Tekstą parengė Dovilė Patackienė
Nuotraukos Gabrielės Radavičiūtės

Vilniaus miesto centre, adresu Vytenio g. 51, šio rudens pradžioje tyliai, be jokios pompastikos ar viešų oficialių ceremonijų, duris atvėrė naujas ir jaukus šeimos verslo įkurtas baldų salonas – „VENEKS interjero akcentai“. Patys šeimininkai Dainius ir Dovilė Kaltonai pasitinka visus klientus ar smalsuolius, negalinčius praeiti pro akį traukiančias spalvingas, estetiškai ir konceptualiai patrauklias baldų ekspozicijas už stiklo. Iš tiesų, vos įžengus į vidų, pakeri salono nuotaika: lengva foninė džiazo muzika ir pritemdytas bendrasis apšvietimas ypač intriguoja ir kontrastuoja su triukšminga Vilniaus Naugarduko ir Vytenio gatvių sankryža už lango.


Pati salono erdvė nėra tradicinis stačiakampis. Ovaliai išlenkta 300 kv. metrų ploto ekspozicinė salė suteikia galimybę lankytojui išsaugoti privatumą dairantis viename jos krašte. Salone gausu modernaus dizaino minkštųjų baldų, rankų darbo toršerų, stilingų aukso apdailos šviestuvų, gilios tekstūros medžio dekoro valgomojo stalų, kokybiškos odos krėslų (reklainerių), retro stiliaus foteliukų ir netgi vienetinių ryškių art deco baldų. Skirtingų stilių baldų ekspozicija ir aksesuarų gausa kuria prabangos prekių salono įspūdį. Tačiau, atidžiau patyrinėjęs kainų etiketes, maloniai nustembi supratęs, kad čia patogių dailių baldų kaina kišenės nedrasko. Tokia ir buvo Kaltonų salono asortimento koncepcija – patogūs šiuolaikiški baldai už adekvačią kainą.

„Dėl šio tikslo atsakingai rinkomės Europos baldų gamintojus ir tiekėjus. Bendradarbiaujame su Italijos įmone „Tecnografica“, Belgijos firmomis JORI ir „PR-Living“, Vokietijos bendrove „Yomei“, Prancūzijos įmonėmis „Concept Verre“, „Faïencerie de Charolles“. Su jų atstovais asmeninį ryšį užmezgėme tarptautinėse baldų ir verslo parodose. Visi jie – patikimi verslo partneriai. Labiausiai džiaugiamės galimybe dirbti su belgų gamintoju JORI, ypatingą dėmesį skiriančiu sėdėjimo komfortui. Jų darbo pagrindas yra kokybė: taikydami naujausias gamybos technologijas, jie sukuria komfortiškus nuosaikaus dizaino minkštuosius baldus. Tačiau mūsų salone klientai gali rasti ne tik didelių užsienio bendrovių gaminamų baldų, bet ir vietinių Lietuvos kūrėjų rankų darbo gaminių, kaip antai marmuro stalviršio kavos staliukų ar valgomųjų stalų su ažūrinėmis aukso spalvos metalo konstrukcijomis“, – pasakoja Dovilė Kaltonė.

„Taigi labai kviečiame žmones nebijoti užeiti į interjero saloną. Stengiamės kurti draugišką aplinką tiek dizaineriui profesionalui, tiek naujakuriui, kuriančiam savo namus, – kiekvieną pasitiksime mes patys, pasisveikinsime, pasiūlysime kavos ar arbatos, išklausysime ir padėsime rasti tai, ko reikia. Jeigu neturėsime baldo, mielai nukreipsime pas tuos, kas tokiais prekiauja. Norime padėti, dalytis ir dirbti geranoriškai. Juk ne veltui mūsų šeimos verslo taisyklė skamba taip: „Malonu būti svarbiam, bet daug svarbiau yra būti maloniam“. Konkurencijos nebijome, sąmoningai įsikūrėme atokiau, ne panašių salonų gausioje interjerų galerijoje. Be to, bendradarbiaujame su tiekėjais, su kuriais nedirba kiti interjero salonai“, – kalba čia dirbantys šeimininkai Kaltonai.


Dainius pasakoja, kad ši graži jųdviejų su žmona verslo vizija – interjero salonas – turėjo būti įkūnyta jau prieš gerus metus, tačiau namo eksterjero renovacijos procesas ir interjero remonto darbai užsitęsė.

Kad ir kaip būtų, įdėjus daug darbo ir pastangų, svajonė išsipildė. Ypatingą padėką šeimininkai už interjero salono verslo idėjos inspiraciją nori pareikšti architektei Laurai Grigaravičiūtei, su kuria turėjo patirties dirbant prie vieno prabangaus privačių apartamentų projekto. Kita architektė, kuriai Kaltonai itin dėkingi dėl salono „VENEKS interjero akcentai“ erdvių planavimo ir interjero sprendimų, yra Žaneta Akelienė. Dėmesys kiekvienai detalei ir bendras stilistinis salono konceptas – šios architektės geranoriško bendradarbiavimo ir profesionalumo rezultatas.

Nėra naujokai interjero versle

Dainius jau 12 metų gamina išskirtinio dizaino nestandartines VENEKS vidaus duris. Jis teigia, kad būtent nestandartiniai interjero sprendimai yra jo specializacija. Dainiaus siekis – įgyvendinti bet kokią durų dizaino idėją. Verslininkas įsitikinęs, kad klientui nuoskau- da dėl blogos gaminio kokybės išlieka daug ilgiau, nei trunka džiaugsmas dėl mažos prekės kainos, todėl durų gamybos versle jis va- dovaujasi aukštais kokybės standartais: pats važiuoja pas klientą išklausyti jo vizijos, matuoti, lydi profesionalių montuotojų komandą montuoti gaminių. Nuo problemų nesistengia bėgti – jas sprendžia nedelsiant. Dainius įsitikinęs – kuo daugiau darbo procese tarpinių grandžių, tuo daugiau sulauki bėdų. Dėl atsakingo požiūrio į darbą jį vertina užsakovai. Jis turi kuo didžiuotis: įmonės „VENEKS durys“ įgyvendintų projektų sąraše yra Pirklių rūmai, „Quadrum“ verslo centras, „Microsoft“ biuras ir kitos privačios rezidencijos, kurių pavadinimų ar savininkų atskleisti negali dėl pasirašytų konfidencialumo sutarčių. „Geriausia reklama – rekomendacijos!” – įsitikinęs pašnekovas.

Pora džiaugiasi, kad, atidarius interjero saloną ir į verslą įsitraukus Dovilei, juos džiugina ir įkvepia kiekviena darbo diena. Rytais jie nuveža į darželį didžiausią savo viršininką, t. y. dvimetį sūnų, o tada traukia į saloną. „Atvykę įkrintame į rutininius dienos darbus. Admi- nistracinių reikalų, susirašinėjimų su tiekėjais, skaičiavimų mūsų darbe labai daug. Iš tiesų trūksta laiko ir erdvės įgyvendinti kitoms su salono veikla susijusioms idėjoms ir svajonėms, kurios gimė dirbant.“

Nemokamos darbo erdvės architektams ir interjero dizaineriams

„Šiemet spėjome prisistatyti kasmetinėje „Litexpo“ parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas 2019“, – pasakoja Dainius, o Dovilė antrina, kad kurdami šį verslą kartu su vyru sugeneravo daug paralelinių idėjų, kaip ateityje panaudoti salono ekspozicinę erdvę. Jų vizijose – seminarai ar paskaitos interjero temomis, skirtingų kūrėjų darbų pristatymo vakarai ar dailininkų paveikslų ekspozicijos ant tamsiai dekoruotų salono sienų.

Artimiausios ateities idėja, kurią su nekantrumu planuoja įgyvendinti – kviesti interjero dizainerius ir architektus nemokamai naudotis jų sukurtomis darbo vietomis salono administraciniame kabinete. „Jau sukirtome rankomis su viena gabia jauna architekte. Laukiame jos papildant mūsų kolektyvą dizaineriams sukurtoje darbo zonoje“, – džiaugiasi Dainius.


Dėl tolesnės ateities planų pora nusiteikusi optimistiškai: „Turime viziją atidaryti saloną „VENEKS interjero akcentai“ Klaipėdoje, mieste, kuriame gimė ir užaugo Dovilė.

Pasiteiravus, kaip atrodo verslininkų šeimos namai, Dovilė skuba atsakyti, kad jiems patinka visi interjero stiliai. Tai atsispindi ir salone per jų atstovaujamus skirtingos stilistikos baldų gamintojus. „Tačiau man, užaugusiai tėvų namuose, kuriuose buvo visko daug: baldų, daiktų, dekoro, knygų, kuriant savo šeimos būstą norėjosi švarios tuščios erdvės. Mūsų namai – minimalistiniai. Jų erdves skiria kokybiškos išraiškingos durys, o sienas puošia mano tapyba ir dailininko Martyno Ivinsko kūriniai. Meno pasaulis, estetika ir kūryba mums svarbūs tiek darbe, tiek namuose.“

Nuotraukų galerija:

Daugiau informacijos: veneks.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“