Maloniai kviečiame į konkurso „Mano Ekonamai“ rezultatų pristatymą ir apdovanojimų ceremoniją, kuri vyks jau spalio 5 dieną 17.50 val. Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos salėje (II a.). Apie atvykimą prašome pranešti el. paštu: info@interjeras.lt.

Konkursui pateikti darbai bus eksponuojami dvi dienas. Juos bus galima apžiūrėti tiek renginio metu, tiek dieną prieš (spalio 4-5 dienomis) Vilniaus miesto savivaldybės II aukšto fojė.

Apie projektą-konkursą „Mano EKOnamai“

Tobulėjant technologijoms bei visuomenei vis labiau įsisąmoninant darnaus sugyvenimo su supančia aplinka būtinybę, priartėjo kitokio namo era. Namo, kuris būtų ne svetimkūnis, o organiškai įsilietų į aplinką. Namo, kuris ne imtų, o papildytų ir duotų, tuo pačiu būdamas praktiškas ir jaukus ten įsikūrusiems. Namo, kuris prisidėtų prie klimato kaitos mažinimo…

Šiuo metu pagrindinė mažos darnaus bei energiškai taupaus būsto paklausos priežastis yra užsakovų nesidomėjimas, kokios energinės klasės namai turės būti statomi visai netrukus bei darnaus, taupaus būsto privalumų ir naudos netolimoje ateityje nežinojimas. Todėl inovatyvius projektus siūlantys specialistai dažnai lieka nesuprasti, nes klientas sunkai suvokia, kaip toks namas atrodys, funkcionuos ir yra susirūpinę tik tuo, „kiek man dabar kainuos „popieriai“ ir statybos“. O juk toks būstas atsiperka ir visapusišką naudą teikia dar daug metų. Tad siekiant „žinių suvienodinimo“ projekte kartu dalyvavo ir projektuotai, ir sklypų savininkai bei nekilnojamojo turto tarpininkai.

Konkursui buvo parinkti realūs sklypai, nes energiškai taupus būstas kuriamas konkrečiai vietai, atsižvelgiant į klimato sąlygas, saulės judėjimą, šešėlius… Projektuotojai pasiūlė realius, konkrečioms aplinkos sąlygoms pritaikytus projektus, kurie nesunkiai gali pavirsti techniniu, t. y. statyboms paruoštu projektu, ar būti adaptuoti panašiai vietai.

Konkursui teikti darbai – tai puiki galimybė artimai susipažinti su energiškai taupaus, darnaus būsto tema. Taip pat, tai puiki proga pamatyti ir įvertinti esamų medžiagų, technologinių sprendimų, bei tokį būstą kuriančių Lietuvos projektuotojų galimybes.

PROJEKTO EIGA

2012 m.balandžio mėn. Realių sklypų surinkimas. Potencialiems užsakovams buvo siūloma teikti realius sklypus konkursui, bei kartu dalyvauti mokymuose.

2012 m. konkursui atrinkti sklypai, esantys:
1. Kaune, „Karklytės” kvartalas, http://karklyte.lt/
2. Vilniuje, „Naujasis Antakalnis”, http://naujasisantakalnis.lt
3. Trakų raj. (individuali sodyba).

Unikalių konkurso sąlygų sukūrimas:

Konkursui buvo sukurtos unikalios sąlygos, kur pirmą kartą projektiniai pasiūlymai vertinami per darnumo ir energinio taupumo prizmę (bus nustatyta net energinė klasė).

PROJEKTO-KONKURSO „MANO EKOnamai“ REZULTATAI

Konkursas sulaukė 14 darbų. Sąlygas atitiko ir komisijos vertinimui pateikta 12 projektų. Visi projektai bus atspausdinti, jie bei papildoma informacija apie projektus (segtuvai, maketai) spalio 4-5 dienomis bus eksponuojami Vilniaus miesto savivaldybės II aukšto fojė, vėliau bus siekiama, kad jie persikeltų ir į kitas visuomenei prieinamas erdves. Apdovanojimų ceremonija vyks spalio 5 d. 17.50 val. Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos salėje (II a.). Renginys sietinas su Pasauline architektūros diena.

Projekto rezultatai bus pristatyti www.manoekonamai.lt svetainėje.

Trys geriausi jungtinės vertinimo komisijos atrinkti projektai bus įvertinti I, II, III vietomis (Premijinis fondas – 9 tūkst. Lt.).

Taip pat bus išrinkti nominacijų nugalėtojai.

Komisijos sudėtis:

Arch. Gintaras Klimavičius (Pirmininkas)
Arch. Rolandas Palekas
Vaiva Deveikienė
Dr. Gintaras Stauskis
Dr. Giedrius Šiupšinskas
Arch. Linas Tuleikis
Tech. m.dr. Rolandas Samajauskas

Daugiau informacijos:

Rasa Buslavičienė

VšĮ „Aplink Tave“ direktorė

Tel.: 8 652 84 649

El. paštas: info@interjeras.lt