamą spindesį – šis tarsi tikras briliantas laužo šviesos spindulius ir žėri žvelgiant iš bet kurio taško. Deimantiniai įrankiai apdirba kieto žalvario paviršių iki mikronų, tokie patys metodai naudojami kosminių tyrimų ir lazerių industrijoje. Linija po linijos – preciziškas piramidės formos išbaigtumas – sukuria sąveiką tarp šešėlio ir šviesos. Tokiam technologiniam sprendimui labai tinka koncentruotas šviesos srautas, dar labiau pabrėžiantis šį unikalų kūrinį.

Mėgstantiems minimalizmą vonioje universali, griežta forma gali būti pritaikoma skirtingiems paviršiaus spalvos variantams. Vartotojas gali rinktis iš 7 skirtingų metalo spalvų, padengtų itin atspariu PVD (fizinis garų nusodinimas) metodu. Tai yra išties ilgaamžis naujos kartos paviršiaus apdirbimo būdas, naudojamas aukščiausio technologinio lygio vakuuminėse kamerose AXOR gamykloje.

Jūsų dėmesiui interviu su garsiuoju prancūzų dizaineriu Jeanu Marie Massaud.

Jeanu Marie Massaud

Papasakokite apie save. Kaip tapote dizaineriu?

Esu kilęs iš paprastos šeimos. Gimiau Tulūzoje, įgijau mokslinį technologinį išsilavinimą. Mokiausi inžinerijos mokykloje aviacijos inžineriją, tačiau tai buvo labai specializuota mokslo sritis. Būdamas maždaug 19-os, atradau dizainą ir pagalvojau: kas gi tai? Tai juk tobulas darbas, lyg atostogos, kur viskas įskaičiuota. Gali rengti kokius tik nori projektus.

Kas jums yra dizainas? Kaip jį suprantate?

Man dizaine svarbiausia kontekstas. Jis gali būti itin platus, gali būti siauras, fokusuotas. Taip pat reikia matyti gaires. Tai gali būti kultūriniai, ekologijos, ekonominiai dalykai, tačiau yra ir kitų gairių, kurios atrodo ypač paradoksaliai. Kai išsiaiškini gaires, tereikia atrasti paprastą sprendimą, kaip viską sulieti į vieną, – tai yra elegantiškas dizainas.

Turite aiškią gyvenimo filosofiją. Ar ji daro įtaką darbui studijoje?

Šiais laikais visi triūsia 24 valandas per parą, ypač kūrybininkai, nes smegenys veikia nuolatos. Jei visą laiką dirbame, tai dirbkime atostogaudami. Pradėjau daug keliauti, gyvenau Pietų Prancūzijoje. Šiuo metu palaikau ryšį su savo komanda per iPad Pro. Galiu plušėti būdamas miške, kalno viršūnėje, jūroje. Mes dirbame laisvai, bet drauge. Vieni yra Nante, kiti – Paryžiuje. Aš – Sen Pol de Vanse (St. Paul de Vence), tačiau visi palaikome ryšį. Tik tiek. Mes dalijamės tokiu gyvenimu ir darbu. Svarbu dalytis tarpusavyje.


Papasakokite apie naujausią projektą, kurį kūrėte AXOR.

Naujoje AXOR Edge kolekcijoje tyrinėjome ekstremalaus tobulumo ribas. Unikalumo, nepaklūstančio standartams. Emociją norėjome sukurti stebindami žmones. Kai kokybė privaloma, kompetencija – būtina, emocija turi būti svarbiausia. Mes dalijamės savo patirtimi, ką reiškia gyventi tobulame pasaulyje, iš kurio geriausi architektai ir dekoratoriai semiasi idėjų. AXOR Edge gali būti šios unikalios kompozicijos dalimi.

Kas jus įkvėpė sukurti AXOR Edge?

Prancūzijoje gilios arts décoratifs tradicijos. Architektai dirba su daugybe nagingų meistrų ir skulptorių, kurdami, pvz., fasado audinį. Mes pagalvojome: puiku, AXOR yra aukščiausios kokybės prekės ženklas. Patyrinėkime kai kuriuos procesus ir sukurkime ne tik lietą ir nupoliruotą čiaupą. Sukurkime skulptūrą!

Bendradarbiaudami su AXOR visada siekiame perteikti kuo geresnį vartojimo potyrį. AXOR Edge atskleidžia, kaip patenkinti nagingumo bei unikalumo poreikį ir sukurti skulptūrą iš kasdienio objekto. Tai daugiau nei maišytuvai. Kiekvienas kolekcijos objektas yra brangakmenis, šedevras, nepakartojamas architektūrinis objektas, sukurtas iš žalvario bloko ir aprengtas savitu apdailos rūbu. Iš tiesų tai funkcionalus meno kūrinys, kuris su jumis dalijasi intymiomis akimirkomis.

Kas jums yra prabanga?

Man prabanga – kokybė ir meistriškumas. Tačiau prabangoje yra papildomos vertės. Tai šiuolaikiniame pasaulyje atsiskleidžiantis kultūros, paveldo sluoksnis. Tai kita dimensija – galbūt ji nebūtina, tačiau ji spinduliuoja kultūrą.

Papasakokite apie bendradarbiavimą su AXOR.

Norint įgyvendinti tokio lygio projektą, privalai turėti išteklių, be to, reikia pasitikėjimo. Pasitikėjimo kurti visiškai naują įrangą, tikslią mikrono lygiu. Štai ką reiškia dirbti su tokiu išskirtiniu partneriu kaip AXOR. Mes esame prabangių laikrodžių gamybos lygyje, tačiau tuo pat metu leidžiame klientams pasirinkti jiems patinkančią apdailą.

Daugiau nuotraukų:

Daugiau informcijos: axor-design.com