Gegužės 28 dieną konkurso „Metų interjeras/Auksinė paletė’20“ organizatoriai iškilmingai įteikė „Auksines paletes“ už įsimintiniausis 2020 metais realizuotus interjerus labiausiai pasižymėjusiems architektams ir interjero dizaineriams. Kiekvienų metų apdovanojimų ceremonija vyksta vis kitoje vietoje, tad šiemet saugiai pasidžiaugti švente ir atsiimti prizus, nugalėtojai ir konkurso dalyviai buvo kviečiami į lauko terasą „Pasaka cinema boutique“, įsikūrusę naujame Paupio kvartale.

 

Kasmetinis lietuviškų interjerų konkursas vyko jau 16-ąjį kartą. Šiemet konkursui 92 autoriai ir jų kolektyvai pateikė 204 interjerus, realizuotus 2020 metais. Siekiant visiško nešališkumo, interjerus iš fotografijų virtualiai vertino tarptautinė architektų ir interjero dizainerių komisija. Ji išrinko po vieną geriausią privatų, visuomeninį ir biuro interjerą. Kartu su konkurso rėmėjais taip pat buvo išrinkti 6 specialių kategorijų nugalėtojai. Vienas jų – „Tautos interjeras“ – renkamas balsuojant internetu. Šiemet balsuota buvo iš 10 000 skirtingų IP adresų. Balsuoti už tą patį interjerą buvo galima tik po vieną kartą.

„Džiaugiuosi, kad konkursui šiemet buvo pateikta tiek daug kokybiškų darbų. Akivaizdžiai matyti, kad per 16 konkurso gyvavimo metų lietuviška interjero kultūra įgavo savitų bruožų. Taip pat galima pastebėti, kad interjeruose vis daugiau tvarių, ilgalaikių sprendimų, kokybiškų medžiagų, originalaus dizaino baldų, naudojami inovatyvūs, išmanūs sprendimai. Tikrai drąsiai galima teigti, kad mūsų interjerai atitinka aukščiausius tarptautinius standartus. Ne veltui kai kurie jų jau tapo tikromis tarptautinės specializuotos žiniasklaidos žvaigždėmis.“, – sako konkurso organizatorius žurnalo „Centras/interjeras.lt pataria“ leidėjas Vytautas Gurevičius.

Visus pateiktus darbus galite peržiūrėti didžiausioje lietuviškų interjerų galerijoje, o rezultatus šiame klipe:

 

 

Nominacijos ir nugalėję autoriai bei jų interjerai:

 

Išdalinus „Auksines paletes“ bei kitus prizus, nugalėtojų ir svečių laukė staigmena – lietuviško filmo „15x2 LT dizainas“ premjera. Tai filmas apie lietuvių dizainerių kūrybinę kaitą, pasiekimus per pastaruosius 15 metų. Kita staigmena – vėl grįžtanti tradicija keliauti. Šįkart konkurso organizatorius Vytautas Gurevičius 3 pagrindinių nominacijų laimėtojus pakvietė vykti į Venecijos architektūros bienalę, kurioje kartu susipažins su architektų iš viso pasaulio darbais.

 

Apdovanojimų akimirkos: