Urbanistinė galerija po atviru dangumi Open Gallery kartu su Izraelio ambasada ir Vilniaus savivaldybe turi džiugių žinių gatvės meno gerbėjams ir kūrėjams. Sostinėje, Naugarduko gatvėje, ant Simono Daukanto progimnazijos sienos atsiras naujas Vilniaus originalumą dar labiau išryškinsiantis meno kūrinys. Gimnazijos sieną šią vasarą papuoš jungtinis menininkų iš Izraelio ir Lietuvos darbas, kuris nukels tiesiai į Tel Avivą, miestą, kurį vietiniai gyventojai įvardija, kaip visuomet judantį, pilną veiksmo ir gaivališkos energijos bei patirčių. Šiuo metu skelbiamas atviras šaukimas – ieškomas patirties kuriant gatvės meną turintis menininkas iš Lietuvos. 

,,Tikimės rasti kūrėją su savitu braižu ir gatvės meno patirtimi. Tai nuostabi proga prisidėti prie šiuolaikinės Vilniaus meno istorijos kūrimo. Labai džiaugiuosi, kad šio projekto metu užsimezgė nuostabus bendradarbiavimas su Izraelio ambasada bei Vilniaus savivaldybe. Prie šio meno projekto taip pat prisidėjo ir Lvivo mieste Ukrainoje gimusi Izraelio menininkė Zoe Sever, Vilniaus miestui dovanojanti ypatingą savo kūrinį. Jame pavaizduotas šiuolaikinės Izraelio valstybės tėvas Theodor Herzl, gerai žinomas dėl savo garsiosios frazės: ,,Jei nori – tai ne svajonė.  Dabar ieškome paskutiniojo šios bendrystės nario – kūrėjo iš Lietuvos, kuris padės projektą paversti realybe. Tikimės rasti menininką, kuris gerai išmano gatvės meno techniką, ir tuo pačiu turi savo autentišką braižą, – apie atvirą šaukimą pasakojo galerijos ,,Open Gallery kuratorė Živilė Diawara.  

Mintis apie naująjį gatvės meno kūrinį sostinėje kilo Lietuvoje reziduojančiam Izraelio ambasadoriui Yoseff Levy. ,,Žiūrėjau į priešais stovinčio pastato sieną ir tariau sau: gaila, kad negaliu ant jos nupiešti mėlyno dangaus ir auksinių paplūdimių. Tada susimąsčiau: o kodėl gi ne? Kodėl nepaprašius mūsų draugų nupiešti Izraelio atviruką, kuris įlietų Vilniuje spalvų ir akimirkų? Tikiu, kad izraelietiškas sienos piešinys turės ne tik ilgalaikį įspūdį ir edukacinę vertę, bet taip pat taps vieta susitikti ir išreikšti mūsų abipusę draugystę“, – pasakoja Y. Levy.

„Open Gallery“ sumanytojo Živilė Diawara ir Izraelio ambasadorius Yoseff Levy

 

Ambasadorius prie siūlomos idėjos įgyvendinimo pakvietė prisijungti urbanistinės galerijos po atviru dangumi „Open Gallery“ sumanytoją Živilę Diawarą. „Labai džiaugiuosi, kad gatvės menas Vilniuje tampa vis labiau pastebimu reiškiniu. Be galo smagu matyti, kad mūsų galerija plečiasi už buvusios gamyklos „Elfa“ kiemo ribų ir pamažu iš Naujamiesčio keliauja link senamiesčio. Svarbu ne tik tai, kad Vilnius tampa gražesnis. Mes dažnai neįvertiname tikrosios meno reikšmės. Jis skirtas ne tik puošti, bet tuo pačiu komunikuoti svarbias žinutes. To sieksime ir su šiuo projektu, primindami vilniečiams apie istorinę draugystę tarp Izraelio ir Lietuvos“, – planais dalijasi viena iš projekto įgyvendintojų Ž. Diawara. 

Naujausias ,,Open Gallery meno kūrinys, pasak ambasadoriaus, skirtas ne tik priminti šimtus metų trunkančią draugystę, bet ir atskleisti šiuolaikinį Tel Avivo veidą. „Abi mūsų tautos didžiuojasi savo ilgamečiu kultūriniu paveldu. Litvakų indėlis į Lietuvos ir Izraelio kūrybą buvo milžiniškas. Visgi, šiame projekte mes bandėme išeiti iš Šiaurės Jeruzalės ribų į šiuolaikinį Izraelį. Tel Avivą vadiname niekada nestovinčiu miestu. Jis užburia savo energija, laisve ir modernumu. Tel Avivas taip pat žinomas ir dėl besivystančios gatvės meno kultūros, teikiančios miestui savitumo. Žavinga stovėti priešais sieną, pasakojančią jums puikią istoriją, - dalijosi Izraelio ambasadorius Lietuvai Y. Levy. 

Menininkui, laimėjusiam šaukimą, ir prisidėjusiam prie Tel Avivo dvelksmo sostinėje atsiradimo, numatytas atlygis. 

 

Susidomėjusius kūrėjus kviečiame užpildyti šią anketą: https://forms.gle/f4zt2DT1HN9emVVy5 

Daugiau informacijos: https://opengallery.lt/ 

#Įvykiai #Konkursai

2022-06-15