Tekstą parengė Dovilė Patackienė   
Nuotraukos – iš įmonės archyvo 

Lietuvos čiužinių ir lovų gamintojas „Lonas“ šiemet atidarė naujos koncepcijos salonus Vilniuje ir Taline. Rugsėjo pradžioje išskirtiniame, didžiausiame, UAB „Lonas“ salone „Ogmios mieste“ įvyko oficiali atsinaujinusio salono LONAS atidarymo šventė. Joje su asmeniniais kvietimais dalyvavo interjero dizaineriai, architektai, žiniasklaidos atstovai bei įmonės veiklos partneriai. Po oficialios renginio dalies ir sveikinimo žodžių svečius savo koncertu nudžiugino įmonės savininkas K. Jakutis su grupe. 

UAB „Lonas“ direktorius Domas Jakutis, LONAS Group veiklos koordinatorė Birutė Jakutienė, LONAS Group įkūrėjas ir savininkas Kazimieras Jakutis, UAB „Lonas“ vykdantysis direktorius Saulius Jakutis

Neabejojama, kad naujasis salonas LONAS taps puikia vieta ieškantiems įkvėpimo – čia gausu interjero idėjų skirtingo stiliaus namams.

Naujos koncepcijos salonas „Ogmios mieste“

Naujasis salonas LONAS Vilniuje, Šiaurės miestelyje, ryškiai dominuoja, išsiskiria iš aplinkinių pastatų ir nustebina dar išorėje. Kokybiškos rudo klinkerio plytelės ir jaukus lauko apšvietimas maloniai kviečia užsukti į vidų čia ir dabar. O viduje pasitinka erdvi, šviesi ir estetiška namų dvasia, kuriama UAB „Lonas“ komforto ekspertų jau beveik trisdešimt metų. Naujasis salono interjeras visiškai skiriasi nuo senojo savo ekspozicinės erdvės išdėstymu, natūralių medžiagų konstrukcijomis ir išaugusiu naujų produktų asortimentu. 

Salonas suskirstytas į tris pagrindines produktų zonas – tekstilės, lovų ir čiužinių. Kiekviena zona išsiskiria skirtingu eksponavimo būdu. Prekės klientams pateikiamos taip, kad išryškėtų geriausios jų savybės. Skirtingo dizaino lovos eksponuojamos tarsi atskiruose kambariuose su parinktais įvairiais dekoro ir tekstilės elementais. Taip klientui suteikiama galimybė netrukdomai įsivaizduoti savo kambario interjero idėją ir išsirinkti tinkamiausius produktus.

UAB „Lonas“ vadovas Domas Jakutis neslepia, kad investicijos į salono rekonstrukciją siekė apie 100 tūkst. eurų. Vadovas pasakoja, jog naujos koncepcijos salonai LONAS išsiskiria smarkiai išaugusiu gaminių asortimentu ir pakitusia jų estetika. „Ogmios mieste“ esančiame salone klientai gali išbandyti ne tik čiužinius ir lovas, bet ir apžiūrėti bei išsirinkti rinkoje 3 metus gyvuojančią ir klientų pamėgtą LONAS HOME namų tekstilę. „Išaugęs asortimentas suteikė galimybę iš naujo pažvelgti į mūsų kuriamus produktus ir stiprios partnerių komandos dėka sukurti išskirtinį, iki šiol dar nematytą „Lono veidą“, –  sako Domas Jakutis.

Interjeras, įkvėptas tradicinių amatų

D. Jakutis salono pristatymo kalboje pažymi, kad naują LONO salonų koncepciją patikėta kurti veržliai Lietuvos architektų komandai „2XJ architects“. Pagrindinis noras buvo sukurti naujo stiliaus LONO namų koncepciją, kuri remtųsi pamatinėmis įmonės vertybėmis: natūralumu, komfortu, kokybe ir jaukumu. Taip buvo sukurtas naujo stiliaus „Lono“ prekių ženklo vadovas (angl. brandbook), kurio koncepcija įgyvendinama skirtinguose įmonės salonuose visoje Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje.

„Tradicinių amatų įkvėpta, naująja interjero koncepcija siekėme atskleisti išskirtinį dėmesį daikto kokybei, rankų darbui ir kitoms prekių ženklo „Lonas“ puoselėjamoms vertybėms. Rengdami interjero ir dizaino strategiją, siekėme pabrėžti kiekvieną produktų grupę ir suteikti jai skirtingą erdvinį charakterį. Visi baldai ir interjero sprendimai sukurti specialiai šiam projektui, didelį dėmesį teikiant detalėms“, – sako vienas iš interjero autorių ir „2XJ architects“ partneris Jokūbas Jurgelis.

„Itin daug dėmesio skirta medžiagų natūralumui ir ekspozicinių baldų konstravimui. Liaudies baldų gamyba, kai neslepiamos jokios detalės ar sujungimai, įkvėpė medžiagų ir konstravimo metodų pasirinkimą. Baldai pagaminti iš natūralių medžiagų, t. y. pušies medžio masyvo ir faneros. Taip pat interjere naudotas lino audinys, natūralus akmuo, perdirbtos medžiagos. Būtent tai ir tapo pagrindiniu projekto akcentu – tiek dėl estetinių, tiek dėl vertybinių savo savybių. Galiausiai, tikime, kad atsakingai atrinktos medžiagos formuoja kitokią, atsakingesnę vartojimo kultūrą, o tai ypač svarbu gamybinės įmonės veikloje“, – teigia architektas J. Jurgelis.

 „Ogmios mieste“ įsikūrusiame salone LONAS siekėme įgyvendinti idėją, kad kiekviena lova turėtų savo erdvę, reprezentuodama savo charakterį ir spalvas. Be to, taip tarsi suformavome atskirus kambarius, į kuriuos užėjęs klientas gali įsivaizduoti ir pajausti savo namų miegamojo viziją. Šiame salone išskirtinai dekoratyviai atrodo lubose kabantis „lino debesis“. Tai – virš tekstilės zonos iš lininių virvių sukurtas lietaus vaizdo projektas, kuriuo siekėme erdvę padaryti jaukesnę ir „akimis“ nuleisti aukštas pastato lubas“, – pasakoja kita projekto architektė Jūratė Volkavičiūtė.

Be to, norėdami išnaudoti aukštas industrinio stiliaus erdvės lubas, architektai suprojektavo antresolę su didžiule biblioteka ir susitikimų zona. Jos idėja – dizainerių HUB (working space) vieta. Planuojama, kad šioje lofto stiliaus erdvėje galės vykti dizainerių ir klientų susitikimai, kliento poreikių analizės vizitai ir kiti mieli susitikimai prie kavos puodelio.

„Lonas Home“ asortimento naujienos

„Pagrindinė „Lonas Home“ misija – papildyti metų metus „Lono“ kuriamą miego ir namų komfortą, suteikiant jaukumo ir išskirtinio stiliaus. Naujasis prekių ženklas reprezentuoja aukštos klasės patalynės komplektus, paklodes, lovatieses, pledus, su miegamuoju harmoningai derančius vonios kambario rankšluosčius ir chalatus, tekstilę vaiko miegamajam, antklodes, pagalves ir daugelį kitų namų aksesuarų. Visi šie gaminiai išrinkti itin subtiliai, siekiant užtikrinti vientisumą ir dermę su kitais „Lono“ produktais“, – sako įmonės vykdomasis direktorius Saulius Jakutis.

Jis pasakoja, kad visa naujuosiuose salonuose eksponuojama namų tekstilė gaminama tik iš aukščiausios – premium – klasės, natūralių ir ekologiškumo standartus atitinkančių žaliavų. „Ši tekstilės linija yra pagrindinė mūsų naujiena, kuria norime pasidalinti naujame salone su ištikimiausiais savo klientais“, – džiaugiasi S. Jakutis.

Kita ne mažiau džiugi asortimento naujiena – jaukių ir komfortiškų vaikiškų lovų „Liepa“ bei „Dobilas“ kolekcija. Šių gaminių dizainą padėjo sukurti jauna produkto dizainerė Gaudutė Žilytė – su ja įmonė bendradarbiauja ne pirmus metus. Didžiausias lovos „Liepa“ išskirtinumas – suapvalinti minkšti baldo kampai ir itin siauras paminkštintas rėmas, leidžiantis jai kompaktiškai įsikurti nedidelėje vaiko kambario erdvėje. 

Pristatyta ir trečioji salono naujiena – tai prabangaus dizaino, ypač komfortiškos „Continental“ kolekcijos lovos – „Continental Match“, „Continental Swing“, „Continental Square“. Šių lovų dydis ir dizainas reikalauja erdvesnio kambario, o sumuštinio tipo čiužinio pagrindas suteikia ypatingą patogumą žmogui, todėl produktas yra skirtas išskirtiniam interjerui.

UAB „Lonas“ vadovai pabrėžia, kad pagrindinis naujųjų salonų privalumas yra tas, jog juose lankytojai gali išsirinkti visą miegamojo komforto ir stiliaus derinį. Greta namų tekstilės salone LONAS klientai ras seniai pamėgtas „Muzikinės“ kolekcijos lovas, „Trispalvės“ ir „Klasikinės“ kolekcijos čiužinius bei aksesuarus miegamojo kambariui.

Nuotraukų galerija:

Daugiau informacijos: lonas.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“

#Interviu #Svečiuose

2022-11-07