Metų interjero konkursas' 2011

Šiais metais septintus metus organizuojamame „Metų interjero“ konkurse dalyvauja net 110 interjero autorių, o tai yra dvigubai daugiau nei ankstesniais metais. Toks interjerų autorių aktyvumas atskleidžia, kad lietuviai vis dažniau savo namų, biurų ir verslo objektų interjerus patiki profesionalams. Konkursui buvo pateikti net 140privatūs, biurų ir visuomeniniai interjerai, kurie jau publikuojami didžiausioje Lietuvoje interjerų galerijoje.

Konkurso prizai ir nominacijos

Nuo 2012 m. vasario 15 d. iki kovo 05 d. konkurso partnerio www.15min.lt svetainėje, vyks „Tautos interjero“ balsavimas. Nors ši nominacija kasmet sulaukia didžiulio visuomenės susidomėjimo, interjero specialistams labai reikšmingi tarptautinės profesionalų komisijos vertinimai, kuri slaptu balsavimu spres, kam atiteks 3 pagrindinės – geriausio privataus, biuro ir visuomeninio interjero bei net 7 papildomos nominacijos:

  • nominacija „Už inovatyviausią interjerą“(prizą įsteigia ,,ORAS" Ltd atstovybė)
  • nominacija „Už geriausią spalvinį sprendimą“ (prizą įsteigė ,,Tikkurila"/ ,,Alcro")
  • nominacija „Už geriausią vonios kambario projektą“ (prizą įsteigė ,,Aquahome"/ ,,Geberit")
  • nominacija „Už geriausią virtuvės projektą“ (prizą įsteigė ,,Egger")
  • nominacija „Už geriausią apšvietimo projektą“ (prizą įsteigė UAB ,,Šviesos technologijos"/ ,,Delta light")
  • nominacija „Už geriausią fotografo darbą“
  • nominacija ,,Tautos interjeras" renkamas www.15min.lt (prizą įsteigė Namų ir inžinerijos centras ,,NIC")

Visiems nugalėtojams bus įteiktos „Auksinės paletės“ ir vertingi prizai. Tris pagrindines nominacijas pelniusių interjerų autoriams prizus įsteigė konkurso rėmėjai: ,,Barisol" (už geriausią visuomeninį interjerą), ,,Narbutas" (už geriausią biuro interjerą) ir ,,Quick step" (už geriausią privatų interjerą). Taip pat pagrindinių 3 nominacijų – geriausio privataus, visuomeninio, ir biuro – interjerų autoriai bus apdovanoti išskirtinėmis kelionėmis Venecijos architektūros bienalę.

„Tautos interjero“ rinkimų intrigos

Konkurso organizuojanti „Interjeras.lt“ komanda atskleidžia, kad „Tautos interjero“ rinkimai visada sukelia karštas dalyvių ir balsuotojų diskusijas. Ankstesniais metais, siekdami įtakoti rezultatus, balsuotojai pasitelkdavo nesąžiningas technologijas, bet tokie bandymai visuomet identifikuojami ir neteisėtai surinkti balsai visada anuliuojami. Organizatoriai įspėja, kad šiais metais nesąžiningiems balsuotojams taip pat neverta vargintis, nes jų balsai nebus sumuojami.

Nuo vasario 15 d. iki kovo 5 d. portalo 15min.lt lankytojai galės atiduoti savo balsus už visus labiausiai patikusius interjerus, tačiau iš vieno IP adreso, už tą patį interjerą galima balsuoti ne daugiau nei vieną kartą. „Tautos interjero“ nominaciją ir prizą gaus daugiausiai balsų surinkęs interjeras.

Profesionalus ekspertų vertinimas

Užtikrindami objektyvius „Metų interjero“ konkurso rezultatus organizatoriai darbus vertinti kviečia užsienio šalių interjero, architektūros ekspertus, kurie lietuviams jau pažįstami iš publikacijų žurnale „Centras“. Šiemet darbus vertins ši tarptautinė komisija: Lars Vajen „shldesign“ studijos vadovas (Danija), architektas Jacopo Mascheroni iš „JM Architecture“ (Italija), architektas Paul Kariouk iš „Kariouk Associates“ (Kanada), architektas „Sharif Abraham Architects“ įkūrėjas Sharif Abraham (Australija), architektas Harald Hatschenberger iš studijos „Destilat“ (Austrija), „Forward“ studijos bendrasavininkai Marco Teixeira ir Alexandre Lima (Portugalija) bei architektas Yuusuke Karasawa iš „Yuusuke Karasawa Architects“ (Japonija).

Šių ekspertų komisijai bus pateikiami darbai, kurie įveiks pirmą kartą rengiamą išankstinę atranką. Anot konkurso sumanytojo ir organizatoriaus Vytauto Gurevičiaus, ši atranka vykdoma siekiant ne darbų kiekybės, o aukštos kokybės. Tarptautinės komisijos nariai lygiai taip pat, kaip auditorija naujienų portale www.15min.lt renkanti „Tautos interjerą“, virtualiai galės peržiūrėti ir įvertinti konkursui pateiktus interjerus, priskirdami juos skirtingoms nominacijoms.

Didžiausioje Lietuvoje interjerų galerijoje jau publikuojami 775 skirtingi interjerai, iliustruoti daugiau nei 7500 nuotraukų.

Kontaktinis asmuo:

Metų interjeras“ konkurso projekto vadovas,

žurnalo Centras“ redaktorius

Vytautas Gurevičius

Tel. 8 699 83 242

El. p. vytautas@interjeras.lt

www.interjeras.lt

#Įvykiai #Konkursai

2012-02-06