8-asis interjero konkursas "Metų interjeras/Auksinė paletė'12"

Apie konkursą

Jau aštuntus metus iš eilės interneto portalas www.interjeras.lt rengia interjerų profesionalų konkursą, kuriuo siekiama skatinti interjero kultūrą Lietuvoje. Sėkmingai baigus teisinius ginčus dėl „Auksinės paletės“ vardo, šių metų konkursas vadinsis „Metų interjeras/Auksinė paletė‘12“

REGLAMENTAS

Konkurso tikslas – išrinkti geriausius/įdomiausius 2012 metais realizuotus Lietuvos ir užsienio architektų ir dizainerių privačių, visuomeninių ir biurų interjerų projektus ir skatinti originalius interjero dizaino sprendimus detalėse.

Konkursui pateikiami interjerai bus vertinami šiose tipologinėse grupėse-kategorijose:

  • Privatus gyvenamasis interjeras (buto, namo);
  • Visuomeninis interjeras (kavinės, baro, laisvalaikio centro, parduotuvės ir pan.);
  • Biuro interjeras.

Trys „Auksinės paletės“ atiteks pirmąsias vietas kategorijose užėmusiems autoriams.Taip pat ,,Auksinėmis paletėmis“ bus apdovanoti geriausių spalvinio sprendimo, virtuvės, apšvietimo, vonios kambario, inovatyviausio interjero autoriai bei išrinktas geriausias interjero fotografo darbas. Šio konkurso partnerio, portalo www.lrytas.lt , lankytojai nuo vasario 15 iki kovo 5 dienos balsuos ir išrinks ,,Tautos interjerą”.

Konkurso žiuri

9 narių komisija sudaroma iš užsienio architektų ir dizainerių, kurių darbai 2012 metais buvo publikuoti žurnale „Centras“ (žurnalas - konkurso partneris). Komisija vertina virtualiai specialiai sukurtame internetiniame modulyje.

Kas gali dalyvauti?

Konkurse gali dalyvauti visi Lietuvos bei užsienio architektai ir interjero dizaineriai, pateikiantys konkursui kokybiškus ir visus techninius reikalavimus atitinkančius darbus (fotografijas,aprašymus, brėžinius), kurie yra realizuoti (pabaigti) 2012 metais. Konkurso dalyviai gali teikti Lietuvoje ir užsienio šalyse realizuotus projektus; užsienio architektai ir dizaineriai konkurse gali dalyvauti tik su Lietuvoje realizuotais projektais.

Naujiena! Siekiant kelti konkurso profesionalumo lygį, prieš priimdami darbus į konkursą, organizatoriai vykdo kokybinę darbų ir fotografijų atranką (darbai, nepraėję atrankos, yra nevertinami), organizatoriai informuoja nepraėjusių atrankos darbų autorius apie trūkumus.

Kaip dalyvauti konkurse?

Apie savo dalyvavimą konkurse iki 2013 m. sausio 15 d. dalyviai privalo informuoti užpildydami registracijos anketą. Neužregistruoti projektai bus nevertinami.

Darbų pateikimas

Dalyviai privalo pristatyti darbus iki 2013 m. sausio 31 d. Autoriai konkursui gali pateikti iki trijų 2012 m. realizuotų interjerų fotografijas kiekvienoje kategorijoje (daugiausiai po 3 privačius, 3 visuomeninius ir 3 biurus).

1. Nuotraukos konkursui. Autoriai, užsiregistravę konkurse, iki 2013 metų sausio 31 d. privalo pateikti vertinimo komisijai iki 9 skirtingų zonų nuotraukų iš kiekvieno realizuoto objekto ir planą. Nuotraukos pateikiamos dviem formatais, skirtais spaudai bei publikavimui internete:

  • Nuotraukų spaudai reikalavimai: formatai tif, jpg; nuotraukų rezoliucija – 300 dpi, minimalus dydis – 13x17 cm.
  • Nuotraukų publikavimui internete reikalavimai: formatas – jpg; nuotraukų rezoliucija – 72 dpi; maksimalus dydis – 1024x1024 pikselių; spalvų paletė – RGB.

Bendri reikalavimai: pavadinimuose turi atsispindėti nuotraukų publikavimo eiliškumas ir patalpa (pvz.: 1_svetaine.jpg, 2_virtuve.jpg, 3_miegamasis.jpg ir t.t.). Galima ir net rekomenduojama siųsti daugiau nuotraukų, kurios gali praversti pristatant interjerus spaudoje ar parodose, tačiau autoriaus prezentacijoje bus eksponuojamos tik iki 10 sunumeruotų nuo 1 iki 10 (įskaitant planą) fotografijų.

2. Informacija apie autorius. Pateikiama informacija apie save ir/arba kitus bendraautorius: vardas, pavardė, pareigos, įmonė, adresas, telefonas, faksas, www, e. paštas. Taip pat būtinai prašome autorius nurodyti svarbumo tvarka: kas pagrindinis, kas bendraautoriai. Būtina pateikti kokybiškas autoriaus(-ių) portretines nuotraukas. Būtinai nurodomi fotografijų autoriai.

3. Kita informacija, kurią privalo pateikti dalyviai. Konkurso dalyviai taip pat pateikia interjero aprašymą (iki 1800 spaudos ženklų), patalpų planus su nurodytu kiekvienos patalpos plotu. Taip pat privaloma pateikti interjero nuotraukose matomų daiktų (baldų, apšvietimo, aksesuarų ir pan.) tiekėjų sąrašą (įmonės pavadinimas ir gamintojas).

Informaciją apie interjero projektą ir 2,3-ame punktuose paminėtą informaciją apie save ir tiekėjus dalyviai pateikia pildydami specialią formą, kurią e. paštu gauna po registracijos.

4. Kaip perduoti konkurso medžiagą? Visą konkurso medžiagą (nuotraukas, planus, anketą) dalyviai turi pateikti įrašytą į kompaktinį diską adresu VšĮ "Aplink tave", Konstitucijos pr. 23B-12, 08105 Vilnius, konkursui „Metų interjeras/Auksinė paletė‘12“ arba naudojant duomenų persiuntimo svetaines (pvz. www.wetransfer.com, www.dropbox.com ir pan.), nukreipiant duomenis į Julius@interjeras.lt. Dėmesio: medžiaga siunčiama tiesiogiai į nurodytą e. paštą bei siunčiama atskiromis dalimis nebus priimama.

Konkurso etapai

Dalyvių registracija vyksta iki 2013 m. sausio 15 d.

Darbų pateikimas vyksta iki 2013 m. sausio 31 d.

Darbų vertinimas, viešas balsavimas internete vyksta 2013 m. vasario 15 – kovo 4 d.

Rezultatų paskelbimas ir apdovanojimų ceremonija 2013 m. kovo pabaigoje.

Konkurso darbų publikavimas spaudoje ir autorinės teisės

Konkurso dalyviai sutinka, kad medžiaga be atskiro autoriaus sutikimo savireklamos tikslais bus naudojama konkurso parodose Lietuvoje ir užsienyje, gali būti pristatyti žurnaluose „Centras”, „Interjeras.LT pataria“, dienraštyje „Lietuvos rytas“, bei interjero svetainėse www.interjeras.lt ir www.lrytas.lt, kurių lankytojams bus sudaryta galimybė balsuoti už jiems labiausiai patikusį interjerą.

Organizatoriai pasilieka teisę konkurso reklamos tikslais publikuoti konkursui pateiktą medžiagą parodose, žurnaluose „Centras“ bei „Interjeras.LT Pataria“ ir internete, nurodant interjerų autorius bei fotografus.

Daugiau informacijos:

Kristina Šerpetauskaitė, mob. 8 652 84 649, e. p. Konkursas@interjeras.lt

Julius Vladička, mob. 8 699 26270, e. p. Julius@interjeras.lt

VšĮ „Aplink tave“, Konstitucijos pr. 23, B korpusas, Vilnius

#Įvykiai #Konkursai

2012-11-27