„Dizaino savaitės“ aukščiausioji nata – laimėtojų apdovanojimai

Šiandien legendiniame „Neringos“ restorane, šiais metais švenčiančiame 50 metų jubiliejų ir išsaugojusiame seniausią bei autentiškiausią interjerą Vilniuje, skelbiami ir apdovanojami: „Metų dizaino žmogus“, konkurso „Metų interjeras“ ir baldų dizaino konkurso [neformate] laimėtojai.

Apdovanojimai – tai trečiąjį kartą Vilniuje, kovo 26–30 d. vykstančios „Dizaino savaitės“ apibendrinimas. „Dizaino savaitės“ rengėjai šiemet daugiau dėmesio skyrė įvairiems renginiams mieste, pristatė garsius užsienio dizainerius ir dizaino namus, taip pat kvietė gamintojus ir kūrėjus tobulinti dizaino vadybos įgūdžių.

„Dizaino savaitės“ tendencijos

Vytautas Gurevičius, žurnalo „Centras“ leidėjas ir vienas iš asociacijos „Lietuvos dizaino forumas“ valdybos narių, džiaugėsi, kad ši „Dizaino savaitė“ gali didžiuotis tikrai garsiais žmonėmis, šį renginį vertinusiais kaip europinį, prie kokių yra įpratę Milane, Paryžiuje ir kitur. Atvykusių svečių rangas rodo, kad šis renginys jiems svarbus – tai Šiaurės Vestfalijos dizaino centro direktorius Vito Orazhemas („Red Dot Awards“), architektai Gilda Galbusera („Boffi“), Matteo De Ponti („Driade“), Norbertas Bretzas („Bretz“) ir Maurizio Ribotti („Zona Tortona“).

Trečiosios „Dizaino savaitės“ renginiuose dalyvauja vienuolika dizaino galerijų ir salonų, kuriuose vyksta daugelis parodų, vakarėlių, susitikimų su užsienio svečiais, seminarų dizaino specialistams ir gamintojams.

„Galimybė pačiam pamatyti ir įvertinti dizaino darbus, kuriuose dera ir įdomus vaizdinis sprendimas, ir funkcinė kokybė, kiekvienam vartotojui gali tapti prasmingu kultūriniu potyriu. Kartu taip plečiamas visuomenės supratimas apie dizainą – sulaužant stereotipinį požiūrį, kad dizainas yra viso labo puošmena ar nereikalinga prabanga“, – sako „Dizaino savaitę“ rengiančios asociacijos „Lietuvos dizaino forumas“ direktorius Marius Dirgėla.

Daugelyje programos renginių apsilankę ir specialius antspaudus surinkę lankytojai galės pretenduoti į tūkstantį litų kainuojantį prizą – prancūzų dizaino legendos Philippe’o Patricko Starcko sukurtą permatomą kėdę.

Be renginių dizaino gerbėjams ir konkursų jauniesiems talentams, šiemet daug dėmesio buvo skiriama kol kas Lietuvoje dar neišplėtotai sričiai – dizaino vadybai. Šiai temai parodų centre „Litexpo“ suorganizuotas seminaras „Good Design for Good Business“ (liet. „geras dizainas geram verslui“), kurį vedė „Red Dot“ atstovas V. Orazhemas.

„Dizaino savaitę“ šeštadienį uždarė alternatyviojo dizaino atstovai – „Daiktų viešbutis“. Vakare vyko diskusija-paskaita apie kritiškąjį dizainą, kurią vedė Londone dizaino studijas baigęs lietuvis Julijonas Urbonas.

Baldų gamybos inspiracijos – konkursas [neformate]

Kartu su paroda „Baldai 2008“ buvo atidaryta ir reikšminga „Dizaino savaitės“ dalis – „Dizaino galerija“. Joje vyko ir jaunųjų dizainerių konkurso [neformate] finalas. Jo dalyviai pristatė darbus, atspindinčius novatorišką požiūrį į seniausią baldų gamybos medžiagą – medį.

Parodai atrinkti 26 baldų prototipai, sukurti specialiai pagal konkurso temą „Wood-Do!“ (liet. „sukurk ką nors iš medžio“ arba „o, medi medi...“). Be jau ne kartą pagirtų dizainerių, pasirodė ir dar tik pradedantieji savo kelią į dizaino pasaulį, studijuojantys Vilniaus dailės akademijoje.

Konkurso darbus vertino tarptautinė komisija, kurią šiemet sudarė Latvijos, Vokietijos ir Italijos dizainerių organizacijų vadovai bei architektai.

[neformate] laimėtojai:

I vieta – kabykla „Auga“, autorius Juozas Brundza

II vieta – šviestuvas „Dobilas“, autorius Paulius Savickas

III vieta – stalas „Pixel“, autorius Tadas Radzevičius

Diplomai – baldai „Loft“, autorius Vytautas Puzeras; kėdutės „Pinocchio“, autorius Julius Bučelis; stalelis „Lukšto stiprumas“, autorius Gintautas Ačas

Publikos simpatijas užkariavo baldų sistema „Rist“, autorius Mantas Lataitis

Prizas „Dizainerio duona“ atiteko Tadui Radzevičiuistalą „Pixel“

Trečiasis „Metų interjero“ konkursas

Interneto svetainė www.interjeras.lt rengia jau III „Metų interjero“ konkursą. Šiemet konkursui daugiau kaip 30 autorių pateikė 70 interjero pavyzdžių. Vertinti daugiausia buvo pateikta privačių interjerų (38), visuomeninių interjerų (25) ir biuro interjerų (7).

Šių metų konkurso metu interneto svetainėje www.interjeras.lt užfiksuota apie 40 000 apsilankymų, iš kurių unikalūs – 24 590. Puslapis buvo atverstas net 884 395 kartus, o vienas statistinis vartotojas tai padarė net 22,59 karto.

Siekdami objektyvumo organizatoriai kiekvienais metais suburia autoritetingą tarptautinę komisiją, kuri išrenka po vieną geriausią interjerą trijose kategorijose – privataus, visuomeninio ir biuro.

Konkurso nugalėtojai bus pakviesti aplankyti apšvietimo ir technologijų parodą „Light&Building“, vykstančią Frankfurte balandžio pradžioje.

Taip pat konkurso rėmėjai įsteigė specialias nominacijas:

Už geriausią apšvietimo sprendimąTomui Jasiuliui („Architona“) (15 privatus interjeras)

Prizą įteikė įmonės direktorius Arūnas Kanapė („LCG“)

Už geriausią vonios kambario interjerąLaurai Malcaitei (dizaino studija „iNsiDe out“) (3 privatus interjeras)

Prizą įteikė Baltijos šalių regiono vadovė Hele-Mall Laumes („Gustavsberg/Villeroy Boch“)

Už originaliausius baldus Kęstučiui Indriūnui (27 privatus interjeras)

Prizą įteikė direktorius Aurimas Kundelis („Sedes Regia“)

Už stilingiausią interjerąAlgimantui Kančui ir Gustei Kančaitei (1 biuro interjeras)

Prizą įteikė vyr. redaktorius Vaidas Norkus („Centras“)

Už geriausią virtuvės projektąJolantai Kaušpėdaitei (17 privatus interjeras)

Prizą įteikė generalinis direktorius Tomas Povilaika („Nabukas“)

Už geriausią spalvinį sprendimąDaliui Regelskiui (8 privatus interjeras)

Prizą įteikė generalinis direktorius Andrius Kalis („Tex Color“)

Už inovatyviausią interjerąRūtai Kijauskaitei, Bonetai Jurevičiūtei, Monikai Verbutaitei („Formos“) (14 visuomeninis interjeras)

Prizą įteikė projektų vadovas Rimgaudas Tarutis („Skaida NF“)

Už dėmesį detalėms interjereAurėjai Leskauskaitei ir Mariui Šlančiauskas („A3D“) (24 privatus interjeras)

Prizą įteikė Valdas Nariūnas („SBR Studio“)

„Tautos interjeras“ – Artūras Čižiūnas („A2 Design“) (32 privatus interjeras)

Prizą įteikė NIC direktorius Raimundas Kudarauskas ir DELFI atstovė Ieva Michlikaitė

Geriausius interjerus apdovanojo „Messe Frankfurt“ atstovybės Baltijos šalims ir Baltarusijai atstovas

Už geriausią biuro interjerąMindaugą Puzoną (6 biuro interjeras)

Už geriausią visuomeninį interjerąValdą Kontrimą ir Ramūną Maniką („Formus“) (1 visuomeninis interjeras)

Už geriausią privatų interjerąVygintą Bagdoną (24 privatus interjeras)

#Įvykiai #Konkursai

2008-03-30