Geriausias Europos baras

 

Projekto autoriai: Collidanielarchitetto 
Vieta: Roma, Italija 

Nuotraukų autorius: Matteo Piazza 
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės


Didingame Romos mieste galite rasti patį geriausią Europos barą, pavadinimu VyTA enoteca regionale. Jame siūloma paragauti būtent Lacijaus (Lazio) regiono vyno ir užkandžių, domėtis šio krašto kultūra. Baras, kviečiantis tyrinėti istoriją, įsikūręs vienoje seniausių miesto gatvių, įrašytų į UNESCO paveldo sąrašą. Projekto autorių, architektūros studijos Collidanielarchitetto, tikslas buvo suderinti praeities užuominas ir jų grožį su šiuolaikiniu dizainu ir taip sukurti vietą, į kurią burtųsi žmonės, norintys mėgautis vynu, maistu, susipažinti, bendrauti.

 


Ypatingos apdailos medžiagos sukuria atmosferą, menančią vyno rūsį. Natūrali mediena, rausvas varis, stiklas, veliūro audiniai pavertė šią vietą intymia, svetinga, šilta ir jaukia. Dekoratyvios, itin blizgios, tiesiog spindinčios plokštės, dengiančios sienas ir barą, savo geometrinėmis formomis sukelia modernios ir prabangios aplinkos nuotaiką, o juodas marmuras, šilta mediena ir sodrūs oranžiniai bei žali minkštų baldų gobelenai padeda išskirti pagrindines funkcines zonas, išsidėsčiusias per tris aukštus. Bare yra skirtingų vietų, kviečiančių patirti smagių gastronominių nuotykių: didžiulis, 17 metrų (!) ilgio baras su eile kėdžių visiems kartu prisėsti; restorano erdvė su trimis didžiuliais valgomojo stalais norintiems pavalgyti; romantiškam vakarui skirti staliukai dviem su minkštais krėslais, kuriuose galima patogiai įsitaisyti ir plepėti iki išnaktų; nedidelėms kompanijos ar šeimoms skirtos vietos; aukšti pusbariai panūdusiems greitai užkąsti; minkštos velvetinės sofos, nusidriekusios per visą salę, kviečiančios sustumti stalus ir draugų būriui pakelti vyno taures.

Tamsios erdvės neatrodo niūriai, nes jose tarsi aukso monetos švysčioja veidrodžio ir vario spindesiai, blizgios ažūrinės sienelės, baldų fasadai bei stalviršiai. Jauki šilta šviesa, nusileidžianti iš juodų lubų, sukuria saugios slaptavietės nuotaiką – besišypsantys veidai ir staliukai greta vienas kito rodo, jog norima skatinti bendruomeniškumą ir atvirumą. Bare trokštama ne tik pasakoti Lacijaus regiono istoriją, bet ir kurti naują, šių laikų sakmę, paremtą skonio kultūra.

Nuotraukų galerija:

        

Žurnalas „Centras“