Apie konkursą

Jau devintus metus iš eilės interneto portalas www.interjeras.lt rengia solidžiausią interjerų profesionalų konkursą Lietuvoje, kuriuo siekiama skatinti interjero kultūrą. Konkurse jau dalyvavo 180 architektų ir dizainerių. Vertinimui buvo pateikta 820 darbų. Išdalintos 58 „Auksinės paletės“. Bendras visų metų prizinis fondas viršijo 100 000 Lt. Nugalėtojams suorganizuotos 24 kelionės.

REGLAMENTAS

Konkurso tikslas – išrinkti geriausius/įdomiausius 2013 metais realizuotus Lietuvos ir užsienio architektų ir dizainerių privačių, visuomeninių ir biurų interjerų projektus ir skatinti originalius, funkcionalius, tvarius ir profesionalius interjero dizaino sprendimus.

Konkursui pateikiami interjerai bus vertinami šiose tipologinėse grupėse-kategorijose:

 • Privatus gyvenamasis (buto, namo) interjeras – rėmėjas „Quick Step“, 3-ejus metus remia konkursą bei rinkoje pristato išskirtinio dizaino ir aukštos kokybės grindų dangą;
 • Visuomeninis (kavinės, baro, laisvalaikio centro, parduotuvės ir pan.) interjeras – rėmėjas dar neaiškus;
 • Biuro interjeras – rėmėjas UAB „Narbutas“, 4-erius metus remia konkursą bei jau daugiau kaip 20 metų atsakingai kuria sveikatą tausojančią ergonomišką darbo aplinką, skatinančią darbingumą ir kūrybiškumą.

10 specialiųjų nominacijų:

 • Geriausias spalvinis sprendimas – rėmėjas „Tikkurila“, prizų „Auksinė paletė“ steigėjas. Jau 4-erius metus remia konkursą bei net 150 metų tiekia vartotojams, profesionaliems klientams ir pramonės atstovams praktiškus bei ekologiškai subalansuotus sprendimus paviršiams apsaugoti ir dekoruoti;
 • Geriausias virtuvės projektas – rėmėjas GROHE, konkursą remia vienerius metus, rinkoje pristato kokybe, technologijomis, tvarumu bei dizainu pasižyminčią santechnikos įrangą;
 • Geriausias apšvietimo projektas – rėmėjas dar neaiškus;
 • Geriausias vonios kambario projektas – rėmėjas „Geberit“, 3-ejus metus remia konkursą, rinkoje pristato inovatyvių, ilgaamžiškų bei draugiškų aplinkai platų sanitarinės ir vamzdynų sistemos produktų asortimentą;
 • Už profesionalumą – rėmėjas dar neaiškus;
 • Nauja. Už išmaniųjų technologijų naudojimą – rėmėjas JUNG, 2-ejus metus remia konkursą. Daugiau nei 90 metų rinkoje pristato aukščiausios kokybės elektros instaliacines medžiagas: jungiklius, kištukinius lizdus, termostatus, radiobangų valdymą, „protingo namo“ sistemas ir daugiau nei 5000 kitų gaminių pavadinimų;
 • Nauja. Geriausias dekoratoriaus darbas – rėmėjas dar neaiškus;
 • Nauja. Už lietuviško dizaino propagavimą – rėmėjas Lietuvos Dizaino Forumas;
 • Geriausias fotografas – rėmėjas žurnalas CENTRAS, 9-erius metus remia konkursą;
 • Konkurso partnerio portalo www.lrytas.lt ir www.interjeras.lt lankytojai išrinks „Tautos interjerą“.

Konkurso žiuri

Komisija sudaroma iš užsienio architektų ir dizainerių, kurių darbai 2013 metais buvo publikuoti žurnale „Centras“ (žurnalas – konkurso rėmėjas). Komisija vertina virtualiai specialiai sukurtame internetiniame modulyje. Komisijos sudėtis bus paskelbta sausio 15 d.

Kas gali dalyvauti?

Konkurse gali dalyvauti visi Lietuvos bei užsienio architektai ir interjero dizaineriai, pateikiantys konkursui kokybiškus ir visus techninius reikalavimus atitinkančius darbus (fotografijas, aprašymus, brėžinius), kurie yra realizuoti (pabaigti) 2013 metais. Konkurso dalyviai gali teikti Lietuvoje ir užsienio šalyse realizuotus projektus; užsienio architektai ir dizaineriai konkurse gali dalyvauti tik su Lietuvoje realizuotais projektais.

Siekiant kelti konkurso profesionalumo lygį, prieš priimdami darbus į konkursą, organizatoriai vykdo kokybinę darbų ir fotografijų atranką (darbai, nepraėję atrankos, yra nevertinami). Organizatoriai informuoja nepraėjusių atrankos darbų autorius.

Kaip dalyvauti konkurse?

Apie savo dalyvavimą konkurse iki 2013 m. gruodžio 31 d. dalyviai privalo informuoti, užpildydami registracijos anketą. Neužregistruoti projektai nebus vertinami.

Darbų pateikimas

Dalyviai privalo pristatyti darbus iki 2014 m. sausio 31 d. Autoriai konkursui gali pateikti iki trijų 2013 m. realizuotų interjerų fotografijas kiekvienoje kategorijoje (daugiausiai po 3 privačius, 3 visuomeninius ir 3 biurus).

1. Nuotraukos konkursui. Autoriai privalo pateikti vertinimo komisijai iki 9 skirtingų zonų nuotraukų iš kiekvieno realizuoto objekto ir planą. Nuotraukos pateikiamos dviemis rezoliucijomis: skirtais spaudai bei publikavimui internete.

 • Nuotraukų spaudai reikalavimai: formatai tif, jpg; nuotraukų rezoliucija – 300 dpi, minimalus dydis – 13x17 cm.
 • Nuotraukų publikavimui internete reikalavimai: formatas – jpg; nuotraukų rezoliucija – 72 dpi; maksimalus dydis – 1024x1024 pikselių; spalvų paletė – RGB.

Bendri reikalavimai: pavadinimuose turi atsispindėti nuotraukų publikavimo eiliškumas ir patalpa (pvz.: 1_svetaine_Vardas_Pavarde.jpg, 2_virtuve_Vardas_Pavarde.jpg, 3_miegamasis_Vardas_Pavarde.jpg ir t.t.). Galima ir net rekomenduojama siųsti daugiau nuotraukų, kurios gali praversti pristatant interjerus spaudoje ar parodose, tačiau autoriaus prezentacijoje bus eksponuojamos tik iki 10 sunumeruotų nuo 1 iki 10 (įskaitant planą) fotografijų.

2. Informacija apie autorius. Pateikiama informacija apie save ir/arba kitus bendraautorius: vardas, pavardė, pareigos, įmonė, adresas, telefonas, faksas, www, el. paštas. Taip pat būtinai prašome autorius nurodyti svarbumo tvarka: kas pagrindinis, kas bendraautoriai. Būtina pateikti kokybiškas autoriaus(-ių) portretines nuotraukas. Būtinai nurodomi fotografijų autoriai.

3. Kita informacija, kurią privalo pateikti dalyviai. Konkurso dalyviai taip pat pateikia interjero aprašymą (iki 1800 spaudos ženklų), patalpų planus su nurodytu kiekvienos patalpos plotu. Taip pat privaloma pateikti interjero nuotraukose matomų daiktų (baldų, apšvietimo, aksesuarų ir pan.) tiekėjų sąrašą (įmonės pavadinimas ir gamintojas).

Informaciją apie interjero projektą ir 2-ame bei 3-ame punktuose paminėtą informaciją apie save ir tiekėjus dalyviai pateikia pildydami specialią formą, kurią el. paštu gauna po registracijos.

4. Kaip perduoti konkurso medžiagą? Visą konkurso medžiagą (nuotraukas, planus, anketą) dalyviai turi pateikti įrašytą į kompaktinį diską adresu VšĮ „Aplink tave“, Konstitucijos pr. 23B-12, 08105 Vilnius, konkursui „Metų interjeras/Auksinė paletė‘13“ arba naudojant duomenų persiuntimo svetaines (pvz.: www.wetransfer.com, www.dropbox.com ir pan.), nukreipiant duomenis į konkursas@interjeras.lt. Dėmesio: medžiaga siunčiama tiesiogiai į nurodytą el. paštą bei siunčiama atskiromis dalimis nebus priimama.

Konkurso etapai

 • Dalyvių registracija vyksta iki 2013 m. gruodžio 31 d.
 • Darbų pateikimas vyksta iki 2014 m. sausio 31 d.
 • Darbų vertinimas, viešas balsavimas internete vyksta 2014 m. vasario 10-kovo 1 d.
 • Rezultatų paskelbimas ir apdovanojimų ceremonija vyks 2014 m. kovo mėn.

Konkurso darbų publikavimas spaudoje ir autorinės teisės

Konkurso dalyviai sutinka, kad medžiaga be atskiro autoriaus sutikimo savireklamos tikslais bus naudojama konkurso parodose Lietuvoje ir užsienyje, gali būti pristatyti žurnaluose „Centras“, „Interjeras.LT pataria“, dienraštyje „Lietuvos rytas“ bei interjero svetainėse www.interjeras.lt ir www.lrytas.lt, kurių lankytojams bus sudaryta galimybė balsuoti už jiems labiausiai patikusį interjerą.

Organizatoriai pasilieka teisę konkurso reklamos tikslais publikuoti konkursui pateiktą medžiagą parodose, žurnaluose „Centras“ bei „Interjeras.LT Pataria“ ir internete, nurodant interjerų autorius bei fotografus.

Daugiau informacijos:

Kristina Šerpetauskaitė, mob. tel. 8 652 84 649, el. p. konkursas@interjeras.lt
Arba Virgilija Butkovskienė, mob. tel. 8 652 56 003
VšĮ „Aplink tave“, Konstitucijos pr. 23 B-12, Vilnius

#Įvykiai #Konkursai

2013-12-03